روش‌های موثر در ارائه بهتر محصولات مجازی

بازاریابی محصولات نرم‌افزاری | روش‌های موثر در ارائه بهتر محصولات مجازی

بازاریابی محصولات نرم‌افزاری | روش‌های موثر در ارائه بهتر محصولات مجازی

روش‌های بازاریابی محصولات مجازی کمی با محصولات ملموس متفاوت است؛ کلیت بازاریابی در تمام محصولات و خدمات این است که مخاطب را با بوجودآوردن احساس نیاز در او به خرید ترغیب کنید. اما روش‌های بازاریابی محصولات نرم‌افزاری به خاطر تفاوت ماهیتی آن‌ها، کمی متفاوت است. زیرا در اینجا مشتری قادر به لمس و دیدن محصول نیست و از طرفی عموما فروشنده و خریدار رودررو نیستند و فروشناده نمی تواند از روشهای ارتباطی روی مشتری تأثیر بگذارد و او را ترغیب نماید. در بازاریابی محصولات نرم افزاری باید فروشنده که غالبا یک سایت یا نرم افزار می باشد، باید از روشهای دیجیتال مارکتینگ تأثیر مناسبی روی مشتریان خود قرار دهد.

در این مطلب قصد داریم راهکارهای بازاریابی محصولات نرم‌افزاری و افزایش فروش آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

پلتفرم معرفی مهم است


یکی از مهم‌ترین نکات برای افزایش فروش و بازاریابی محصولات نرم‌افزاری به صورت بهینه، تبلیغ کردن از طریق پلتفرم‌های مناسب است. هرچند ممکن است تبلیغ کردن پشت جعبه کبریت هم بتواند برای شما مفید باشد، اما بهتر است تمرکز خود را روی روش‌های مناسب‌تری بگذارید.

داشتن یک وبسایت مناسب برای یک استارتاپ صنایع خلاق از نان شب واجب‌تر است. البته نباید فراموش کنید که استفاده از تنها یک کانال برای ارتباط با مخاطب غلط است. باید روش‌های متفاوت و بسترهای مختلف را سنجید. منظور ما دقیقاً شبکه‌های اجتماعی و ظرفیت غیرقابل انکار این پلتفرم برای معرفی خدمت یا محصول شماست.

چرا شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی محصولات نرم‌افزاری تا این حد اهمیت دارند؟


شبکه اجتماعی رسانه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد محتواهای متنوعی ارائه دهید. از بنرهای ساده گرفته تا ویدیو و امکانات مبتنی بر واقعیت افزوده، تمام این‌ها می‌توانند باعث افزایش اعتماد و علاقه مخاطب به استفاده از محصولات شما شود. شبکه‌های اجتماعی به شما این فرصت را می‌دهند که با مخاطب خود تعاملی پویا و سازنده داشته باشید و نظر او را راجع به محصول خود بدانید. ایجاد تعامل با مخاطب کاری است که به محصول شما روح می‌دهد و آن را به یک دوست برای کاربر بدل می‌کند. کاربران هم می‌توانند با کمی انگیزش از سمت شما تبدیل به بازوهای تبلیغات شاخه‌ای شما شوند و از تجربیات کاربری خود بگویند.

در مقاله ضرورت حضور استارتاپهای صنایع خلاق در فضای مجازی بطور مفصل به دلایل اهمیت حضور در فضای مجازی و بازاریابی دیجیتال پرداختیم، می توانید با مطالعه آن بطور عمیق تری به این مسأله بپردازید.

محتوای آموزشی فراموش نشود


یکی از محتواهایی که می‌توانند به شناخته شدن شما کمک نمایند، محتواهای آموزشی است. کاربران باید بدانند محصول شما چه قابلیت‌هایی دارد و باید چگونه از آن استفاده کنند. بهترین روش برای آشنا کردن مخاطب با عمق امکانات محصول شما، فیلم‌های آموزشی هستند.

محتوای تبلیغاتی باکیفیت


اهمیت این مسئله را با ذکر یک مثال نشان می‌دهیم. فرض کنید تبلیغاتی که برای محصول خود تولید کرده‌اید، از نظر بصری جذاب نیست. این مسئله این ذهنیت را در مخاطب ایجاد می‌کند که محیط کاربری محصول نرم‌افزاری شما هم احتمالاً عاری از سلیقه و زشت است. این چیزی نیست که مخاطب را به استفاده از محصول شما سوق دهد.

خدمات پس از فروش، ضرورتی انکارنشدنی


محصولات نرم‌افزاری هم همانند محصولات ملموس به پشتیبانی و خدمات پس از فروش نیاز دارند. وجود این امکان با افزایش اعتماد کاربر به شما، باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

از قدرت روایت غافل نشوید


ذات روایت، جذاب است. داستان برند خود را بگویید و او را در جریان روند پیشرفت خود قرار دهید. از روزمره‌های اعضای تیمتان بگویید و اجازه بدهید مخاطب با شما همراه شود. این مسئله باعث ایجاد همزاد‌پنداری و نزدیک شدن کاربر به برند شما می‌شود.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *