چرا بازاریابی بدون برندینگ بی فایده است ؟

چرا بازاریابی بدون برندینگ بی فایده است ؟

چرا بازاریابی بدون برندینگ بی فایده است ؟

همانطور که می دانید بازاریابی برای یک شرکت تاثیر بسیار زیادی بر روی فروش دارد ، اما این به تنهایی کافی نیست . قطعا عوامل دیگری بر روی فروش تاثیر گذارند مانند : انتخاب نام برند خوب که بسیار موثر است . اما تا حالا شده به این فکر کنید که بازاریابی بدون برندیگ فایده ای دارد یا خیر ؟

برندینگ چیست ؟

برندینگ یک نام تجاری است که همه کسب و کارها برای مشخص کردن نام تجاری خود آن را انتخاب می کنند تا به این وسیله همه مردم آن ها را بشناسند . برندیگ باعث می شود که یک تصویر پایدار در ذهن مشتری ایجاد شود ، تا به این وسیله بتواند با مشتریان ارتباط برقرار کند .

آیا نام برند بر روی مشتری تاثیر گذار است ؟

امروزه برای همه مردم نام برند و کیفیت آن بسیار مهم است و اکثر افراد برای خرید هر وسیله ای اول نام برند آن را می پرسند و در صورت معروف بودن آن برند و بالا بودن کیفیت ، آن وسیله را می خرند . البته این کار بسیار عاقلانه ای است و اکثر مشتریان اعتقاد دارند که برند یک نیروی محرکه مهم در ایجاد وفاداری مشتری است . قطعا چنین اعتقادی جای تحسین کردن دارد ، همه ما به کیفیت محصول بسیار اهمیت می دهیم و اگر از آن راضی باشیم آن محصول را به چند نفر دیگر معرفی می کنیم ، که این امر باعث می شود که روز به روز نام آن برند معروف تر شود و افراد بیشتری از محصولات آن شرکت خرید کنند .

بیشتر بخوانید :انواع بازاریابی چیست؟

چرا بازاریابی بدون برندینگ بی فایده است ؟

قطعا همه می دانیم که بازاریابی بدون برندینگ بی فایده است . می توان گفت بازاریابی و برندینگ همیشه باید در کنار هم باشند تا موفقیت شرکت را رقم بزنند . قطعا همه شرکت ها موثرترین راه برای فروش را، برند خوب ، محصولات با کیفیت و بازاریابی قدرتمند می دانند . فرض کنید که به شما یک محصولی بدهند که نام برند نداشته باشد و شما آن را نمی شناسید و از کیفیت آن باخبر نیستید ، آیا راضی می شود که با قیمت پایین آن را بخرید ؟ قطعا هیچ وقت همچنین کار را انجام نمی دهید ، مخصوصا بعضی از محصولاتی که برای سلامتی ما مهم است مانند : لوازم آرایشی ، محصولات غذایی و مواد بهداشتی که در سلامتی ما نقش بسیار مهمی دارد . پس به این نتیجه رسیدیم که بازاریابی بدون برندینگ فایده ای ندارد و هرگز فروشی انجام نمی شود .

بیشترین اطلاعات در مورد بازاریابی:۹ گام برای بازاریابی پیامکی و جذب مشتری

آیا بازاریابی باعث معروف شدن نام تجاری و شرکت می شود ؟

به نظر خیلی از افراد بازاریابی یک امر مهم در تبلیغ شرکت و برند است . آن ها اعتقاد دارند که این بازاریابی است که نام یک برند و شرکت را معروف می کند . فرض کنید که یک شرکت تازه تاسیس با یک نام برند جدید دارید ، چگونه می خواستید که محصولات خود را به فروش برسانید و مردم را از نام برند خود آگاه کنید ؟ قطعا تنها راه برای تبلیغ و فروش محصولات فقط بازاریابی است . اگر بازاریابی نباشد هرگز برند شما معروف نمی شود و کسی هم شرکت شما را نمی شناسند . فکر کنم به همین دلیل است که اکثر افرادی که شرکت های معروف دارند مانند اپل و سامسونگ و….. معتقد هستند که بازاریابی بدون برندینگ فقط وقت تلف کردن است .

چگونه رضایت مشتری را با استفاده از نام برند جلب کنیم ؟

رضایت مشتری برای موفقیت طولانی مدت بسیار ضروری است . رضایت مشتری باعث رقابت قوی تر در بازار فروش می شود . اگر مشتریان از یک محصول خاص راضی باشند ، قطعا دوباره از همان محصول خرید می کنند و این باعث می شود که مشتریان به محصولات شما و شرکت شما وفادار شوند. اگر دقت کرده باشد امروزه تمرکز اصل بازاریابی در شناسایی و تامین نیاز های مشتریان است . و هر چقدر برند شما معروف تر و باکیفیت تر باشد ، فروش شما بیشتر می شود و برند شما معروف تر می شود .

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری داشته باشید :اصول برندینگ استارتاپ‌های صنایع خلاق چیست؟

نتیجه گیری :

در این مقاله فهمیدیم که بازاریابی بدون برندیگ فقط وقت تلف کردن است . برندینگ موضوع بسیار مهم است که همه کسب و کار در مرحله اول باید آن را مشخص کنند . تا مردم بتوانند محصولات آن را بشناسند و به آن ها اعتماد کنند .

 

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *