اسکیل آپ چیست ؟ چه تفاوتی بین استارتاپ و اسکیل آپ وجود دارد؟

تفاوت استارت آپ و اسکیل آپ

یکی از بحث های مطرح در فضای نوآوری کشور تعریف استارتاپ است و اینکه کدام کسب و کار استارت آپ است و کدام اسکیل آپ. در این مطلب به کلمه ای که در فضای نوآوری کسب و کارهای ایران به آن خیلی توجه نشده است می پردازیم: اسکیل آپ چیست ؟

متاسفانه برخی از کسب و کارهایی که در قالب تعریف استارت آپ قرار می گیرند، با اینکه سال ها فعالیت دارند هنوز خود را استارتاپ می نامند. با توجه به داغ بودن این موضوع و امکان دریافت حمایت های دولتی، خود را استارتاپ معرفی می کنند و با منابعی که دارند انجمن و اتحادیه راه اندازی می کنند و خود را نماینده استارتاپ ها مطرح می کنند. باید گفت که صرف استارتاپ بودن و استارتاپ ماندن امتیاز نیست. به قول آقای استیو بلنک، وقتی با یک استارتاپ ۱۰ ساله مواجه شدید بدانید که آن در واقع یک استارتاپ ۲ ساله است به اضافه ۸ سال شکست. 

اگرچه شرایط اقتصادی در کشورهای مختلف می تواند زمان حداکثری استارتاپ بودن را یکی دو سال تغییر دهد با این حال، نباید به این موضوع دامن زد. 

خوبی راه اندازی یک کسب و کار به شکل یک استارتاپ این است که در یک مدت زمان کوتاه به این نتیجه برسیم که آیا مدل کسب و کار مورد نظر جواب می دهد یا نه. به محض اینکه این مدل از نظر اقتصادی جواب داد و پایه های لازم برای رشد سریع آن مهیا شد و توانست تامین مالی لازم را انجام دهد این کسب و کار نوپا در درون و برون باید تغییراتی بدهد و پوست بیاندازد. در این حالت است که استارتاپ به اسکیل آپ (Scale-up) تبدیل می گردد. 

بر خلاف تصور برخی،این کلمات را نمی توان بجای هم بکار برد و باید در استفاده از آن ها دقت کرد. 

استارت آپ:

گروهی از افراد که برای اثبات اینکه یک مدل کسب و کار نوآورانه از نظر اقتصادی جواب می دهد یا نه تلاش می کنند، و سعی می کنند بازار را بشناسند، و محصولی را بسازند که به نیازهای بازار بخورد و برایش مشتری پیدا کنند یا اصطلاحا در بازار کشش ایجاد کنند

اسکیل آپ چیست ؟

شرکتی است که توانسته است مدل کسب و کارش را به یک مدل تکرارپذیر تبدیل کند و تطابق محصولش با نیازهای بازار را تایید کرده و به این اطمینان رسیده است که مدل اقتصادی در ابعاد کوچک جواب می دهد و اگر ابعاد را بزرگتر کند باز هم جواب خواهد داد.

تفاوت های کسب و کارهای معمولی با استارتاپ چیست؟ اگر تمایل به دانستن آن هستید مقاله تفاوت کسب و کارهای معمولی با استارتاپ ها چیست؟ را مطالعه نمائید.

چگونه می توان شکاف بین استارت آپ و اسکیل آپ را پر کرد؟

  1. ایجاد تناسب میان محصول و بازار
  2. تأمین اعتبار مالی و ایجاد یک جریان درآمد ثابت
  3. تعریف نقش ها و سلسله مراتب سازمانی
  4. ایجاد زیر ساخت های فناوری
  5. جایگذاری درست سیستم های خودکار یا قابل تکرار

مقالات مرتبط:

مهم‌ترین نکات برای انتخاب ایده استارتاپی مناسب چیست؟

اصول برندینگ استارتاپ‌های صنایع خلاق چیست؟

نکاتی که هر استارتاپی باید بداند

 مهمترین تفاوت های اسکیل آپ و استارتاپ چیست؟

تناسب محصول با نیاز بازار

واضح ترین تفاوت، تناسب آن ها در بازار محصول است. اسکیل آپ توانسته تا اندازه ی قابل قبولی به تطابق محصول با نیاز بازار دست یابد. در حالیکه استارت آپ ها هنوز در تلاش برای شناخت مشتریان احتمالی، نیازهای آنان، هزینه های خرید مشتری و ویژگی های محصول هستند. از طرف دیگر اسکیل آپ ها با اثبات اینکه واحدهای آنها از نظر اقتصادی پایدار هستند، فرضیات و مدل کسب و کار خود را تأیید کرده اند.

به عبارت دیگر، اسکیل آپ ها می دانند که اگر n میلیون سرمایه را وارد کسب و کار خود کنند، در ازای آن m میلیون بازگشت سرمایه دریافت خواهند کرد. این سطح از وضوح به آنها اجازه می دهد تا با اطمینان بیشتر، کارهای خود را در مقیاسی بزرگتر از قبل انجام دهند.

در مقابل، استارت آپ ها ممکن است هنوز مطمئن نباشند که چه نوع بازده ای از تلاش های خود خواهند گرفت. به همین ترتیب، بیشتر بودجه و سرمایه آنها صرف آزمایش «فهمیدن چه چیزی مؤثر است» می شود.

مرحله تامین بودجه (میزان سرمایه گذاری)

از آنجایی که استارت آپ ها و اسکیل آپ ها در مراحل مختلف رشد هستند، جای تعجب ندارد که در مراحل مختلف تامین بودجه نیز، نیاز آن ها متفاوت باشد.
استارت آپ ها با سرمایه بذری پشتیبانی می شوند در حالی که میزان سرمایه گذاری در اسکیل آپ ها بسیار بالاتر است. بنابراین میتوان گفت که سطح آمادگی سرمایه پذیری یک استارت آپ و یک اسکیل آپ متفاوت است.

نقش اعضای تیم

در مراحل ابتدایی راه اندازی شرکت، اکثر شرکت ها افرادی با مهارت را برای نقش های متفاوت تعیین می نمایند. اما زمانی که یک استارت آپ به اسکیل آپ تبدیل می شود، تعداد اعضای تیم بیشتر شده و  انتظار می رود که شرکت نوپا کارمندانی با مهارت های ویژه در بخش های تخصصی خود داشته باشد تا بتواند کسب و کار خود را توسعه دهد. بنابراین استخدام ها تخصصی تر شده و افرادی به تیم اضافه می شوند که مسئولیت و نقش مشخصی دارند و در دپارتمان های مجزا مشغول به کار می شوند.

تثبیت فرآیندها

در یک استارت آپ با توجه به وظایف متعدد هر فرد، معمولاً فرآیندهای سختی وجود ندارد. و بر خلاف شرکت ها و سازمان ها، دستورالعمل های مشخص، طراحی نشده است. در این شرایط اعضای تیم غالباً تا زمانی که دریابند چه چیزی برای آن ها بهتر است، این آزادی را دارند تا فرآیندهای مختلف را آزمایش کنند.

با تبدیل استارت آپ ها به اسکیل آپ ها، مشخص شدن این دستورالعمل ها و فرایندها امری الزامی است و باید دائما تحت بهبود و نظارت قرار گیرند تا تولید محصول، تعاملات و…به درستی انجام شود. پس باید یک سیستم سازی درست انجام داد تا کیفیت محصولات و خدمات با افزایش مشتریان در اندازه های قابل قبول باقی بماند.

 سلسله مراتب مدیریت

مدیریت و رهبری تیم های استارت آپی کوچک معمولا توسط یک نفر انجام می شود ولی وقتی تعداد اعضای تیم بیشتر می شود این کار بسیار دشوار است. به عبارت دیگر، هر چه تعداد افراد بیشتری استخدام شوند، افراد بیشتری برای مدیریت و نظارت وجود خواهند داشت.

با افزایش تعداد کارکنان و بزرگتر شدن بخش ها، در امور و عبور پروژه ها از یک بخش به بخش دیگر، خطای بیشتری وجود دارد. اگر این چالش های جدید به درستی مدیریت نشود، جریان کار از یک بخش به بخش دیگر یا از یک کارمند به کارمند دیگر دچار مشکل شده و میان آن ها درگیری ایجاد می شود و این موجب پایین آمدن روحیه کارکنان و کاهش بهره وری خواهد شد. در نتیجه لایه های مختلف مدیریتی در اسکیل آپ ایجاد می شود.

مقالات مرتبط:

مهم‌ترین نکات برای انتخاب ایده استارتاپی مناسب چیست؟

رایجترین اشتباهات استارتاپ ها

نتیجه گیری

در آخر می توان گفت، در حالی که یک استارت آپ در مراحل اولیه ورود کالای خود به بازار مناسب و تأمین بودجه است، اسکیل آپ مقدمات محصول خود را در بازار مستقر کرده است و در راه سرعت بخشیدن به رشد است.
بنابراین به وسیله روش های مذکور می توانید به این امر جامه عمل پوشانده و تجارت خود را برای رشد موفق آماده کنید.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *