9 گام برای بازاریابی پیامکی و جذب مشتری

9 گام برای بازاریابی پیامکی و جذب مشتری

بازاریابی پیامکی فقط ارسال پیام کوتاه به مخاطبین نیست بلکه این راهکاررا می توان مانند سایر راهکارهای بازاریابی به چندین مرحله تقسیم کرد. مراحل یا گامهای ارائه شده در این مقاله به شما کمک می کنند تا به صورت حرفه ای عملیات بازاریابی خود را از طریق ارسال sms انجام دهید.

9 گام مدیران برای بازاریابی پیامکی

مدیران ارشد بازاریابی که با ارسال پیام متنی به عنوان گزینه دیگری برای گفتگو با فرد آشنا هستند، ممکن است نتوانند به طور کامل از مزایای این روش سود ببرند.

در اولین نگاه، ارسال پیام متنی یا پیامک حیله ای است که توسط شوهای تلویزیونی برای جمع آوری رای مورد استفاده قرار میگیرد یا یک تکنیک ثبت نام است که روی سردرمغازه ها یا بیلبوردها تبلیغ می شود. پیامک مشابه ایمیل بوده و روش دیگری برای مخابره پیامها و فراخوانها است، به جز اینکه در این مورد محدود به ارسال ودریافت تنها 70 تا 160 کاراکتر هستید.

پیامک درعمل به استراتژیهای توسعه و ارتباط کاملا موثر با مشتری نیرو می بخشد.

شرکتهایی که این کار به خوبی انجام می دهند، شما را گام به گام در مراحل زیر هدایت می کنند.

1.آنها به شما توصیه می کنند که بهترین روش در زمینه بازاریابی موبایل بیرون از قوانین واستانداردهای اینکار است و اولین گام در این مسیرخلق دسته جدیدی از مشتریان یا همان مشترکین شما است.

تنها در اختیار داشتن یا خرید شماره های موبایل مشتریان کافی نیست بلکه باید رضایت آنها برای تبادل پیام از طریق  موبایل را نیز جلب کنید

  1. در این مرحله باید یک استراتژی بازاریابی موبایل را ایجاد کنید که با طرحهای جامع شما در زمینه بد ست آوردن مشتری وحفظ او ، هم راستا باشد.

باید با ارتباطات مداوم، مرتبط و اندیشمندانه با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید بطوریکه نام تجاری، محصول یا کسب وکار شما همچنان درصدر بازار باقی بماند. بدون چنین رویکرد  زمان بندی شده و مشخصی، ممکن است همه تلاشهای شما در معرض خطر نابودی قرار بگیرند.

می توانید برای سنجیدن موارد موثر و غیرموثر از یک طرح آزمایشی استفاده کنید، البته این آزمایش باید بخشی از یک طرح بلند مدت برای افزایش استراتژیک اعتبار معاملات از طریق موبایل باشد .

بیشتر بخوانید: چند فعالیت مهم برای رصد نقاط ضعف و قوت سیستم فروش

3.این مرحله ممکن است به شکلهای زیادی اجرا شود، اما برخی از کسب و کارها افرادی را که به صورت داوطلبانه ایمیل خود را در اختیار آنها قرار داده اند به صفحه ثبت نام هدایت می کنند که در آنجا می توانند در برنامه پیامکی ثبت نام کنند.

برخی دیگر ممکن است یک برنامه وفادارسازی جدید را در رسانه های سنتی مانند بیلبوردها، سردرمغازه ها یا آگهی های چاپی تبلیغ کنند که افراد را به یک تعامل موبایلی ترغیب می کند.

به خاطر داشته باشید که می توانید در پیامکهای خود افراد را به وب اپلیکیشنها ارجاع داده یا حتی امکان دانلود برنامه های کاربردی را در پیامکهای خود بگنجانید، بنابراین باید با یک نگاه جامع و مبتنی بر اهداف، اقدامات مورد نظر خود را انجام دهید.

4 . انجام این کار مستلزم استفاده از چیزی به نام یک شماره اختصاصی است که یک شماره تلفن ساده است که افراد برای ارسال و دریافت پیامها و ارتباط با شما از آن استفاده می کنند.

شرکتهای موفق صاحب چندین شماره اختصاصی هستند که بنا به موقعیت و کاربرد تجاری می توانند از آنها استفاده نمایند.

این شماره ها در زمینه های تجاری مختلفی قابل استفاده هستند و چون ارتباطات متنی توسط کلمه کلیدی بخش بندی می شوند، این کار از نظر زمان و هزینه مقرون به صرفه است. اما بسیاری از کسب وکارها درحال حرکت به سمت اکتساب یک شماره اختصاصی مخصوص به خود هستند که هم راستا با نام تجاری آنها باشد تا همیشه از همین شماره برای ارتباط با مشتریان استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: مهم‌ترین شاخص سنجش موفقیت کسب‌وکار چیست؟

  1. ارائه کنندگان خدمات پیامکی باید قادر باشند تا این شماره ها را بدون اینکه مشکلی برای شما ایجاد کرده و شما را با جزئیات کار درگیر کنند در اختیار شما قرار دهند.

این فرایند ممکن است مدتی طول بکشد و انتخاب یک ارائه کننده شناخته شده نقش مهمی در تعاملات تجاری شما در آینده دارد.

  1. با داشتن فهرست مشخصی از مشتریان و مشتریان بالقوه که علاقمند به دریافت پیام هستند، این شانس را دارید که براساس اهداف بازاریابی خود، آنها را به یک اقدام عملی ترغیب کنید.

برای انجام اینکار مانند هرمسیر دیگری در زمینه بازاریابی باید مخاطبین خود را بر مبنای اطلاعات خود در مورد آنها بخش بندی کنید، همچنین این طبقه بندی باید براساس اطلاعاتی باشد که مایل هستید درمورد آنها به دست بیاورید و اینکه می خواهید چه کاری انجام دهند.

بیشتر بخوانید: ۶ مرحله برای تعریف بازار هدف کسب و کار شما

  1. ارائه دهندگانی با راه حلهای قابل انعطاف به شما اجازه می دهند تا داده های مشترکین خود را با داده های خصوصی ادغام کرده و برای اینکه مشتریان و مشتریان آینده را با پیامکهای مرتبط به آنها هدف قرار دهید، گروه هایی ایجاد کنید. برای مثال برای تبلیغات منطقه ای، پیشنهادات خاصی برمبنای بخشهای جغرافیایی طبقه بندی می شوند.
  2. ارائه دهندگان آینده نگر به شما توصیه می کنند تا از این موقعیت سود برده و در جریان ارتباطات موبایلی، اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود کسب کنید.

ارائه کنندگان خدمات پیامکی همچنین باید هرگونه نگرانی درمورد دسترسی محدود را کاهش دهند، و به شما اجازه دهند که به محدوده وسیعی از مشتریان دسترسی داشته باشید.

حاملهای خوب برای دسترسی فوری به کاربران موبایل از اگریگیتورها استفاده می کنند. هیچ نیازی نیست که خود شما با این مسائل تکنیکی درگیر شوید. ارائه دهندگان باید قبلا همه اینکارها را انجام داده باشند.

پیشگامان بازاریابی باید سریعا از این موقعیت جدید سود ببرند تا به کسب وکارهای خود کمک کنند تا به طرز موثرتری  با همکاری با یک ارائه دهنده صحیح و مناسب، برسرمشتریان رقابت کنند .

منبع: کتاب بازاریابی پیامکی

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *