استارتاپ هایی که جایشان در ایران خالی است

استارتاپ های مورد نیاز ایران

استارتاپهای مورد نیاز ایران که می توانند در قسمتهای مختلف بهبود بوجود آورند چه هستند؟ استارتاپهای موفقی که توانستند دنیا را تغییر دهند از یک ایده ناب شکل گرفتند. تفاوت کشورهای پیشرفته با درحال توسعه در تعداد ایده های ناب اجرا شده آنها بوجود آمده است. در این مقاله قصد آن را داریم تا استارتاپهای مورد نیاز ایران و تأثیری که می توانند ایجاد کنند را مورد بررسی قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: مهم‌ترین نکات برای انتخاب ایده استارتاپی مناسب چیست؟

استارتاپهای مورد نیاز ایران

تاسیس داروخانه آنلاین

یکی از استارتاپهای مورد نیاز ایران که می تواند پیشرفت خوبی را داشته باشد، راه اندازی داروخانه آنلاین است. این استارتاپ در کشور هند راه اندازی شده و موفقیت های خوبی را کسب کرده است. با راه اندازی این داروخانه آنلاین مشتریان به راحتی می توانند بدون مراجعه حضوری به داروخانه در عرض کم تر از 15 دقیقه به داروهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین روش ارائه ایده استارتاپ چیست؟

سیستم اجاره لباس

امروزه که به دلیل بالا رفتن قیمت، خرید لباس شیک با برندهای جدید برای بسیاری از مردم سخت شده است راه اندزای سیستم اجاره لباس هاس مناسب با برندهای جدید می تواند گزینه مناسبی باشد. به این منظور با تولیدی ها و برندهای بزرگ پوشاک می توانید قرارداد ببندید و علاوه بر این که لباس مورد نیاز خود را اجاره کنید برند آن ها هم برای مشتریان تبلیغ شده و سبب جذب آن ها هم می شود.

ساخت اپلیکیشن یا ربات مترجم

در کشور ما بسیاری از مردم نمی توانند به یک زبان دیگر مثل انگلیسی مکالمه کنند و مشکل همیشگی مردم در سفر به دیگر کشورها عدم توانایی در مکالمه با زبان مردم آن کشور است. یکی از استارتاپهای مورد نیاز ایران وجود اپلیکیشن یا ربات مترجم است بطوریکه وقتی شما به یک زبان صحبت می کنید بتواند به زبان دیگر، صوتی ترجمه کند. طراحی این اپلیکیشن یا ربات و افزودن امکانات متنوع به آن می تواند مشکل بسیاری از مردم در مکالمه به زبان دیگر را مرتفع نماید.

بیشتر بخوانید: اسکیل آپ چیست ؟ چه تفاوتی بین استارتاپ و اسکیل آپ وجود دارد؟

راه اندازی سامانه ارتباط بدون واسطه کشاورزان با مصرف کنندگان

یکی از مشکلاتی که در ارائه محصولات کشاورزی در ایران وجود دارد، وجود واسطه های متعدد بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزی است. واسطه ها با خرید ارزان محصولات از تولیدکنندگان و فروش با قیمت بالا به مصرف کنندگان موجب کاهش سود تولیدکنندگان و بوجود آمدن فشار اقتصادی بر اقشار مردم می شوند. به این ترتیب ارائه نرم افزاری در این زمینه که واسطه های بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را حذف کند می تواند به هردو طرف خدمت شایانی نماید.

طراحی اپلیکیشن راهنمای گردشگری

بسیاری از مردم راجع به ایران گردی و کشورهای دیگر اطلاعات کافی ندارند. طراحی اپلیکیشنی که مقاصد مختلف گردشگری در داخل کشور و یا خارج از کشور را شامل شود و به صورت صوتی و تصویری اطلاعات مورد نیاز از رفت و آمد، حمل و نقل در مقصد، اقامت، جاذبه های گردشگری و هر آن چه که مورد نیاز مسافران است را ارائه نماید بسیار جذاب و راهگشای علاقمندان به ایران گردی و جهان گردی خواهد بود. این استارتاپ از جمله استارتاپهای مورد نیاز ایران محسوب می شود. که می تواند تحولی در صنعت گردشگری ایران بوجود آورد.

بیشتر بخوانید: صنایع خلاق گردشگری و دلایل اهمیت آن

کلام آخر

استارتاپ هایی که در این مقاله معرفی شد از جمله استارتاپ های مورد نیاز ایران است که جای خالی آن ها احساس می شود. البته این ها نمونه هایی از استارتاپ های مورد نیاز بوده اند و می توان با راه اندازی استارتاپ های دیگری به رفع بسیاری از نیازها و مشکلات جامعه در کشور پرداخت.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *