آیا دریافت وام بانکی برای راه‌اندازی کسب‌وکار صحیح است؟

راه‌اندازی کسب‌وکار با وام بانکی | آیا دریافت وام بانکی برای راه‌اندازی کسب‌وکار صحیح است؟

تامین سرمایه برای شروع کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های صاحبان ایده و استارتاپ در هر نقطه از جهان است. همه از اهمیت سرمایه اولیه برای توسعه ایده‌ها باخبریم؛ اما چه روش‌هایی برای این کار وجود دارد؟ و در بین روش‌های موجود، آیا دریافت وام بانکی برای راه‌اندازی کسب‌وکار کار درستی است؟

در این مطلب قصد داریم به معرفی چند روش برای تامین سرمایه برای شروع کسب‌وکار بپردازیم و مزایا و معایب این گزینه‌ها را به صورت خلاصه مورد بررسی قرار ‌دهیم.

قبل از فکر کردن به تأمین سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک ایده استارتاپی باید تخمین درستی از میزان سرمایه مورد نیاز داشته باشیم، در غیر اینصورت حتی در صورت جذب سرمایه، ممکن است کم بیاوریم و یا بی مورد زیر قرض برویم، راه حل چیست؟ مقاله دلیل اهمیت پیش‌بینی مالی قبل از شروع استارتاپ چیست؟ به این موضوع پرداخته و به شما برای پیش بینی کمک خواهد نمود.

دریافت وام بانکی برای راه‌اندازی کسب‌وکار

استفاده از وام بانکی برای راه‌اندازی کسب‌وکار، یکی از اولین گزینه‌هایی است که به ذهن صاحبان کسب و کار می‌رسد. این کار، نیازمند انجام یک سری مراحل اداری و قانونی است و پس از آن، می‌توان تمام یا بخشی از هزینه اولیه مورد نیاز را در اختیار داشت. با این حال، بخش سخت ماجرا تازه پس از آن است؛ جایی که باید اقساط وام بانکی را پرداخت نمود.

ذات استارتاپ با ریسک همراه است؛ اما به عنوان انسانی با عقل سلیم، باید جانب احتیاط را هم رعایت کرد. هیچ کس از آینده خبر ندارد و نمی‌توان مطمئن بود که استارتاپ شما به نتیجه خواهد رسید. اگر چنین نشود، بازپرداخت وام بدون شک با مشکلاتی جدی روبرو خواهد بود. در نتیجه، نه تنها استارتاپ فعلی شما به نتیجه نخواهد رسید، بلکه ایده‌های بعدی شما هم تحت تاثیر این شکست، اجرایی نخواهند شد.

تامین سرمایه جمعی

در حال حاضر، خوشبختانه تعدادی سایت در ایران راه‌اندازی شده است که در آن‌ها می‌توانید برای دریافت کمک بلاعوض از دیگران اقدام کنید. در این سایت‌ها، ایده شما به دیگران عرضه می‌شود و در صورتی که کسی از این ایده خوشش بیاید، می‌تواند به شما کمک مالی کند. بسیاری از استارتاپ‌های موفق جهان با استفاده از این ایده سرمایه اولیه خود را تامین میکنند و حتی بیشتر از نیاز خود نیز دریافت میکنند.

همه چیز به خلاقیت خود شما بستگی دارد. باید راهی پیدا کنید که خدمت یا محصول خود را به آن‌ها نشان دهید. در ادامه هم باید ترغیبشان کنید که از آن استفاده کنند. برای مثال، به افرادی که در این فاز به شما کمک مالی می‌کنند، پس از اجرایی شدن ایده، تخفیف استفاده از محصول یا خدمت را پیشنهاد کنید.

قرض همتا به همتا

استارتاپ‌های موفق امروز هم در ابتدا با مشکلات فعلی شما دست به گریبان بوده‌اند. آن‌ها هم می‌دانند که تامین سرمایه اولیه چه کار سختی است. به همین دلیل، ممکن است بتوانید متقاعدشان کنید که به شما کمک کنند. چنین ارتباطاتی می‌تواند گسترده‌تر از این هم بشود و به شراکت یا ادغام بینجامد. در صورت وجود چنین گزینه‌هایی، جوانب آن را بسنجید.

شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر

اگر اطمینان دارید که ایده شما به قدر کافی جذاب است، می‌توانید به سراغ این گزینه بروید. این شرکت‌ها به صورت معمول از شما ضمانت ملکی دریافت نمی‌کنند و در ازای سرمایه مورد نیاز شما، با شما شریک می‌شوند. وقتی این شرکت‌ها شریک شما باشند، بدون شک، برای سود خودشان هم که شده اقدامات موثری برای به ثمر رسیدن ایده انجام می‌دهند.

اما آنچه در این روش حائز اهمیت است جلب رضایت و متقاعد نمودن این سرمایه گذارها می باشد، ممکن است ایده شما بسیار جذاب باشد اما باز هم نتوانسته باشید یک سرمایه گذار برای ایده خود بیابید، مشکل کار کجاست؟ با مطالعه مقاله چگونه سرمایه‌گذارها را مجاب به سرمایه‌گذاری کنیم؟ | موفقیت در جذب سرمایه با روشهای کاربردی آشنا می شوید که به شما در جذب سرمایه کمک شایانی خواهد نمود.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که دیدید، راه‌اندازی کسب‌وکار با وام بانکی یکی از گزینه‌ها برای شروع است؛ اما احتمالاً بدترین گزینه ممکن میباشد. راه‌های زیادی برای تامین سرمایه اولیه وجود دارد که حتی در صورت عدم موفقیت استارتاپ، بر خلاف بانک، شما را زیر منگنه قانونی قرار نمی‌دهند. پس بهتر است به سراغ این گزینه‌ها بروید.

یکی از قدرت های یک مدیر استارتاپ قدرتمند، استفاده از حداقل امکانات در جهت موفقیت است یکی از اقداماتی که می تواند هزینه های یک استارتاپ را تا حد زیادی کاهش دهد استفاده از فضای کار اشتراکی می باشد. در مقاله فرصتهایی که یک فضای کار اشتراکی خوب می تواند برای یک استارتاپ فراهم سازد به مزایای استفاده از فضاهای کار اشتراکی علاوه بر صرفه جویی مالی می پردازیم.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *