پادکست اثرمرکب

پادکست اثر مرکب

ایده پادکست اثرمرکب در زمان قرنطینه کرونا شکل گرفت و توسط ورودیهای ۹۸ روانشناسی موسسه آموزش عالی بینالود مشهد با تهیه کنندگی جناب آقای سلمان یزدانی و با حمایت شتاب دهنده هاوش پیگیری و اجرا شد. کتاب اثرمرکب نوشته دارن هاردی یکی از تأثیرگذارترین و بهترین کتابها در زمینه توسعه فردی و موفقیت می باشد. از آنجا که یکی از مهمترین اهداف شتابدهنده هاوش کمک به استارتاپ ها و زیست بوم کارآفرینی برای رشد روز افزون آنها می باشد، تصمیم گرفتیم از این پادکست که در واقع یک کتاب کوچک صوتی است حمایت و پشتیبانی کنیم. امید است که با گوش دادن و به کار بستن توصیه های مفید این کتاب شاهد تأثیرات مثبت آن بر استارتاپها باشیم.

پادکست اثرمرکب در ۶ اپیزود تهیه شده است. امیدوارم از شنیدن آن لذت ببرید. توضیحات هر اپیزود قبل از آن قرار گرفته است.

اثرمرکب
اثرمرکب

پادکست اثرمرکب

سخن آغازین:

گوینده: سلمان یزدانی

اپیزود اول: مقدمه، فصل اول . فصل دوم

گویندگان: سلمان یزدانی. زهرا عباسی. نازنین امنیان. نادیا اسلامی. فائزه غفوری. نادیا ستارزاده. سارا ربانی

اپیزود دوم: فصل سوم

گویندگان: سلمان یزدانی. آیدا عباسپور. نازنین امنیان. فاطمه کشاورز. فائزه غفوری

اپیزود سوم: فصل چهارم

گویندگان: سلمان یزدانی. نادیا ستارزاده. آیدا عباسپور

اپیزود چهارم: فصل پنجم

گویندگان: سلمان یزدانی. سارا ربانی. نازنین امنیان

اپیزود پنجم: فصل ششم و نتجه گیری

گویندگان: سلمان یزدانی. فائزه غفوری. آیدا عباسپور. زهرا عباسی

با رای دادن و ارسال نظرات خود هم در مسابقه پادکست شتابدهنده هاوش شرکت نمائید و همچنین ما را در ارائه هرچه بهتر خدمات یاری رسانید.

عضویت در خبرنامه

12 پاسخ

 1. والا بخام خیلی خودمونی بگم این کتاب راجب تلاش ها و ارزشمند بودن تک تک کارهاییه که ما روزمره انجام میدیم. حالا بسته به تلاش هامون و کارهایی که میکنیم شانس خودمون رو برای رسیدن به موفقیت بیشتر میکنیم. یه مثال جالب این وسط وجود داره که میگه دو تا موش افتادن توی یه سطل خامه اولی تلاشی نکرد و توی سطل غرق شد و مرد، اما دومی اینقد تقلا کرد و دست و پا زد که خامه رو تبدیل به کره کرد و تونست از سطل بیاد بیرون. حالا قضیه زندگی ما هم همینه اگه تسلیم جبر روزگار بشیم طبیعتا غرق میشیم و کارمون تمومه ولی اگه تلاش کنیم و ذره ذره کار هایی رو در راه رسیدن به هدفمون انجام بدیم (هر چند کوچیک) امکان رسیدن به هدفمون خیلی بیشتر میشه. در نهایت باید بگم که از تیم تهیه و گویندگان تشکر میکنم بابت این کار قشنگشون و فرهنگ سازی زیبا.

 2. اثر مرکب، کتاب فوق العاده ای هست ب نظر من
  و چ بهتر ک یه فایل خلاصه و صوتی داشته باشیم ازش 👌

 3. ما انتخاب میکنیم چه دستاورد هایی داشته باشیم حالا بعضی هایمان آگاهانه بعضی دیگر نه، این انتخاب های ماست که زندگی ما و موقعیت ما ویا خیلی از اتفاقات زندگی مارا شکل می‌دهد پس خیلی مهم است که آگاهانه انتخاب کنیم. عادت ها در ما چه خوب و چه بد هستند یعنی ما آن چیزی هستیم که مکرر انجام می‌دهیم
  ما می توانیم باانجام کارهای کوچک و جزئی مثبت عادت های مثبتی در خود به وجود آوریم و در نهایت به موفقیت برسیم عادتهای بد خود را کمرنگ و عادت‌های مثبت را که کمرنگ شده اند تقویت کنیم مهم نیست چقد کوچک باشد مهم این است که از الان شروع کرده ایم و رویش پایداری و ثبات داشته باشیم و بتوانیم انتظاراتی که از خود داریم به انجام برسانیم
  پایان

 4. اصلا اهمیت ندارد که چقدر باهوش هستید، باید نداشتن تجربه، مهارت، هوش یا…را با تلاش زیاد جبران کنید. اثرمرکب اصل بدست آورن پاداش های بزرگ از طریق انتخاب های کوچک و مستمر است. ثابت قدمی بزرگترین کلید موفقیت است. اثرمرکب قابل پیش بینی و اندازه گیری است. هر انتخابتان رفتاری را شروع می کند که به مرور زمان به یک عادت تبدیل می شود. چیزهای کوچک هستند که نیش می زنند. گرفتن انگشت اتهام سوی دیگران برای انتخاب های بد، کار آسانی است. مسئولیت%100 انتخابهایمان را بر عهده بگیریم. شانس: آمادگی، نگرش، فرصت و عمل. پیشرفت ها و اشتباهاتتان را ثبت کنید. برای بدست آوردن مزایای اثرمرکب هیچ وقت دیر نیست. نیروی اراده به تنهایی کافی نیست نیروی چرایتان را نیز اضافه کنید. موفقیت بدون کامروایی همان شکست است. اهدافتان باید صریح و شفاف باشد. تکانش بزرگ یکی از قدرتمندترین نیروهای موفقیت است. تاثیرات: ورودی ها، ارتباطات، محیط اطراف. نقطه محدودیت یک مانع نیست بلکه یک فرصت است.

 5. اصلا اهمیت ندارد که چقدر باهوش هستید، باید نداشتن تجربه، مهارت، هوش یا…را با تلاش زیاد جبران کنید. اثرمرکب اصل بدست آورن پاداش های بزرگ از طریق انتخاب های کوچک و مستمر است. ثابت قدمی بزرگترین کلید موفقیت است. اثرمرکب قابل پیش بینی و اندازه گیری است. هر انتخابتان رفتاری را شروع می کند که به مرور زمان به یک عادت تبدیل می شود. چیزهای کوچک هستند که نیش می زنند. گرفتن انگشت اتهام سوی دیگران برای انتخاب های بد کار آسانی است. مسئولیت%100 انتخابهایمان را بر عهده بگیریم. شانس: آمادگی، نگرش، فرصت و عمل. پیشرفت ها و اشتباهاتتان را ثبت کنید. برای بدست آوردن مزایای اثرمرکب هیچ وقت دیر نیست. نیروی اراده به تنهایی کافی نیست نیروی چرایتان را نیز اضافه کنید. موفقیت بدون کامروایی همان شکست است. اهدافتان باید صریح و شفاف باشد. تکانش بزرگ یکی از قدرتمندترین نیروهای موفقیت است. تاثیرات: ورودی ها، ارتباطات، محیط اطراف. نقطه محدودیت یک مانع نیست بلکه یک فرصت است.

 6. هر کار ارزشمندی با قدم های کوچک آغاز می شود. اثرمرکب: پرورش عادت های مثبت و ثبات و پایداری عادت ها. ثابت قدمی کلید موفقیت. هیچ بهونه ای رو قبول نکنید. هر چیزی که در زندگی شماست به این دلیل وجود دارد که قبلا در مورد چیزی انتخاب کردده اید. هر انتخاب به مرور زمان به یک عادت تبدیل میشود. مسئولیت 100%انتخاب ها را برعهده بگیریم. شانس: آمادگی، نگرش، فرصت و عمل. پیشرفت ها و اشتباهایتان را ثبت کنید. شناسایی چرایتان بسیار مهم و حیاتی است.تکانش بزرگ یکی از قدرتمندترین نیروهای موفقیت. انواع تاثیرات روی هر شخصی: ورودی ها، ارتباطات، محیط اطراف. نقطه محدودیت یک فرصت است. فراتر از انتظارات ظاهر شوید. عادی نباشید. یادگیری بدون عمل بی فایده است.

 7. اصلا اهمیت ندارد که چقدر باهوش هستید، باید نداشتن تجربه، مهارت، هوش یا…را با تلاش زیاد جبران کنید. اثرمرکب اصل بدست آورن پاداش های بزرگ از طریق انتخاب های کوچک و مستمر است. ثابت قدمی بزرگنرین کلید موفقیت است. اثرمرکب قابل پیش بینی و اندازه گیری است. هر انتخابتان رفتاری را شروع می کند که به مرور زمان به یک عادت تبدیل می شود. چیزهای کوچک هستند که نیش می زنند. گرفتن انگشت اتهام سوی دیگران برای انتخاب های بد کار آسانی است. مسئولیت%100 انتخابهایمان را بر عهده بگیریم. شانس: آمادگی، نگرش، فرصت و عمل. پیشرفت ها و اشتباهاتتان را ثبت کنید. برای بدست آوردن مزایای اثرمرکب هیچ وقت دیر نیست. نیروی اراده به تنهایی کافی نیست نیروی چرایتان را نیز اضافه کنید. موفقیت بدون کامروایی همان شکست است. اهدافتان باید صریح و شفاف باشد. تکانش بزرگ یکی از قدرتمندترین نیروهای موفقیت است. تاثیرات: ورودی ها، ارتباطات، محیط اطراف. نقطه محدودیت یک مانع نیست بلکه یک فرصت است.

 8. هر کار ارزشمندی با قدم های کوچک آغاز میشود. هر چند اولین قدم سخت تر از چیزی که هست به نظر میرسد. رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود. اثر مرکب: عادت های مثبت+ ثبات و پایداری. همه ما به طرز مشابهی به دنیا می آییم بعداز آن تمام زندگی ما مجموع انتخاب هایی است که می کنیم. مسئولیت100%رفتارها و انتخاب هایمان را بر عهده بگیریم. شانس یعنی آمادگی، نگرش، فرصت و عمل. ثبت پیشرفت ها و اشتباهات بصورت کامل، جامع، سازمان یافته، منظم و مداوم. شناسایی نیروی چرایتان. از طریق انتخاب رفتار+عادت+مرکب شدن می توانید به هدفتان برسید. 5استراتژی برای ریشه کن کردن عادت های بد:کشف محرک ها، پاکسازی خانه،جایگزین کردن،آرام شروع کنید،بپرید. تکانش یکی از قدرتمندترین نیروهای موفقیت. رویه مخصوص به خودتان را ایجاد کنید. مغر فقط یک دستور کار دارد، بقا. انواع تاثیرات روی هر شخصی: ورودی ها، ارتباطات، محیط اطراف. لحظه های حقیقت، دهمان لحظه های دموفقیت هستند.

 9. هیچ بهونه ای قابل قبول نیست. انتخاب های کوچک و هوشمندانه+ ثبات و پایداری. هر انتخاب روی اثرمرکب زندگیتان تاثیر میگذارد. برعهده گرفتن مسئولیت100% زندگی. شانس: آمادگی، نگرش، فرصت و عمل. ثبت پیشرفت ها و… . از همین حالا شروع کنید. شناسایی نیروی چرایتان. تعیین اهداف به صورت صریح و واضح. رسیدن به هدف: تصمیم+اقدام+انجام مکرر+زمان. تکانش یکی از قدرتمندترین نیروهای موفقیت. ایجاد رویه مخصوص به خودتان. دستودرکار مغز فقط بقا. تاثیرات: ورودی ها، ارتباطات، محیط اطراف. نقطه محدودیت یک فرصت. ظاهر شدن فراتر از انتظارات.

 10. هی تو!میخواهم از۱۰سال تلاش،۱۰سال برداشتن گام هایی نو،متفاوت بودن،مثبت نگری،استمرارعادتهای خوب و۱۰ سال انجام کارهایی که مراسواازعامه ی مردم سوا میکند بگویم.
  فقط حواست باشد که درهمین لحظه هم اثرمرکب درحال تاثیرگزاری است!.
  روزی من درگوشه ای نشسته وکارهایی روزمره وعادی میکردم که به یک چالش دعوت شدم و اولین گام راباپذیرفتن آن مسابقه برداشتم.درست است همیشه برداشتن اولین گام ازتصورماسخت تراست.من باشناسایی محرک هابرای اگاهی یافتن ازتوانایی هایم تغییرکردم و بااینکه هوش وتجربه کافی نداشتم باسخت کوشی وتلاش فراوان به اهدافم رسیدم وحالاباانجام کارهایی غیرمنتظره که بابرداشتن گامی بسیارکوچک امامتداوم وپیوسته کاری کردم ک صدای من شنیده شود و ازعموم مردم فاصله گرفتم.بله رشدواقعی باتکرارهایی پس ازرسیدن به نقطه محدودیت است که اتفاق می افتد؛پس ازکوچکترین چیزهافرصت بساز.
  _پ.ن:اوه!توفکرده سال آیندم بودم عذرمیخوام.

 11. الف:نداشتن تجربه وهوش رابایدباسخت کوشی وتلاش زیادجبران کرد.
  ب:انجام کارهای روزمره بدون نظم وتربیت امکان پذیرنیست پس برنامه ریزی بسیارمهم است.
  ج:استفاده ازنیروی عشق ونفرت،استفاده ازنیروی نفرت احساس ونیرویی است برای ساختن اهداف سازنده ومقاصدبزرگ.
  د:شناسایی موقعیت هاومحرک هابرای آگاهی یافتن ازتوانایی هابرای تغییرکردن
  پ:تشکروقدردانی درصورت تغییروداشتن یک راهنمای خوب برای به جلوراندن فردودعاوسپاس گزاری ازخداوند.
  خ:انتخاب قطعی وهوشمندانه وثبات وپایداری برای تکانش بزرگ
  ه:گزینش مثبت ورودی های مغزوجلوگیری ازورودی های منفی ومخرب
  ی:نقطه محدودیت یک فرصت است برای فراتراز انتظارظاهرشدن وپیشرفت نسبت به عموم مردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *