اصول فروش موفق در چیست؟

اصول فروش موفق در چیست؟

اصول فروش موفق در چیست؟

قبلا در مورد فروش صحبت کردیم و گفتیم که فروش مستقیما بر روی مشتری ، انتخاب مشتری و سلیقه مشتری کار می کند . همه  ما می دانیم که فروشنده ها تمام دغدغه کاریشان این است که بتوانند فروش بیشتری داشته باشند . اگر می خواهید راه های فروش بیشتر را بدانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

تکنیک های فروش موفق :

1- شناخت مشتری :

شناخت مشتری اولین قدم فروش موفق است . زمانی که شما چندین مشتری داشته باشید ، قطعا هر کدام از آن ها انتظاراتی از شما دارند و شما باید بتوانید تمام خواسته های آن ها را برآورده کنید تا اعتماد آن ها را جلب کنید  .البته این را هم باید عرض کنیم که همه مشتریان مناسب شما نیستند ، منظورم این است که همه آن ها از شما خرید نمی کنند . پس سعی کنید اول از همه مشتری دائمی خود را بشناسید .

اگر دوست دارید در مورد فروش اطلاعات بیشتری داشته باشید :تفاوت فروش و بازاریابی در چیست ؟

2- با مشتریان خود صمیمی باشید :

زمانی که با مشتریان خود صحبت می کنید ، احساس صمیمیت را به آن ها نشان دهید . همانطور که می دانید برای همه مشتریان احترام خیلی مهم و با ارزش است و آن ها از کسانی خرید می کنند که رفتار درست و صمیمی داشته باشند و به آنها ارزش بدهند . سعی کنید کاری کنید که مشتریان با شما احساس راحتی کنند .

3- محصولات باکیفیت :

اگر می خواهید در زمینه شغل آزاد فروش موفق داشته باشد ، باید حتما از محصولات با کیفیت استفاده کنید . زمانی محصولات شما با کیفیت باشد، مطمئنا مشتریان به جای یک کالا از شما چند کالامی خرند . حتی در بعضی ازمواقع آن ها محصولات شما را به افراد دیگر هم پیشنهاد می دهند . پس محصولات با کیفیت بسیار مهم است .

بیشتر اطلاعات داشته باشید :چند فعالیت مهم برای رصد نقاط ضعف و قوت سیستم فروش

4- پیگیر باشد :

زمانی که محصولی را به مشتریان خود می فروشید ، بعد از آن پیگیر این باشید که آیا خوب بوده است یا خیر ، زیرا هدف شما فقط فروختن محصول نیست ، بلکه هدف شما رضایت مشتریان است . و برای این کار می توانید با یک پیامک کوتاه و ضمن تشکر ازخرید محصول و شرکت شما از آن ها سوال کنید. با این روش می توانید میزان رضایت مشتریان را نسبت به خودتان و محصولات باخبر شوید . این یکی دیگر از  تاکنیک های مهم فروش موفق است .

5- نیازهای مشتریان خود را بشناسید :

نکته مهم در فروش موفق این است که شما بتوانید نیازها و خواسته های مشتریان خود را به خوبی شناسایی کنید . شما باید بدانید که مشتریان از شما چه خواسته هایی دارند، تا مطابق میل آن ها محصول معرفی کنید . سعی کنید به صحبت های مشتریان خود خوب گوش کنید . زیرا هنر  خوب گوش کردن را هرکسی ندارد ، اما اگر بتوانید صحبت های مشتریان را درک کنید و سلیقه آن ها را بشناسید ، پس قطعا نصف راه فروش موفق را رفته اید .

بیشتر بخوانید :فروش چیست و فروشنده کیست ؟

6- استفاده از شبکه های اجتماعی :

برای اینکه بتوانید فروش خود را بیشتر کنید، می توانید از گزینه تبلیغات استفاه کنید . همانطور که می دانید امروزه همه افراد از طریق شبکه های اجتماعی درآمد های خوبی به دست میاورند .پس شما می توانید محصولات و کالا های خود را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، تلگرام و فیسبوک تبلیغ کنید و درآمد خودتان را بیشتر کنید .

7- منصفانه باشید :

زمانی که کالا و خدمات خود را معرفی کنید ، قیمت آن را منصفانه بیان کنید . زیرا اکثر مشتریان نمی توانند هزینه های خیلی بالایی را برای محصولات شما بدهند و به خاطر همین قیمت بالا بودنمحصولات، شما مشتریان خود را از دست می دهید . اما اگر قیمت شما منصفانه باشد حتی مشتریان جدید شما تبدیل به مشتریان دائمی می شوند واین کار به فروش موفق شما کمک می کند .

9- زمانی که اشتباه می کنید عذرخواهی کنید :

زمانی که اشتباهی می کنید و یا در مقابل مشتری حرف بدی می زنید ، حتما عذرخواهی کنید . زیرا فکر نکنید که اگر در مقابل مشتریان اعتراف به اشتباه کنید ، آن ها را از دست می دهید ،بلکه آن ها از این عمل شما خوشحال می شوند و شما را فرد باشخصیتی خطاب می کند . البته اشتباه می تواند در معرفی کالای نادرست باشد که تا دیر نشده عذرخواهی کنید .

اگر دوست دارید در مورد بازاریابی بخوانید :انواع بازاریابی

نتیجه گیری :

در این مقاله در مورد فروش موفق صحبت کردیم ، و راهکارهای آن را به شما گفتیم . قطعا اگر به این توصیه ها عمل کنید ، می توانید درآمد خوبی داشته باشید .

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *