مهم‌ترین شاخص سنجش موفقیت کسب‌وکار چیست؟

شاخص سنجش موفقیت کسب و کار

هر کسی در دنیای کسب‌وکارها قدم می‌گذارد، رویای موفقیت آن کسب‌وکار را در سر دارد. هیچ کس برای شکست خوردن کاری نمی‌کند و همه به دنبال موفقیت هستند. با این حال، همه می‌دانیم که موفقیت امری نیست که به یک‌باره محقق شود. فرآیند رسیدن به موفقیت، نیازمند پایش است. برای نظارت بر روند رسیدن به موفقیت، لازم است با مفهوم شاخص سنجش موفقیت کسب‌وکار آشنا باشیم. هر کسی تعریفی جداگانه از موفقیت یک کسب‌وکار دارد. با این حال، اندیشمندان حوزه کسب‌وکارها، برای سنجش موفقیت یک کسب‌وکار شاخص‌هایی مشخص کرده‌اند که در ادامه این مطلب مهم‌ترین موارد آن را بررسی می‌کنیم.

شاخص سنجش موفقیت کسب‌وکار چیست؟


شاید اکثر ما مهم‌ترین شاخص سنجش موفقیت کسب‌وکار را رسیدن به درآمد بالا بدانیم. اما این تنها شاخص موجود برای سنجش موفقیت کسب و کار نیست.

بیشتر بخوانید: ۵ نکته کلیدی برای موفقیت استارتاپ

  • وضعیت مالی کسب‌وکار

مسلما درآمد مهم‌ترین چیزی است که یک کسب‌وکار کوچک باید در پی آن باشد. بدون داشتن درآمد، نمی‌توان یک کسب‌وکار را موفق دانست. اما مسئله مهم‌تر این است که این درآمد می‌بایست در بازه‌های زمانی مشخص، ثابت و رو به رشد باشد. اگر همچنان درآمد دارید، اما نسبت به ماه‌های قبل کاهش پیدا کرده است، باید برای بازگشت به روند صعودی آن تلاش کنید.

بیشتر بخوانید: موفق‌ها از کجا شروع می‌کنند؟ | اقداماتی برای موفقیت استارتاپ

  • سنجش رضایت مشتری


یک ضرب‌المثل تلفیقی ناکجاآبادی می‌گوید: مشتری راضی مجددا به صحنه خرید بازمی‌گردد. در صورتی که مشتری شما از خدمات یا محصولات شما راضی نباشد، احتمالا دیگر از شما خرید نخواهد کرد. راه‌های مختلفی برای سنجش میزان رضایت مشتریان وجود دارد. باید همواره این احساس در مشتری ایجاد شود که اگر نقصی وجود دارد، سعی شما در رفع آن است. از نظرات مشتریان استفاده کنید و محصول یا خدمات خود را بهبود ببخشید.

رسیدن  به موفقیت

  • تعداد مشتری‌های جدید


یک شاخص سنجش موفقیت کسب‌وکار تعداد مشتری‌های جدیدی است که در بازه‌های زمانی مشخص دارید. اگر کسب‌وکار شما با بیست مشتری در ماه، کار خود را آغاز کرده است و پس از یک سال تعداد مشتری‌های ماهانه شما افزایش چندانی نداشته، یک جای کار می‌لنگد. برای رفع این مشکل باید استراتژی‌های بازاریابی خود را تغییر دهید. اما بهتر است هر استراتژی جدیدی را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید. اگر محصول جدیدی به خط تولید خود اضافه می‌کنید، مشتری‌های جدید آن را با سایر فعالیت‌های خود مقایسه کنید. بسته به محصول یا خدمات شما، این تعداد می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد. با این کار، با رفتار بازار نسبت به محصول یا خدمت خود بیشتر آشنا خواهید شد.

بیشتر بخوانید: دلایل اهمیت برند سازی قوی در موفقیت استارتاپ ها

  • احساس خودتان چیست؟


جدا از بررسی‌های علمی و راهکارهای اقتصادی، خود شمایید که مهم هستید. اگر نسبت به کسب‌وکار خود احساس خوبی دارید و فکر می‌کنید که در حال رشد هستید، پس همه چیز مرتب است. موفقیت در واقع یک احساس است. اوضاع بازار در ایران حال و روز خوشی ندارد و بالا بودن توقع از خودتان، چندان واقع‌بینانه نیست. در این شرایط، بهتر است عوامل مهمی را مد نظر قرار دهید. مثلا به کسب‌وکارهای مشابه نگاهی بیندازید و ببینید که آن‌ها هم با مشکلاتی مواجه هستند؟ در این صورت، حفظ کسب‌وکار فعلی، ضررده نبودن آن و داشتن ارتباط خوب با مشتریان برای داشتن احساس موفقیت کافی به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید: رازهای موفقیت استارتاپ‌های موفق صنایع خلاق جهان

منبع:

https://www.google.com/amp/s/www.forbes.com/sites/mikekappel/2017/03/08/6-ways-to-measure-small-business-success/amp/

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *