دلایل اهمیت حضور استارتاپ‌های صنایع خلاق در فضای مجازی چیست؟

دلایل اهمیت حضور استارتاپ‌های صنایع خلاق در فضای مجازی چیست؟

در دنیای امروزی، روش‌های سنتی تبلیغات از همیشه کم‌اثرتر شده‌اند. دیگر کمتر کسی فرصت می‌کند پای تلوزیون بنشیند و تنها یک تماشاگر صرف باشد. دنیا، دنیای تعامل است. فضای مجازی، ماهیتی متفاوت با دنیای تبلیغات سنتی  دارد. اصلی‌ترین تفاوت، همین امکان تعامل میان برند و مخاطبان است. در این میان با توجه به ماهیت صنایع خلاق، استارتاپ‌های صنایع خلاق  چگونه می توانند از این پتانسیل به نفع خود بهره ببرند؟

اهمیت حضور استارتاپ‌های صنایع خلاق در فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست. نباید از هیچ فرصتی برای دیده شدن گذشت. استارتاپ‌های صنایع خلاق در فضای مجازی این فرصت را دارند که با مخاطبانشان حرف بزنند و داستان برند خود را بیان کنند. داستان‌ها همیشه می‌توانند مخاطب را با خود همراه کنند و از این راه، می‌توان پیوندی دوسویه میان مخاطب و برند ایجاد کرد.

یکی از دلایل حضور استارتاپ‌های صنایع خلاق در فضای مجازی کمک به برندسازی است، با مقاله اصول برندینگ استارتاپ‌های صنایع خلاق چیست؟ بیشتر با این اصول آشنا شوید. 

حضور استارتاپ‌های صنایع خلاق در فضای مجازی چه فوایدی دارد؟

صنایع خلاق ذاتی فناورانه دارند و استفاده از فضای مجازی، برای آن‌ها یک ضرورت است تا هارمونی طبیعت خود را تقویت کنند. خلاقیت در تبلیغات، نمادی است از خلاق بودن اعضای یک تیم.

صنایع خلاق می‌توانند از فرصت فضای مجازی استفاده کنند و مرحله به مرحله، رشد خود را به مخاطب خود نشان دهند. می‌توانند داستان شکل‌گیری محصولات و خدمات خود را نشان دهند و بر جذابیت آن‌ها بیافزایند.

این فرصت‌هایی است که فضای مجازی در اختیار استارتاپ‌های صنایع خلاق قرار می‌دهد؛ اما تمام موارد این‌ها نیستند. به مطالعه ادامه دهید تا با دیگر فواید حضور در فضای مجازی آشنا شوید.

مقاله مرتبط: مدل سازی کسب کارها در صنایع خلاق

کاهش هزینه برای تبلیغات

 هر صفحه در فضای مجازی می‌تواند کارکرد یک بیلبورد واقعی را داشته باشد. این که در کدام خیابان شهر نصب شده باشد، بستگی به کیفیت صفحه شما دارد. اگر خوب کار کنید و مخاطب زیادی جذب کنید، بازخورد آن می‌تواند به مراتب بهتر از یک بیلبورد گران در سطح شهر باشد. البته که امروزه بالا نگه داشتن کیفیت صفحات مجازی هم نیازمند هزینه بسیاری است. تولید محتواهای ویدیویی با کیفیت، کار آسانی نیست. اما همچنان، در مقایسه با تبلیغات میدانی، هزینه بسیار کمتری دارد.

همراهی مخاطب

وقتی مخاطب از مراحل اولیه کار همراه شما باشد، با محصول نهایی شما احساس قرابت بیشتری می‌کند. در نتیجه، می‌توان اطمینان داشت که بین محصول شما و محصول دیگری با همان کیفیت که با آن خاطره ندارد، به سراغ محصول شما خواهد آمد.

تولید فرهنگ

کسب‌وکارهای موفق می‌توانند فرهنگ استفاده از محصولات و خدمات خود را به مخاطبان خود تزریق کنند. این روش بستگی به توانایی تیم شما در تبلیغات دارد. فضای مجازی، فضایی است که از ترندها پر است و ایجاد یک ترند موفق در آن، می‌تواند مخاطبانی جهانی برای شما به همراه داشته باشد.

مقالات مرتبط: رازهای موفقیت استارتاپ‌های موفق صنایع خلاق جهان

نتیجه‌گیری

با توجه به پتانسیل بالای فضای مجازی، نادیده گرفتن قدرت آن می‌تواند یکی از بزر‌گترین اشتباهات استراتژیک هر مدیری باشد. صنایع خلاق در فضای مجازی باید فعالیت داشته باشند و مخاطب خود را پیدا کنند. از این محیط باید به عنوان بستری برای تعامل با مخاطب استفاده کرد و ایرادات خود را رفع کرد. فضای مجازی به شما این فرصت را می‌دهد فرهنگ استفاده از محصولات و خدماتتان را در قالب تبلیغ به آن‌ها القا کنید. این کاری است که شرکت اپل سالیان سال است که انجام می‌دهد و در آن بسیار موفق بوده است.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *