قیمت فضاهای کار اشتراکی

قیمت فضای کار اشتراکی

فضاهای کار اشتراکی یکی از مفاهیم نسبتا جدیدی است که وارد ادبیات کسب‌وکارهای ایران شده است. با افزایش روزافزون تمایل به داشتن کسب‌وکارهای شخصی و به وجود آمدن ایده‌های متفاوت، تعداد استارتاپ‌ها نیز در حال افزایش است. ذات استارتاپ هم که با محدودیت گره خورده است. منابع مالی محدود، یکی از چالش برانگیزترین مسائلی است که هر استارتاپی با آن روبروست. بخش عمده این سرمایه صرف تهیه فضای کار خواهد شد، اما قیمت فضاهای کار اشتراکی در مشهد و ایران چه وضعیتی دارد و به چه عواملی وابسته می باشد؟

بیشتر بخوانید: دلیل اهمیت پیش‌بینی مالی قبل از شروع استارتاپ چیست؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که استارتاپ‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، هزینه بالای خرید یا اجاره یک فضای کار است. به همین دلیل، چند سالی است که فضاهای کار اشتراکی از محبوبیت بالاتری برخوردار شده‌اند و استارتاپ‌ها جذب آن‌ها می‌شوند. قیمت فضاهای کار اشتراکی به عوامل متعددی وابسته است. با این حال، اجاره یک فضای کار اشتراکی نسبت به نوع اختصاصی، صرفه اقتصادی بیشتری دارد. دلیل آن هم، امکانات متفاوتی است که فضاهای کار اشتراکی در اختیار پذیرفته‌شدگان قرار می‌دهند.

بشتر بخوانید: چگونگی سرمایه گذاری در استارتاپ ها

عوامل موثر بر قیمت فضاهای کار اشتراکی

قیمت فضاهای کار اشتراکی با هم متفاوت است و این تفاوت به عوامل بسیاری بستگی دارد.

  • شهر محل استقرار

فضاهای کار اشتراکی هم همانند سایر انواع ملک، به شهرشان بستگی دارند. قیمت ملک در شهرهای بزرگی مانند تهران و مشهد از سایر شهرها بیشتر است؛ در نتیجه، طبیعی است که قیمت فضای کار اشتراکی هم بیشتر باشد.

بیشتر بخوانید: شخصیت‌های سازگار با فضای کار اشتراکی چگونه هستند؟

  • محل قرارگیری

جدا از شهر، مسئله تاثیرگذار دیگری که روی قیمت فضاهای کار اشتراکی اثر می گذارد محله یا منطقه آن فضای کار اشتراکی است. در بالا و پایین شهرهای بزرگ و نسبتاً بزرگ شاهد وجود تفاوت قیمت بسیار زیادی هستیم. در نتیجه، قیمت فضاهای کار اشتراکی نسبت به محل قرارگیری آن‌ها متغیر است. همانند سایر املاک، قیمت فضاهای کار اشتراکی در مراکز شهرها بیشتر از حومه آن است.

بیشتر بخوانید: فضای کار اشتراکی مناسب چه استانداردهایی دارد؟

  • امکانات فضای کار اشتراکی

یکی دیگر از مسائل مهم در تعیین قیمت فضاهای کار اشتراکی، امکانات آن است. یک ملک معمولی برای تبدیل شدن به یک فضای کار اشتراکی لازم است برخی از زیرساخت‌ها را داشته باشد. پس از تجهیز فضا به این زیرساخت‌های اصلی، امکانات فرعی نیز وارد داستان می‌شوند. امکانات اصلی، بسته به نوع استارتاپ‌های مورد پذیرش، متفاوت است. برای مثال، داشتن اینترنت پرسرعت برای یک فضای کار اشتراکی که به استارتاپ‌های صنایع خلاق خدمت ارائه می‌دهد، یک ضرورت است. امکاناتی مانند کافه تریا، سالن جلسات، اتاق بازی، فضای باز برای استراحت و… همزمان با بهبود و ارتقای کیفیت فضای کار اشتراکی، روی قیمت فضا کار تأثیرگذار خواهند بود.

بیشتر بخوانید: ۵ سوال مهم که قبل از انتخاب فضای کار باید بپرسید

  • خدمات تکمیلی

هرچند این مسئله ممکن است با داشتن سرفصلی مانند «خدمات تکمیلی» کم‌اهمیت جلوه کند؛ اما حقیقت چیز دیگری است. منظور ما از سایر امکانات، منتورها، مشاوران، دوره‌های آموزشی، امکانات مربوط به تیم‌سازی، بازاریابی و … است. گردآوری این امکانات مسلماً بدون هزینه نیست و از آن‌جا که این شمایید که قرار است از آن‌ها منتفع شوید، خود شما هم موظفید بخشی از این هزینه‌ها را در قالب حق اشتراک در یک فضای کار اشتراکی بپردازید. هرچه کیفیت این خدمات بیشتر و بهتر باشد، هزینه هم به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند.

برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در ارتباط با قیمت فضاهای کار اشتراکی، می‌توانید با آن‌ها مکاتبه کرده یا تماس بگیرید. اگر در مشهد هستید و ایده استارتاپتان آماده است، می‌توانید با هاوش شروع کنید.

قیمت فضاهای کار اشتراکی هاوش با توجه به قرارگیری در بهترین مناطق مشهد، دسترس پذیری و امکاناتی که ارائه می دهد بسیار مناسب بوده و قابل مقایسه با دیگر فضاهای کار اشتراکی نمی باشد.  

قیمت اجاره فضاهای کار اشتراکی:

قیمت اجاره فضاهای کار اشتراکی هاوش ماهیانه 200،000 تومان به ازای هر نفر تا 300،000 تومان در شعبه 1 و 2 می باشد، کلیه امکانات جهت فضای کار مهیا و بالاترین استاندارد برخوردار می باشد. جهت مشاهده و آشنایی بیشتر با فضای کاری شعبه 1 و شعبه 2 و ثبت درخواست می توانید از طریق سایت اقدام نمائید. فضای کار اشتراکی هاوش همه روزه از ساعت 8 صبح الی 8 شب آماده ارائه خدمات می باشد.

بدلیل قرارگیری فضای کار اشتراکی هاوش در پارک علم و فناوری خراسان، اعضای پارک مستقر در این مجموعه از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند بود.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *