روشهای مؤثر در جذب پروژه های فریلنسری

جذب پروژه توسط فریلنسرها

در دنیای امروز که شیوه‌ ارتباط انسان‌ها تعاریف جدیدی دارد، هنوز هم کسب درآمد برای هر فرد یا گروه جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است. همانطور که می‌دانیم بسیاری از فریلنسرها ممکن است توانایی‌هایی مثال زدنی در اموری غیر از حرفه‌ خود در فریلنسینگ داشته باشند. اما فریلنسینگ شیوه‌ کسب و کار امروز است. تا زمانی که یک فریلنسر نتواند توجه شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران را به کار و اهداف خود جلب کند، هنوز نتوانسته است به عرصه‌ موفقیت مالی وارد شود. بنابراین یک فریلنسر علاوه بر مهارت کافی در زمینه‌ کار خود، نیاز به مهارت‌هایی دارد که بتواند با آن‌ها در حیطه جذب پروژه نیز خوش بدرخشد. چه بسا بسیاری از فریلنسرهای موفق که تنها با اتکا به توانایی جذب افراد توانسته‌اند در کار خود موفق باشند. پس احاطه به روش‌های جذب پروژه یکی از ضروریات است. برای جذب پروژه توسط فریلنسر‌ها، نیز باید اصولی را بدانید که ما به اختصار، درباره‌ تعدادی از آن‌ها مطالبی را آماده کرده‌ایم.

قدم اول برای جذب پروژه توسط فریلنسر‌ها: به کار خود اعتماد کنید.

اگر هنوز از کاری که انجام می‌دهید مطمئن نیستید و نمی‌توانید توانایی خود را باور کنید، پس نمی‌توانید حتی تصوری از موفقیت داشته ‌باشید. شاید صحبت درباره‌ اعتماد به نفس کاری، صحبتی کلیشه‌ای به نظر برسد اما اعتماد به نفس یک اصل حیاتی برای پیشرفت در کار است. تا زمانی که شما توانایی خودتان را باور نداشته ‌باشید، نمی‌توانید از افراد دیگری توقع داشته باشید که به توانمندی‌های شما اعتماد کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه یک فریلنسر موفق باشیم؟

آیا فضای کار اشتراکی برای فریلنسرها مفید است؟

از فضاهای کار اشتراکی کمک بگیرید.

بسیاری از موسساتی که فضاهای کار اشتراکی در اختیار فریلنسرها قرار می‌دهند، شرایط عقد قرارداد و جذب پروژه را نیز برای آن‌ها فراهم می‌آورند. شرکت‌های زیادی آماده‌ سرمایه‌گذاری روی فریلنسرهایی هستند که این موسسات به آن‌ها معرفی می‌کنند. پس اگر خواهان عقد قرارداد با شرکت‌های معتبر هستید، می‌توانید روی کمک این موسسات حساب کنید.

کار خود را به همه معرفی کنید.

هیچ ایرادی ندارد که شما برای شناخته شدن کارتان تلاش کنید. شبکه‌های اجتماعی نیز امروزه کمک بزرگی‌ هستند تا شما به ‌راحتی بتوانید کار خود را به همه معرفی کنید. هم‌چنین می‌توانید در سایت‌های کاریابی ثبت‌نام کنید و از این طریق رزومه‌ کاری خودتان را برای شرکت‌هایی که با فریلنسرها همکاری داشته‌اند، ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: درآمد دلاری فریلنسر | چگونه یک فریلنسر درآمد دلاری کسب کند؟

برای شرکت‌ها نمونه کار رایگان انجام‌ دهید.

برای جلب اعتماد شرکت‌ها کارهای زیادی می‌توان انجام داد. یکی از موثرترین آن‌ها انجام‌ نمونه کار رایگان و یا با قیمت پایین برای مشتریانی است که برای اولین بار با آن‌ها همکاری می‌کنید. این کار باعث می‌شود آن‌ها با نحوه‌ کار شما آشنایی بیشتری پیدا کنند. زمان تحویل کار قطعا یکی از مولفه‌های مهم برای هر شرکتی است. تحویل به موقع کار همراه با توجه شما به جزئیات، قطع همکاری با شما را برای شرکت‌ها بسیار سخت خواهد کرد.

مشتریان قدیمی را حفظ کنید.

ممکن است به مرور زمان کار شما پیشرفت چشمگیری داشته‌‌باشد. در این صورت احتمالا دیگر نیازی به همکاری با شرکت‌هایی که در ابتدای کار خود راضی به انجام پروژه با قیمت‌های پایین برای آن‌ها بوده‌اید، نداشته‌ باشید. اما از آن‌جایی که کار فریلنسینگ کار بسیار ریسک‌پذیری است، بهتر است مشتریان قدیمی و دائمی خود را حفظ کنید. چون امکان دارد شما بعد از قطع همکاری با آن شرکت‌ها موفق به دریافت پروژه‌ از شرکت‌هایی که دستمزد بالاتری برای فریلنسر در نظر می‌گیرند، نشوید. پس در ابتدای راه، خیلی ریسک نکنید. البته اگر شما می‌توانید با اختصاص زمان بیشتر با چند شرکت مختلف قرارداد ببندید حتما این کار را بکنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت فریلنسری و دورکاری | آیا بین فریلنسری و دورکاری تفاوتی وجود دارد؟

اعتماد کارفرمایان را جلب نمائید.

اعتماد و اعتمادسازی یکی از ارکان موفقیت در هر کسب و کاری است. اگر یک فریلنسر نتواند اعتماد کارفرمایی که به او مراجعه کرده جلب نماید، از درآمد و موفقیت خبری نیست. بدلیل اهمیت این مقوله در مقاله ای مجزا بطور مفصل به آن پرداخته ایم.

حرف آخر

برای ادامه‌ مسیر خود این نکته را فراموش نکنید که توانایی شما در ارتباط با افراد نکته‌ بسیار مهمی است. شما با این قابلیت قدرت چانه‌زنی و جلب اعتماد افراد را دارید و این توانایی حتی بیشتر از تبحر شما در حرفه‌‌تان به پیشرفت کار شما کمک می‌کند. بنابراین مطالعه کتابهایی که در مورد افزایش مهارت ارتباط و بازاریابی صحبت کردند خالی از لطف نخواهد بود.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *