معرفی برخی از امکانات فضاهای کار اشتراکی

معرفی برخی از امکانات فضاهای کار اشتراکی

امکانات فضاهای کار اشتراکی یکی از مسائلی است که استارتاپ‌هایی که تمایل دارند از این فضاها استفاده کنند، باید به آن توجه داشته باشند. میزان و نحوه توزیع این امکانات در فضاهای کار اشتراکی متفاوت است. به همین دلیل، استارتاپ‌ها پیش از مراجعه به هر یک از این مراکز، لازم است از امکانات آن مرکز مطلع باشند. یکی از دلایل این امر، تفاوت کاربری فضاهای کار اشتراکی است. برخی از این مراکز تنها در زمینه‌های خاصی فعالیت می‌کنند و امکاناتشان برای مصارف مشخصی توسعه یافته است. فضاهای کار اشتراکی استاندارد خصوصیاتی دارند که باید قبل از انتخاب به این موارد توجه داشته باشید. در این مطلب می‌خواهیم آن دسته از امکانات فضاهای اشتراکی را که به شکلی رایج در اکثر این مراکز وجود دارند مورد بررسی قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: چه نوع کسب و کارهایی مناسب فضای کار اشتراکی هستند؟

امکانات فضاهای کار اشتراکی:

 میز کار اختصاصی / عمومی

میزکار فضای کار اشتراکی هاوش
میزکار


میزهای کار اختصاصی میزهایی هستند که برای یک نفر یا اعضای یک تیم تعبیه شده‌اند. میز کار شما در چنین فضایی، پایگاه شما است. در سوی دیگر، میزهای کار عمومی فضایی است که شما آن را با دیگران تقسیم می‌کنید. در میزهای کار عمومی، شما در معرض معاشرت با دیگران هستید و اگر انسانی برون‌گرایید، احتمالاً با کار کردن در آن‌ها مشکلی نداشته باشید. معاشرت با سایر افراد حاضر در فضای کار اشتراکی، می‌تواند منجر به انتقال دانش فنی و مفرح شدن روحیه شما شود.

اینترنت پرسرعت

اینترنت فضای کار اشتراکی هاوش
در فضای کسب‌وکارهای امروزی، نمی‌توان اهمیت اینترنت را کتمان کرد. به همین دلیل، یکی از امکانات فضاهای کار اشتراکی که اهمیت بالایی دارد، همین دسترسی به اینترنت پرسرعت است.  

اتاق جلسات

سالن جلسات فضای کار اشتراکی هاوش
سالن جلسات


هر استارتاپی نیاز دارد برای ایجاد هماهنگی میان اعضای خود، جلساتی برگزار کند. هرچند امروزه اکثر جلسات به صورت آنلاین برگزار می‌شود، اما جلسات حضوری استارتاپی برای استاتاپ‌ها بسیار حائز اهمیت هستند. البته تنها مورد استفاده از اتاق جلسات، برگزاری جلسات میان اعضا نیست. شما لازم است طی فعالیت‌های استارتاپی خود جلسات زیادی با سرمایه‌گذاران نیز برگزار کنید و برای این جلسات، نیازمند فضایی مخصوص هستید.

اتاق سرگرمی

حیاط و آلاچیق فضای کار اشتراکی
حیاط و آلاچیق


انجام کار فکری نیازمند انرژی زیادی است. انسان پس از احساس خستگی، بهره‌وری پایین‌تری دارد و در چنین مواقعی، نیازمند تفریح است. اتاق سرگرمی یکی از مهم‌ترین امکانات در فضاهای کار اشتراکی است. بازی کردن جدا از این که باعث رفع خستگی می‌شود، برای افزایش فعالیت ذهنی نیز مفید است. وجود اتاق سرگرمی به اعضای تیم شما فرصت می‌دهد توانایی حل مسئله خود را تقویت کنند.

بیشتر بخوانید: فضای کار اشتراکی برای چه کسانی مناسب است؟

اتوماسیون اداری

کمد اختصاصی فضای کار اشتراکی هاوش
کمد اختصاصی


یکی از مزایای استفاده از فضاهای کار اشتراکی، وجود زیرساخت‌های اتوماسیون اداری است. خرید دستگاه‌هایی مانند اسکنر و پرینتر هزینه زیادی در پی دارد. در نتیجه، استفاده از چنین دستگاه‌هایی که به صورت رایگان در اختیار اعضای تیم‌های استارتاپی قرار می‌گیرد، موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها است.

منتورینگ و مشاوره

مشاوره
مشاوره


یکی از مهم‌ترین امکانات فضاهای کار اشتراکی بدون شک، امکان منتورینگ و مشاوره است. در پنل‌های منتورینگ، اعضای تیم شما می‌توانند از تجربیات متخصصان استفاده کنند و تقویت شوند.

بیشتر بخوانید: ۵ سوال مهم که قبل از انتخاب فضای کار باید بپرسید

امکانات پذیرایی

رستوران فضای کار اشتراکی هاوش
رستوران و کافی شاپ


رفع نشدن نیازهای اولیه مانند غذا، مانع تمرکز اعضای تیم روی کار خودشان است. در نتیجه، سهولت در تامین این نیاز، باعث افزایش بهره‌وری تیم شما خواهد بود. به همین سبب، داشتن امکانات پذیرایی مانند سالن غذاخوری، کافه و رستوران، می‌تواند این نگرانی را رفع کند.

بیشتر بخوانید: فضای کار اشتراکی هاوش چه مزایایی دارد؟

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *