8 نکته طلایی در ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند موفقیت یک شرکت را از طریق ایمیل مارکتینگ تعیین  کند ، ممکن است که برای شما سوال باشد ، که ایمیل مارکتینگ چیست ؟ همانطور که از نام آن مشخص است ، بازاریابی از طریق ایمیل است . یعنی از ایمیل برای برقراری ارتباط با مشتریان یک شرکت استفاده می کنند . زیرا این روش ارتباطی شما را قادر می سازد تا پیام های تبلیغاتی را مستقیما برای مشتریان یا بازار هدف خود ارسال کنید. ایمیل مارکتینگ تا کنون بسیار موفقیت آمیز بوده است و باعث رشد و رونق کسب و کار شده است.

کاربرد ایمیل مارکتینگ چیست ؟

در ایمیل مارکتینگ برای تبلیغ محصولات شرکت خود به مشتریان قدیمی و جدید ایمیل میزنید و آن ها را از محصولات جدید خود آگاه میکنید. این امر باعث جذب دوباره مشتریان قدیمی می شود. البته امروزه اکثر شرکت ها از ایمیل مارکتینگ استفاده می کنند تا بتوانند محصولات خود را با بالاترین سود به فروش برسانند.

بیشتر بخوانید: مدیریت ارتباط با مشتری چه تاثیری در بازاریابی دارد ؟

نکته های طلایی در ایمیل مارکتینگ :

1- برای کسانی که منتظر ایمیل شما نیستند هرگز ایمیل نزنید :

هدف این نیست که ایمیل ها را به صورت تصادفی و بدون دلیل برای هرکسی که دوست دارید بفرستید، بلکه هدف اصلی ، تمرکز کردن بر روی کسانی است که به محصولات و خدمات شما علاقه مند هستند ، و قطعا دوست دارند، از محصولات جدید شما آگاه باشند . پس سعی کنید که ایمیل ها را فقط برای مشتریان قدیمی و جدید بفرستید.

2- با کاربران خود به عنوان مشتری رفتار کنید نه به عنوان آدرس ایمیل:

به این فکر کنید که میخواهید چه نوع رابطه ای با مشتریان خود برقرار کنید و آن را حفظ کنید و از لحن مناسب استفاده کنید و حتی باید نوع لحنی که میخواهید از طریق ایمیل بنویسید را، باید مشخص کنید. پس فراموش نکنید که رفتار شما باید صمیمی باشد . زیرا رفتار و لحن صحبت کردن نشانه شخصیت هر فردی است .

3- نام برند خود را مشخص کنید :

در اولین قدم نام برند خود را مشخص کنید تا مشتری با نام فرستنده ، آرم و یا هر عنصر دیگری شما را بشناسد و با اعتماد و اطمینان از شما خرید کند.

4- به طراحی ایمیل خود توجه کنید :

طراحی ایمیل بسیار مهم است ، زیرا هویت شما در تقویت پیام شما و ایجاد احساس اعتماد، نقش بسزایی دارد. طرح پیام شما ، نوع نوشتن پیام شما و حتی نوع رنگ هایی که استفاده میکنید در ایمیل مارکتینگ بسیار مهم و تاثیر گذار است .

5- ایمیل خود را متناسب با هر گیرنده ای طراحی کنید :

همانطور که میدانید اینترنت روز به روز در حال پیشرفت است . و همانطور که می دانید حداقل 30% از افراد ایمیل هایشان را از طریق گوشی همراه مشاهده میکنند ، اگر میخواهید 100% مطمئن شوید که مشتریان ایمیل شما را مشاهده میکنند، باید ایمیل هایتان را متناسب با هر گیرنده ای که بتواند آن را باز کند طراحی کنید.

بیشتر بخوانید: ۹ گام برای بازاریابی پیامکی و جذب مشتری

6- برای مشتریان خود ارزش قائل باشید :

حواستان باشد روزی چند بار ایمیلتان را چک کنید ، تا زمانی که مشتریان از شما سوالی می پرسند و یا انتقادی میکنند ، بتوانید در کمترین زمان پاسخ آن ها را بدهید. همچنین به جای اینکه فقط با پیشنهاد های تبلیغاتی مشتری را بمباران کنید، اول از همه ببینید که آن ها چه درخواستی دارند و آن ها  را انجام دهید تا بدانند که شما برای آن ها ارزش قائل هستید و به آن ها احترام میگذارید . مطمئن باشید که این کار بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

بیشتر بخوانید: نوآوری و خلاقیت در ترکیب با داده های مشتریان، چه تأثیری بر بازاریابی می گذارد؟

7- یک عنوان خوب و تاثیر گذار انتخاب کنید :

زمانی که میخواهید محصول یا تبلیغاتی انجام دهید ، اول از همه، یک عنوان مناسب و جذاب انتخاب کنید ، زیرا هرکسی که ایمیل شما را باز میکند اول به عنوان موضوع نگاه میکند ، و اگر برایش جذاب بود ادامه ایمیل را میخواند .

8- از مطالب مفید و جذاب و مرتبط استفاده کنید :

برای آنکه بتوانید محصولات خودتان را بفروشید ، باید در ایمیلتان از اطلاعاتی که مربوط به محصولات است استفاده کنید. متن های کوتاه و مفید را انتخاب کنید و قبل از این که ایمیل را برای مشتریان بفرستید اول آن را تست کنید و بعد آن را ارسال کنید.

نتیجه گیری :

ایمیل مارکتینگ امروزه در زمینه کسب و کار بسیار رشد و پیشرفت داشته است . زیرا همه شرکت ها اکثرا از ایمیل مارکتینگ استفاده میکنند  . ایمیل به دلیل اینکه، انعطاف پذیر است و همیشه می توان آن را از طریق گوشی مشاهده کرد، در زمینه فروش بسیار تاثیرگذار بوده است .  

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *