اصول بازاریابی در اینستاگرام

اصول بازاریابی در اینستاگرام

امروزه بیشتر مردم در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند . و این شبکه های اجتماعی جزء سرگرم کننده ترین کاره های روزمره افراد شده است .  شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، که محبوبت بسیار فروانی در بین کاربران خود ایجاد کرده است . که نه تنها افراد ازپیج شخصی استفاده می کنند بلکه اکثر افراد ازطریق اینستاگرام درآمد کسب می کنند .  البته برای اینکار باید اصول بازاریابی در اینستاگرام را بلد باشید .

بازاریابی اینستاگرام چیست :

بازاریابی اینستاگرام در واقع استراتژی است که شما می توانید از طریق آن ، یک کسب و کار آنلاین داشته باشید ، که البته برای این کار باید یک پیج بیزینسی داشته باشید و در آن در مورد کسب و کار خود، محصولات و تبلیغات و ……. صحبت کنید . بازاریابی اینستاگرام در زمینه فروش و کسب در آمد بسیار موفق آمیز بوده است .

آیا بازاریابی اینستاگرام اهمیتی دارد ؟

با توجه به این که هر روز افراد بیشتری وارد اینستاگرام می شود و طبق گزارشی که تا الان در مورد اینستاگرام گفته شده است ، تا الان بیش از 800 میلیون کاربر در این شبکه فعالیت می کنند . زیرا با وجود علاقه بسیار شدی که همه مردم به این پلتفرم دارند قطعا باید عرض کنیم که  در زمینه بازاریابی اهمیت فراوانی دارد  ، البته اگر اصول بازاریابی اینستاگرام را به بخوبی بلد باشند .  زیرا  بازاریابی در اینستاگرام ،نه تنها برند شما را معروف می کند بلکه باعث می شود محصولات شما روز به روز فروش بیشتری داشته باشند .    

چرا اینستاگرام در بازاریابی ضرورت دارد؟

1- چون مردم از اینستاگرام بیشتر استفاده می کنند .

2- می توانید به راحتی کسب و کار خود را رونق دهید :

زیرا اینستاگرام با توجه به انتخاب همه کاربران ، مکان مهمی برای مشاغل است . این امر مربوط به شرکت های بزرگ و کوچک می شود . البته برای معروف شدن شرکت و برند خود یک شبه نمی توانید موفق شوید اما اگر واقعا می خواهید به این موفقیت بزرگ دست پیدا کنید باید حتما از اینستاگرام استفاده کنید .

3- مشاغل می توانند از طریق اینستاگرام درآمد کسب کنند :

همه مشاغل چه آزاد و چه شرکتی می توانند با تبلیغ کردن در مورد محصولاتشان درآمد کسب کنند.

4- استفاده از امکانات اینستاگرام مانند استوری ، پست و ویدیو :

استفاده کردن از این امکان اینستاگرام برای کسب وکار شما بیار مفید است زیرا هرکدام از آن ها ، باعث می شود که محصولات شما به کاربران دیگر هم معرفی شود . حتی افرادی که داخل پیج شما نیستند .

5- می توانید با اینفلوئنسرها شریک شوید :

قطعا شما برای تبلیغ کردن شرکت و محصولات خود ، نیاز به افراد تاثیر گذار دارید ، که این افراد تاثیر گذار شامل افراد مشهور و یا افرادی که تعداد فالوور هایشان بسیار بالا است ،  هستند . پس می توانید با این افراد شریک شوید ودر عوض، آن ها شرکت و محصولات شمارا فقط با چند پست برای میلیون ها نفر تبلیغ می کنند .

اصول بازاریابی در اینستاگرام چیست :

درست است که همه افراد جامعه برای کسب و کار خود از اینستاگرام استفاده می کنند .اما برای انجام هرکاری باید اصول خاص آن باشد . و این شبکه اجتماعی هم به همین صورت است. و باید قبل از راه اندازی کسب و کار خود ، اصول بازاریابی در اینستاگرام را بلد باشند تا خدایی نکرده باعث دردسر ویا ضررمالی نشود. ما در اینجا به چند مورد از آن اشاره می کنیم :

1- محتوای با ارزش :

برای معرفی کردن محصولات خود باید از محتوای با ارزش استفاده کنید . محتوایی که هم پایدار باشد و هم جذاب .زیرا محتوایی که پایدار باشد ، قطعا هیچ وقت قدیمی نمی شود و هر بار که مشتریان آن را بخوانند ، جذابیت آن را کامل درک می کنند . این یکی از مهم ترین اصول بازاریابی در اینستاگرام است .

2- از سبک خاص برای محتوا استفاده کنید :

برای محتواهایتان از سبک های مخصوص استفاده کنید . و حتما خلاقیت را فراموش نکنید تا بتوانید افراد بیشتری را در پیج خود جذب کنید .و مطمئن باشید با این کارمشتری نسبت به شما وفادارمی شود.

3-محصولاتتان را تک کنید :

زمانی که شروع به تبلیغ کردید ، محصولات وآدرس سایت را در زیر استوری ها تک کنید . تا مشتریان با اعتماد و راحتی از شما خرید کنند . و همچنین این باعث می شود که آن ها احساس بهتری نسبت به شما پیدا کنند .

4- تبلیغ کنید :

تا می توانید از شرکت ، کارمندان و محصولات خود به صورت آنلاین ، استوری و در پست ها تبلیغ کنید . تا محصولات شما توسط افراد دیده شود . و برای این کار می توانید از اینفلوئنسرها استفاده کنید تا تاثیر بیشتری بگذارند .

5- آدرس سایت ، فیسبوک و شرکت را انتشار دهید :

سعی کنید که در پیج خود آدرس شرکت ، سایت و فیسبوک خود ، و هر موقعیت مکانی که فکر می کنید لازم است که مشتریان بدانند در زیر پست ها انتشار دهید . تا تعداد بازدیدکنندگان شما بیشترشود .زیرا هرچقدر مردم به شما و محصولاتتان بیشتر اعتماد داشته باشند از شما بیشتر خرید می کنند .

6- از کلمات تاثیرگذار استفاده کنید :

سعی کنید از بیگرافی جذاب و کلمات تاثیرگذار در پست ها و ویدیو خود استفاده کنید .به قول معروف باید کمی چرب زبان باشید تا بتوانید افراد را جذب خود کنید .

7- عملکرد خود را رصد کنید :

سعی کنید هر چند وقت یکبار صفحه خود را از لحاظ فالوور، تجزیه وتحلیل پروفایل و نرخ کلیک و تعداد لایک ها ، را در اینستاگرام کنترل کنید .

نتیجه گیری:

همانطور که گفتیم برای بازاریابی و فروش بیشتر باید از اینستاگرام استفاده کنید . زیرا در جامعه الان ،مردم برای خرید به دنبال سایت نمیگردند بلکه با یک سرچ کوچک ،محصول مورد نظرخود را از اینستاگرام پیدا می کنند . پس حتما قبل از اینکه پیج بیزینسی راه اندازی کنید ، اول اصول بازاریابی در اینستاگرام را یادبگیرید . 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *