مدیریت ارتباط با مشتری چه تاثیری در بازاریابی دارد ؟

مدیریت ارتباط با مشتری چه تاثیری در بازاریابی دارد ؟

همه ما می دانیم که مدیریت ارتباط با مشتری برمیگردد به مسئله CRM که ممکن است شما هم اسم این نرم افزار را شنیده باشید. خوب، بهتر است بدانید CRM فقط یک نرم افزار نیست بلکه خیلی بیشتر از این حرف هاست. همانطور که می دانید CRM  مخفف  Custutomer Relation ship است. و این نرم افزار به نوبه خود بسیار مفید و سودمند است، البته برای کسانی که از آن استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: چند فعالیت مهم برای رصد نقاط ضعف و قوت سیستم فروش

چرا باید از CRM استفاده کنیم :

شاید برای همه شما سوال باشد که چرا باید از این نرم افزار استفاده کنیم ؟ به این دلیل که شرکت های که از CRM استفاده میکنند بهتر مشتریان خود را می شناسند، و نیاز منحصر به فرد آن ها را درک میکنند. همچنین خدمات یا محصول آن را متناسب با شخصیت آن ها انتخاب می نمایند. این نرم افزار ، اطلاعاتی نظیر: نام ها، آدرس ها، شماره تماس ها، سن، جنس، تعداد فرزندان و… را جمع آوری کرده و آن ها طبقه بندی میکند و همچنین علاوه بر اطلاعات شخصی مشتریان اطلاعاتی درباره عادت خرید آنها را جمع آوری می کند ، این اطلاعات، می تواند برای تهیه یک استراتژی تمام عیار بازاریابی بسیار مفید باشد. با استفاده از این نرم افزار و شناختن عادتها و اطلاعات مشتریان می توانید به راحتی برای آنچه که آن ها نیاز دارند را فراهم کنید .

مدیریت ارتباط با مشتری چه تاثیری در بازاریابی دارد ؟

چرا CRM  یا همان مدیریت ارتباط با مشتری بر روی مشتریان جدید تاثیر بیشتری دارد؟

با در نظر گرفتن رقابتی که بین کسب و کارهای مختلف وجود دارد تمامی مدیران کسب و کارها تمایل دارند که مشتریان وفاداری داشته باشند. اما این چگونه میسر است؟ قطعا برای شما هم پیش آمده است که برای اولین بار از یک هایپرمارکت یا پاساژ خرید کرده اید که بعد از خرید، از شما شماره تماس می گیرند و هر چند وقت یکبار از طرف آن هایپرمارکت یا پاساژ به دلیل تخفیف یا هرچیزی که بتوانند تبلیغ کنند به شما پیام می دهند و به طور غیر رسمی از شما دعوت میکنند که دوباره سری به آنجا بزنید. خوب، این یعنی CRM کار خودش را کرده و از اطلاعاتی که ذخیره کرده الان استفاده می کند و با این کار شما را به عنوان مشتری همیشگی خود جذب مینماید. به دلیل حس رضایت خرید قبلی، بار دوم نیز از آن مجموعه خرید می کنید. رفته رفته بانک اطلاعاتی CRM شما کاملتر شده و به شما در افزایش فروش و شناخت بهتر رفتار مشتری کمک می نماید. نتیجه این کارها جلب رضایت مشتریان و وفادار نمودن مشتری است.

نتیجه گیری :

استفاده از این نرم افزار برای همه مشاغل مفید است. اگر شغل آزاد دارید با استفاده از این نرم افزار نظم مناسبی به کسب و کار و مشتریان خود خواهید داد و مشتریان خود را چندین برابر خواهید کرد. اگر شما یک بازاریاب خوب باشید می دانید، که می توانید از این نرم افزار بیشترین سود و بهره را ببرید و قطعا  تاثیر بسیار بالایی در بازاریابی و تجارت دارد.

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *