حوزه‌های مورد علاقه کشورهای مهاجرپذیر استارتاپی

حوزه‌های مورد علاقه مهاجرپذیران

 مهاجرت از کشو‌ر‌های در حال توسعه به  کشورهای توسعه‌یافته  بطور چشمگیری در حال افزایش است. برای توضیح دلایل مهاجرت‌ اگر از انگیزه‌های شخصی هر فرد برای مهاجرت چشم بپوشیم، پیشنهاد‌های تجاری از سوی کشورهایی نظیر کانادا همچنان وسوسه‌برانگیز است. اما شرایط مهاجرت استارتاپ‌ها چیست؟  آیا استارتاپ ها می توانند مهاجرت کنند؟کانادا بر خلاف بسیاری از کشورهای در حال توسعه  جایگاه بسیار مناسبی برای ایده‌های شغلی نوین و استارتاپ‌ها ایجاد کرده است. با توجه به این ‌که کانادا یکی از مهاجر‌پذیر‌ترین کشورهای توسعه‌یافته جهان است، در‌ واقع برای پیشبرد توسعه‌ خود  از سال‌ها پیش به جذب ایده‌های نوین و خلاقانه از سراسر دنیا می‌پردازد. اما حوزه‌های مورد علاقه مهاجرپذیران چیست؟ در ادامه به معرفی برخی از حوزه‌های مورد علاقه کشورهای مهاجرپذیر استارتاپی، مشخصاَ کانادا خواهیم پرداخت. 

مهمترین حوزه‌های مورد علاقه مهاجرپذیران :

  1. استارتاپ‌های مرتبط با انرژی‌های پاک

کانادا کشوری است که در زمینه حفاظت از محیط زیست و منابع زمینی فعالیت زیادی دارد. به همین دلیل، از استارتاپ‌هایی با موضوع انرژی پاک و تجدیدپذیر حمایت و استقبال ویژه‌ای به عمل می آورد.

کانادا با تکیه بر شرایط آب و هوایی خود، در حال گسترش صنعت تبدیل انرژی خورشیدی به سایر فرم‌های انرژی است. البته که حوزه فعالیت استارتاپ‌های انرژی پاک تنها منحصر به تبدیل انرژی خورشیدی نبوده و حوزه های زیادی را در بر می‌گیرد.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که شروع و پیشبرد کار توسط استارتاپ‌های این چنینی به چه صورت است؟ در واقع الگوی کلی استارتاپ‌هایی که با هدف تبدیل انرژی خورشیدی شروع به فعالیت می کنند، خرید زمین‌های روستایی و نصب پنل خورشیدی در آن زمین‌ها است. 

  1. خانه‌های هوشمند 

خانه‌های هوشمند از جمله موهبات پیشرفت تکنولوژی هستند که هواداران بسیاری هم دارند. به همین دلیل، از حوزه‌های مورد علاقه مهاجرپذیران به حساب می‌آید. امکان تنظیم دما، نور و به طور کلی شرایط محیطی خانه از طریق هوش مصنوعی و حتی تأمین اقلام مورد نیاز منزل از طریق ارتباط خودکار هوش مصنوعی با فروشگاه‌ها از کلی‌ترین مزایای خانه‌های هوشمند است.

این مورد یکی از بهترین گزینه‌ها برای برنامه‌نویسان است. اگر شما برنامه‌نویس و به ویژه برنامه‌نویس اختصاصی حوزه بلاک‌چین هستید، به دلیل تقاضای بالا، شرایط ویژه‌ای برای فعالیت استارتاپی شما در این کشور فراهم است. در طراحی خانه‌های هوشمند نیاز به سنسور در قسمت‌های مختلف آن و نیز نیاز به ایجاد ارتباط بین گوشی موبایل و داده‌‌های هوش مصنوعی وجود دارد. همچنین هوش مصنوعی در هر خانه با توجه به چیدمان اجزا و سایر جزئیات متفاوت است. بنابراین، برای هر خانه نیاز به طراحی ارتباطی متفاوتی وجود دارد که برنامه‌نویس این شرایط را برای عملکرد بهتر اجزای آن فراهم می آورد.

بیشتر بخوانید: درآمد دلاری فریلنسر | چگونه یک فریلنسر درآمد دلاری کسب کند؟

  1. طراحی و به‌کارگیری فیبرهای نوری

کشور کانادا نیز به  دنبال پیشرفته سازی شبکه‌های اینترنتی و افزایش سرعت اینترنت خود است. به همین منظور، از استارتاپ‌هایی که به ساخت فیبر نوری مشغول هستند استقبال و حمایت ویژه‌ای به عمل می آورد.

برای تسهیل فهم نحوه‌ به‌کارگیری فیبرهای نوری ابتدا باید با نحوه‌ ساخت و عملکرد آن آشنا شویم. فیبرهای نوری در واقع کابل‌های رابط شفافی هستند که داخل کانال‌های منعکس‌کننده نور قرار دارند. در واقع، همان‌طور که از نام آن پیداست، با انتقال نور، اطلاعات را به صورت تصویری منتقل می کنند. فیبرهای نوری در مقایسه با کابل‌های مسی و فلزی بسیار سریع‌تر عمل می کنند و به همین دلیل اغلب کشورهای توسعه یافته برای شبکه‌ اینترنتی خود آن ها را جایگزین کابل های مسی می کنند.

با تمام این تفاصیل، بدون شک می‌توان کشوری همچون کانادا را یکی از بزرگ‌ترین اهداف مهاجرتی برای افرادی دانست که به دنبال پیشرفت در مسیر منحصر به فرد خود هستند. چه بسا این گونه فعالیت‌های استارتاپی از مهاجران کشور‌های در حال توسعه، نه تنها برای موسسان آن استارتاپ‌ها سودآور باشد، بلکه ممکن است در وطن این افراد نیز اتفاقات خوشایندی را رقم بزند.

سؤال مهم این است: آیا مهاجرت بهترین راه است؟ آیا شروع یک استارتاپ خوب در کشور خودمان ممکن نیست؟ در مقالات آینده در این باره صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: چگونه محصولات صنایع خلاق خود را در سطح جهانی مطرح کنیم؟

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *