آیا هنوز می‌توان ایده‌های پولساز ارائه کرد?

آیا هنوز می‌توان ایده‌های پولساز ارائه کرد

برای پاسخ به این سوال باید ابتدا یک اصل اساسی در شیوه عملکرد کسب‌وکارهای موفق را بدانید: تا زمانی که مشکلی وجود داشته‌ باشد نیاز به راه‌ حلی برای آن نیز وجود دارد. اگر به تاریخ بشر و نحوه پیشرفت او دقت کنید، در‌می‌یابید که راه حل مشکلات در اثر نیازهای انسان به‌وجود آمده‌اند. هم‌چنین هر بار که نیازی برطرف می‌شود، نیاز جدیدتری به‌ وجود می‌آید. به نوعی می‌توان گفت که نیازهای انسان نامحدودند. پس با وجود نیازهای نامحدود انسان، همیشه باید از سوی صاحبان تجارت ایده‌هایی وجود داشته باشند که با رفع مشکلات زندگی انسان به موفقیت تجاری برسند. ارائه یک ایده پولساز و موفق نیز دقیقا به همین معنی است که شما نیاز مردم را به درستی شناسایی کرده و راه‌حل آن را به مردم معرفی کنید. به عنوان مثال، درست زمانی که مردم علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری نشان می‌دهند شما باید بتوانید با فروش سهام شرکت خود، بار سنگین هزینه‌ها را از دوش خود بردارید و مردم را در سودآوری خود سهیم کنید. به عنوان ایده پولساز می‌توانید مشاغل و استارتاپ‌های زیادی را نام ببرید که توانسته‌اند با شناسایی درست نیازهای مردم و نیز جلب توجه عموم آن‌ها به ثروت و شهرت مطلوبی برسند. مقصود ما از زمان دقیقا به این موضوع اشاره دارد که پیش از رقبایتان وارد عرصه‌ جذب مشتری شوید و به‌نوعی آغازگر مسیر یک ایده تجاری جدید باشید. زیرا با این‌کار نام برند شما همیشه روی این ایده خواهد بود حتی اگر رقبایتان از شما بهتر عمل کنند. اگر فکر می‌کنید هیچ ایده پولسازی در ایران نمی‌تواند عملی شود کاملا در اشتباهید. ایده پولساز در هر کشوری با توجه به شرایط اقتصادی و منطقه‌ای آن کشور تعریف متفاوتی دارد. در صورتی‌که شما شناخت درستی از شرایط کشور و نیازهای مردم آن داشته‌باشید، می‌توانید به خوبی شرایط به موفقیت رسیدن ایده پولساز خود را عملی کنید..

بیشتر بخوانید: چگونه ایده های نو و نوآورانه خلق کنیم؟

ایده‌های پولساز در ایران:

ایران نیز همانند سایر کشورهای جهان، درحال توسعه شبکه بازاریابی اینترنتی خود است. پس با توجه به گسترش دیجیتال مارکتینگ بسیاری از ایده‌های پولساز حول محور بازار اینترنتی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. از پولسازترین مشاغل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشاوره اینترنتی

تولید محتوا

اینفلوئنسینگ

طراحی گرافیکی

طراحی وب‌سایت

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

مربیگری خصوصی

مشاور فنی

حسابداری

کوچینگ کسب‌وکار

خدمات کاریابی

مشاور امور تجاری

استارتاپ‌های فروش اینترنتی کالا و خدمات

مشاوره مرکز داده

رزومه ‌‌‌‌نویسی

مترجمی

و بسیاری دیگر از مشاغلی که نیاز به سرمایه چندانی هم ندارند و در عوض، آینده درخشانی دارند.

بیشتر بخوانید: بهترین روش ارائه ایده استارتاپ چیست؟

در زمینه مشاغلی که بازاریابی آن‌ها به صورت حضوری و آفلاین هستند هم موارد زیر ممکن است مورد توجهتان واقع شود:

راه‌اندازی شرکت حمل‌ونقل

راه‌اندازی آژانس هواپیمایی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی و دوخت پوشاک

تاسیس دفاتر خدمات ثبت‌نامی

کسب‌وکارهای مرتبط با امور زیبایی و اسپا

سالن بازی

بیشتر بخوانید: مهم‌ترین نکات برای انتخاب ایده استارتاپی مناسب چیست؟

و مواردی از این قبیل که شما بسیاری از آن‌ها را می‌توانید با سرمایه اندک نیز راه‌اندازی کنید. با تحقیق درباره‌ هرکدام از استارتاپ‌هایی که در یکی از این زمینه‌ها به موفقیت مالی رسیده‌اند می‌توانید دریابید که ایده پولساز می‌تواند در هر موقعیت جغرافیایی و با هر شرایط اقتصادی عملی شود. فقط به شناخت کامل و کافی شما از شرایط و توانمندی‌های خود و محیط کار شما بستگی دارد.

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *