3 نمونه آموزنده طراحی مدل درآمدی استارتاپ

3 نمونه آموزنده طراحی مدل درآمدی استارتاپ

نکاتی درباره طراحی مدل درآمدی استارتاپ

طراحی مدل درآمدی استارتاپ عبارت است از تعیین مسیرهایی برای داشتن جریان درآمدی. به زبان ساده، این مسیرها قرار است در ازای خدمت یا سرویستان برای شما درآمد داشته باشند.اگر مقاله طراحی مدل درآمدی استارتاپ چیست؟ را مطالعه نکردید می توانید قبل از خواندن این مقاله با انواع مدلهای درآمدی استارتاپ ها آشنا شوید. پس این امر بسیار مهم است که بدانیم درآمد استارتاپ شما از کجا قرار است تامین شود. پاسخ به این مسئله، هم برای سرمایه‌گذار و هم برای شما بسیار مهم است؛ زیرا لازم است ساز و کار استارتاپ خود را بر اساس آن تعریف کنید.

ایده شما باید بر اساس زیرساخت‌های بالفعل و بالقوه تبیین شود. به این معنا که خوشبینی بیش از حد در تامین برخی چیزها ممکن است ایده شما را ناکارآمد کند. در نتیجه، ایده خوب ایده‌ای است که هم با زیرساخت‌های شما همخوانی داشته باشد و هم مسیرهای درآمدی مناسبی برای شما ایجاد کند.

شناسایی درست بازار هدف و مشتریان می تواند اطلاعات مناسبی از رفتار مشتریان و بازار هدف شما را در اختیارتان قرار دهد که در طراحی مدل درآمدی بسیار مفید خواهد بود.

طراحی مدل درآمدی استارتاپ

در طراحی مدل درآمدی استارتاپ، نمی‌توان هیچ مدلی را الزاماً به عنوان بهترین مدل برای یک کسب‌وکار در نظر گرفت. حتی اگر کسب‌وکار شما فروش پیتزا باشد، می‌توانید از تبلیغات روی جعبه پیتزا هم کسب درآمد کنید. تلفیق مدل‌های درآمدی نیز یکی از مسائلی است که می‌توانید روی آن حساب کنید. با تلفیق مدل‌های درآمدی، می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید؛ اما این مسئله به کیفیت و امکان اجرای آن روی استارتاپ شما بستگی دارد. برای حل این مسئله، الگوبرداری یک راه تایید شده است. باید کسب‌وکارهای مشابه خود را پیدا کنید و ببینید آن‌ها از چه مدل‌هایی برای کسب درآمد استفاده می‌کنند. اگر دو رقیب شما از دو مدل درآمدی متفاوت استفاده می‌کنند، شباهت بیشتر را مد نظر قرار دهید.

شرکت‌های بزرگ از چه مدل‌هایی برای کسب درآمد استفاده می‌کنند؟

همانگونه که ذکر شد، الگوبرداری برای طراحی مدل درآمدی استارتاپ یک مسئله پذیرفته شده است. در ادامه مدل درآمدی برخی از شرکت‌های بزرگ را بررسی می‌کنیم.

واتسپ – کاملاً رایگان

واتسپ از کاربران خود پولی دریافت نمی‌کند؛ اما دلایلی برای ادامه فعالیت خود دارد. یک مسئله، برندینگ و حفظ بازار است و دیگری، امکان فروش داده‌های کاربران. البته که داده‌فروشی خود یک مدل درآمدی است؛ اما دلایل واتسپ برای ادامه فعالیتش موارد دیگری است.

اینستاگرام – تبلیغات

در ایران که نه؛ اما اینستاگرام برای کاربران خارجی خود تبلیغات پخش می‌کند. هم بین استوری‌ها و هم بین پست‌ها، تبلیغات وجود دارد و اینستاگرام از این روش کسب درآمد بالایی دارد. استفاده از این روش برای استارتاپ‌های نوپا چندان بازدهی ندارد. با این حال، بد نیست همیشه به تبلیغات به عنوان یک هدف درازمدت نگاه کنید. تبلیغات روش‌های مختلفی دارد؛ از بنرهای داخل وبسایت گرفته تا کارت‌های فیزیکی همراه محصول، می‌تواند محلی برای کسب درآمد شما باشد. با وجود این مسئله، تا وقتی مخاطب زیادی ندارید، حساب کردن روی این روش به عنوان مدل درآمدی اصلی استارتاپ، اشتباه است.

اسنپ – درآمد در ازای تقاضا

اسنپ که حالا تبدیل به یک سوپراپلیکیشن شده، زمانی تنها وظیفه‌اش تامین خودرو در زمانی سریع برای مسافران درون‌شهری بود. این شرکت برای مسافران خودرو و برای خودروها مسافر پیدا می‌کند. یعنی یک بستر برای ایجاد ارتباط میان دو قشر متفاوت است و در ازای ایجاد بازار، درآمد دارد.

با این که تمام تاکسی‌های اینترنتی از همین روش استفاده می‌کنند؛ اما اسنپ مدل بهتری است زیرا در ادامه فعالیت خود، به تلفیق مدل‌های درآمدی پرداخت. نتیجه این امر هم کاملاً مشهود است: راه یافتن اسنپ به بسیاری از زمینه‌های روزمره دیگر. مسئله همین است: انتخاب مدل درآمدی تلفیقی می‌تواند باعث پیشرفت سریع‌تر استارتاپ شما شود؛ زیرا نیازهای دیگری را کشف می‌کنید و برای رفع آن‌ها ایده استارتاپ‌های دیگری ایجاد می‌کنید.

جهت آشنایی بیشتر با استارتاپ های موفق ایرانی می توانید مقاله کسب و کارهای ایرانی موفقی که قبلا استارتاپ بودند را مطالعه نمائید.

نتیجه گیری:

هر کسب و کاری برای دستیابی به موفقیت، باید از طراحی مدل درآمدی مناسبی پیروی کند. می توانید در مسیر رشد استارتاپ و کسب و کار خودتان را طراحی مدل درآمدی استارتاپ خود را بازطراحی کنید و از مدلهای درآمدی ترکیبی استفاده نمائید. همواره خلاقیت در کسب و کار موجب حفظ موقعیت و درآمد کسب و کارتان می شود.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *