روانشناسی فروش چیست ؟

روانشناسی فروش چیست ؟

روانشناسی فروش چیست ؟

روانشناسی فروش در واقع درک و برقراری ارتباط با نیاز های مشتری است ، نه اینکه محصول و یا خدمات خود را به اجبار به مشتری بفروشید .روانشناسی با منطقش جلو می رود ، زیرا  او می فهمد که یک مشتری چطور فکر می کند و می تواند با استفاده از همین منطق مشتری را برای خرید قانع کند .

هدف روانشناسی فروش چیست :

روانشناسی فروش به ما کمک می کند تا در زمینه محصولات و خدمات پیشرفت کنیم . زمانی که ما در نقطه صفر هستیم و از فروشندگی سردرنمی آوریم و تازه می خواهیم کارمان را شروع کنیم ، قطعا چیزی بلد نیستیم . اما روانشانسی فروش این قدرت را به ما می دهد تا بتوانیم با استفاده تاکنیک های روانشاسی فروش، مشتریان را جذب کنیم. هدف اصلی روانشناسی افزایش فروش کالا و خدمات است .

در مورد فروش بیشتر بخوانید :اصول فروش موفق در چیست؟

روانشناسی فروش چه تاثیری در کسب و کار ر دارد ؟

روانشناسی بر تصمیماتی که روزانه می گیرید تاثیر دارد . از آنجایی که روانشناسی  ، بسیاری از زمینه های فروش و احتمالات سود و زیان را تجربه کرده است را  می تواند در اختیار ما بگذارد و به ما کمک کند که چگونه فروش بیشتر داشته باشیم . و حتی معتقد است که همه تاکنیک های فروش تاثیر بسیار زیادی در کسب و کار های کوچک و بزرگ دارد.

تاکنیک های روانشناسی فروش:

1-سعی کنید روی احساسات مشتری تمرکز کنید :

مغز انسان قبل از اینکه با منطق جلو برود بر روی احساسات تمرکز می کند . زیرا برداشت ها و انتخاب هایی که اول می کند تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه نهایی دارد . پس قبل از این که مشتری با منطق خود تصمیم بگیرد ، شما باید با استفاده از ابزارهایی که دارید بر روی احساسات مشتری کار کنید . فراموش نکنید که درک مشتری شما کلیدی است که شما می توانید با استفاده از رفتار درست و چرب زبانی ، وارد احساسات آن ها شوید و محصولات خود را به آن ها بفروشید .

قطعا دوست دارید در مورد بازاریابی اطلاعات بیشتری داشته باشید :۹ گام برای بازاریابی پیامکی و جذب مشتری

2- سعی کنید که همیشه ریلکس باشد :

  این یکی دیگر از تاکنیک های روانشناسی فروش است. زمانی که می خواهید محصول و یا خدماتی را به مشتریان بفروشید ، باید کاملا با آرامش رفتار کنید حتی اگر مشتری از محصول شما خوشش نیاید باید به انتخاب آنها احترام بگذارید . در نظر داشته باشید کسی ادعای کارشناسی فروش را می کند که خود فردی صبور و خوش اخلاقی باشد و برای همه سوال ها یک جوابی داشته باشد . زمانی که با مشتری صحبت می کنید فرض کنید  خانواده و یا دوستانتان  خود هستند همانقدر صمیمی و راحت باشید .

می توانید برای اطلاعات بیشتر این سایت را مطالعه کنید :بازاریابی شبکه ای چیست ؟

3- داستان سرایی کنید :

سعی کنید با مشتریان خود در مورد محصولات و خدمات و حتی تولید کالاها صحبت کنید . به این روش داستان سرایی می گویند . شما با این روش می توانید با مشتریان خود بیشتر ارتباط برقرار کنید .البته در این زمینه باید تمام خلاقیت خود را به کار ببرید تا مشتریان از محصولات شما و داستان های شما خوششان بیاید و از شما خرید کنند .

4- صادق باشید :

  یکی دیگر از تاکنیک های روانشناسی فروش صداقت است .  زمانی که مشتری از شما در مورد یک کالا و یا خدمات یا هرچیز دیگری سوال می کند ، سعی کنید صداقت داشته باشید و در مورد خوب و بد بودن آن محصول و یا کالا راستش را به آن ها بگوید . حتی اگر با این کار مشتریان از شما خرید نکنند ولی باز هم احساس اعتماد و اطمینان را نسبت به شما پیدا کرده اند . البته بعید است که با وجود داشتن صداقت از شما خرید نکنند .

بیشتر بدانیید:فروش چیست و فروشنده کیست ؟

5-  با مشتریان خود مانند یک مشاور رفتار کنید :

زمانی که دارید با یک مشتری صحبت می کنید ، رفتار خود را به گونه ای تغییر دهید که آن ها احساس کنند بایک مشاور هم صحبت شده اند نه با یک فروشنده. البته اصلا لازم نیست ، برای اینکه مشتریان از شما خرید کنند جلوی آنها خم و راست شوید ، فقط کافی است اعتماد آن ها را بدست آورید و در انتخاب محصول به آن ها مشاوره درست بدهید و رفتار خود را مودبانه کنید . همین کافی است تا مشتریان به سمت شما جذب شوند .

نتیجه گیری :

شاید خیلی از مشاغل به روانشناسی فروش اعتقاد نداشته باشند ، اما تا الان برای مشاغل آزاد بسیار سودمند بوده است . اگر می خواهید در زمینه فروش بیشتر پیشرفت کنید، حتما از تاکنیک های فروش استفاده کنید .

   

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *