چگونه لینک سازی کنیم و رتبه سایت خود را بهبود دهیم؟

چگونه در سایت خود لینک سازی کنیم و رتبه سایت خود را بهبود دهیم؟

لینک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی یا لینک بیلدینگ جریانی نوین در امر ارتقا بخشیدن به رتبه سایت، بازاریابی و تبلیغات است. اگر چه میزان اثرگذاری کیفیت یک لینک مربوط به راه کار خلاقانه و نو‌بنیاد سئو سایت است‌؛ ‌اما روش‌ها‌ی پیاده سازی آن بر روی سایت‌ها متفاوت است.

این عمل در دسته اعمال مرتبط با سئو خارج سایت یا همان Off-page قرار می‌گیرد و از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی رتبه سایت است. گوگل به بک‌لینک‌های شما در سایت‌های مختلف اهمیت زیادی می‌دهد و این مسئله باعث شده است مبحث لینک‌سازی یکی از داغ‌ترین مباحث سئو سایت باشد.

تا پیش از این، روش‌های لینک‌سازی شامل کامنت و پست‌های قرار گرفته در وبلاگ و انجمن ها بوده که بعضا جز اسپم کردن سایت‌ها نتیجه ای به همراه نداشت. اما امروزه شرایط دستخوش تغییر شده است. روش‌های لینک‌سازی بهینه جهت ارتقا رتبه سایت شامل این موارد است:

  • پست مهمان در سایت های معتبر
  • استفاده از سرویس‌های وبلاگی و مجلات اینترنتی
  • پیشنهاد محتوای خود به عنوان منبع
  • روش HRAO یا پاسخگویی به سؤالات
  • معرفی لیست فهرست سایت در سایت خود.

لینک‌سازی نیازمند دقت زیاد و چینش دقیق می‌باشد. هر‌ قدر بک‌لینک‌های شما از سایت‌های دارای اعتبار و کیفیت بالاتری باشد، در سئو سایت و بازاریابی کمک شایانی خواهد کرد. بنا‌براین با یک چشم انداز بلند مدت لینک‌های با کیفیت بالا‌تری را جذب کند.

پست مهمان در سایت های معتبر

در این روش از امکانات سایت های بزرگ در جهت ارتقا استفاده می‌کنید.

پست مهمان، سئو سایت

برخی سایت ها که کاربران زیادی را جذب کرده‌اند، به مدیران سایر سایت‌ها اجازه میدهند مقاله‌ای را در سایت خود به عنوان پست مهمان نشر دهند.

به کمک این عمل، شما می‌توانید درون مقاله لینک سایت خود را قرار بد‌هید که هم به لینک‌سازی و تبلیغات خود کمک کرده و هم می‌توایند سایت مورد نظر را به صورت رایگان به‌روز کنید. وجود نام شما در این سایت‌ها باعث جذب باز‌دیدکننده بیشتر و همچنین افزایش اعتبار شما می‌شود.

از نظر موتور‌های جستجو پست مهمان یک بک‌لینک تایید شده است. به این دلیل که مدیر سایت های مورد نظر شما با آگاهی لینک شما را در سایت خود قرار داده و خطر جریمه متوجه شما نخواهد بود.

استفاده از سرویس‌های وبلاگ و مجلات

به عنوان راهکار بعدی برای ساختن بک‌لینک می‌توان از سایت‌‌های وبلاگی یا مجلات استفاده کرد.

در این روش شما با همکاری مدیران سایت‌های مورد نظر خدمات و محصولات خود را ارائه می‌دهید.

در عوض آن، خدمات یا مشارکت در فروش را برای سایت‌‌ها‌یی که در تعامل با آن‌ها هستید در نظر بگیرید و از تجربیات آن‌ها در انتشار مقالات و محصول‌نویسی استفاده شایانی به عمل بیاورید.

هرچه تعداد مقالات شما در سایت‌های مورد نظر بیشتر باشد، اعتبار بک‌‌لینک‌ها نیز افزایش پیدا میکند.

یکی از دلایل مهم لینکسازی و سئو سایت افزایش ورودی به سایت است اما چگونه می توان ورودی به سایت را افزایش داد؟

پیشنهاد محتوای خود به عنوان منبع

در حوزه کاری خود نفر اول باشید تا سایت‌های دیگر لینک و خدمات شما را معرفی کنند. در این صورت سایت‌های دیگر به شما استناد کرده و بک لینک‌های رایگان برای شما خواهند ساخت.

روش HRAO یا‌‌ پاسخگویی به سوالات

به دنبال افراد و مکان‌هایی باشید که سوالات خود را در حوزه کاری شما مطرح کنند. در این موقعیت‌ها حضور پیدا کنید و ضمن پاسخگویی به سوالات، به معرفی سایت و خدمات بپردازید و لینک سایت خود را قرار دهید.

معرفی لیست فهرست سایت در سایت خود‌

با این که این روش یک روش قدیمی برای ایجاد بک‌لینک‌ است، اما هنوز ‌هم نشان دادن فهرست سایت‌ها دارای ارزش فراوانی‌ است.

با این روش می‌توانید کاربران حوزه‌های مختلف را به سایت خود جذب کنید.

هرچه فهرست شما تخصصی‌تر باشد، در میزان ارتباط شما با سایت‌های مقصد تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *