قیمت پروژه های فریلنسری را چگونه تعیین کنیم؟

قیمت پروژه های فریلنسری را چگونه تعیین کنیم؟

تعیین قیمت پروژه‌های فریلنسری یکی از مهم‌ترین مباحثی است که در پذیرش پروژه و برون‌سپاری مورد بررسی قرار می‌گیرد. به صورت کلی، پاسخ به این سوال تنها یک کلمه است: توافقی. اما این توافق هم باید بر مبنایی استوار باشد تا از بروز سوء تفاهم و منازعات احتمالی جلوگیری کند.

مبنای قیمت پروژه‌ های فریلنسری

برای تعیین قیمت پروژه‌های فریلنسری، چندین مبنای رایج وجود دارد. بسته به نوع کار، برخی از این مبانی تغییر می‌کنند. برای مثال، مترجم‌های فریلنسر می‌توانند به ازای هر صفحه، هر کلمه یا هر مقاله با کارفرما به توافق برسند. اما به صورت معمول، در سایر رشته‌های فریلنسری، روش‌های رایج قیمت‌گذاری عبارتند از:

روش قیمت‌گذاری ساعتی

در این روش، باید به ازای هر ساعت کاری مبلغی به شما پرداخت شود. در این روش، باید تخمینی از میزان ساعات کاری هم به کارفرما ارائه دهید تا بداند مجموع هزینه‌های پروژه‌اش در بخش شما چه مقدار خواهد بود.

این روش محبوب فریلنسرهایی است که مشتری‌های متعدد و زیادی دارند. با این روش، آن‌ها می‌توانند به خوبی میزان درآمد خود را با میزان ساعت کاری خود در روز تطبیق دهند. در این حالت، آن‌ها می‌توانند حقوق ماهانه مد نظر خود را در نظر بگیرند و محاسبه کنند که برای هر ساعت کاری چه مقداری باید تعیین کنند.

البته این روش معمولا چندان پذیرفته نیست. دلیل این امر هم این است که انسان وابسته به متغیرهای مختلف است. با در نظر گرفتن این مسئله، می‌توان استنتاج کرد که سرعت انسان همیشه یکسان نیست. ممکن است در ساعاتی از روز سرعت فریلنسر بیشتر باشد و در ساعاتی از روز، کمتر. جدا از این مسئله، هیچ سندی وجود ندارد که نشان بدهد شما در طول روز چند ساعت کار کرده‌اید. البته تمام مشکلات مربوط به کارفرما نیست و فریلنسر نیز ممکن است در حین انجام پروژه‌های بزرگ، حساب زمان را از دست بدهد.

با این حساب، طبیعی است که کارفرمایان چندان تمایلی به پذیرفتن این روش کاری نداشته باشند.

بیشتر بخوانید: روشهای مؤثر در جذب پروژه های فریلنسری

قیمت‌گذاری بر اساس پروژه

در این روش، همه چیز شسته و رفته است. یک پروژه دارید. قیمت آن را مشخص می‌کنید و زمانی هم برای تحویل آن مشخص می‌شود. با این روش، کارفرما می‌داند دقیقا به چه مقدار بودجه نیاز دارد و فریلنسر هم می‌تواند زمان خود را براساس آن تنظیم کند. کارفرمایان زیادی هستند که با این روش به راحتی کنار می‌آیند. فریلنسرها هم می‌دانند که اگر کار را سریع‌تر انجام دهند، می‌توانند وقت خود را صرف انجام سایر پروژه‌های خود کنند.

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای اعتمادسازی کارفرمای فریلنسرها

قیمت‌گذاری بر اساس سایر شاخص‌ها

بسته به نوع فعالیتی که انجام می‌دهید، می‌توانید این شاخص‌ها را تعیین کنید. برای مثال، سازندگان محتوای ویدیویی می‌توانند براساس ثانیه‌های خروجی کار خود، قیمتی تعیین کنند. نویسندگان می‌توانند تعداد کلمات را در نظر بگیرند و عکاسان نیز تعداد شات را.

بیشتر بخوانید: آیا فریلنسرها می‌‌توانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند؟

نتیجه گیری

برای رسیدن به زبانی مشترک در امور مالی، لازم است تمامی فاکتورها قابل تبدیل به عدد باشند. به همین دلیل، ریاضیات به کمک شما خواهد آمد.

قیمت‌گذاری یک فعالیت فریلنسری به توافق میان فریلنسر و کارفرما بستگی دارد. شاخصی که برای تعیین قیمت مورد توافق قرار می‌گیرد، باید قابل محاسبه باشد. به همین دلیل، ساعت، کلمه، شات، ثانیه یا تمام پروژه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *