بازاریابی حمایتی چیست ؟

بازاریابی حمایتی چیست ؟

بازاریابی حمایتی یک نوع بازاریابی است که اساسأ جایگزین شکل سنتی و گران قیمت تبلیغات می شود . می توان گفت که جایی است که یک تجارت انتفاعی و یک سازمان غیر انتفاعی اتحاد رسمی تشکیل می دهند که هر دوطرف از آن هم از نظر مالی و هم با افزایش اعتبار خود در نزد مردم سود می برند .

اگر دوست دارید در مورد بازاریابی بیشتر بخوانید :بازاریابی شبکه ای چیست ؟ 

مزایای بازاریابی حمایتی چیست ؟

بازاریابی حمایتی باعث افزایش آگاهی ازبرند می شود و از آن جایی که سازمان های غیر انتفاعی معمولا بودجه محدودی برای بازاریابی دارند، شریک شدن با یک شرکت به آن ها کمک می کند تا اطلاعاتی راجع به تلاش ها و اهداف در مقابل مشتریانی که آن را نمی شناسند  بدست آورد.  این نوع بازاریابی باعث وفاداری و اعتماد در بین مشتریان ایجاد می کند و علاوه بر آن می تواند هم به تجارت و هم به شریک غیر انتفاعی شما کمک کند . 

اگر دوست دارید این مطلب را هم بخوانید :۸ نکته طلایی در ایمیل مارکتینگ

مدیر بازایابی حمایتی چه کاری انجام می دهد ؟

مدیران بازاریابی حمایتی مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند . زیرا مسئولیت ایمن سازی و پیدا کردن شریک های انتفاعی و هدف گذاری و برنامه ریزی این نوع بازاریابی بر عهده آن ها است . حتی بعضی از تبلغاتی که در شبکه های اجتماعی انجام می شود باید زیر نظر مدیران باشد . کسی باید مدیر این نوع بازاریابی شود که قابلیت ارتباط برقرار کردن گفتاری و نوشتاری با مشتریان و کارمندان و حتی مدیران دیگر را داشته باشد . به قول قدیمی ها همه تن حریف باشد .

این نوع بازاریابی چه تاثیری بر روی مشتریان دارد ؟

این روش بازاریابی ، یکی از جدیدترین و مدرن ترین روش های بازارایابی است که امروزه خیلی ها از آن استفاده می کنند و کماکان می تواند تاثیرات شگرفی را برای مخاطبین بگذارد . حتی خیلی وقت ها شاهد آن بوده ایم که کارمندان سازمان ها انتفاعی فقط به محصول و خدمات نگاه نمی کنند بلکه آن ها فعالیت های اجتماعی را بررسی می کنند تا ببینند در حوزه مسئولیت های اجتماعی چقدر توانایی داشته اید.

می توانید اطلاعات بیشتری داشته باشید :چرا بازاریابی باید اولویت اول کسب و کارها باشد؟

مخاطبان خود را درگیر کنید :

مخاطبان شما می توانند یک نیروی محرک در کار بازاریابی باشند . زیرا با استفاده از شبکه های اجتماعی یا ایجاد یک صفحه سفارشی یا راه های دیگر می توانید به مخاطبان خود انگیزه بدهید تا در این امر شرکت کنند . برای این کار می توانید پست های خود را در شبکه های اجتماعی برای گسترش آگاهی به اشتراک بگذارید تا ذهن مخاطبان شما درگیر شود . 

تبلیغات مشترک با یک سازمان غیر انتفاعی :

برای این که در این نوع بازاریابی مورد حمایت قرار بگیرید و کار خود را گسترش دهید باید از خودتان و شریک انتفاعی خودتان در همه جا تبلیغ کنید . مثلا می توانید ، در پست های اجتماعی یک دیگر را به عنوان همکار تک کنید .می توانید از تجربه هایی که با شریکتان بدست آوردید در وبلاگ بنویسید .می توانید از برندهای یک دیگردر فعالیت بازاریابی استفاده کنید .

بیشتر بخوانید و بیشتر اطلاعات داشته باشید :آیا هنوز می‌توان ایده‌های پولساز ارائه کرد?

بازاریابی حمایتی می تواند در انواع مختلف باشد :

  • مشارکت های محلی
  • کارکنان برنامه خدمات
  • توسعه یک پیام خریه مشترک

چه کسانی با بازاریابی حمایتی کار می کنند و یا شریک می شوند ؟

  • رئیس شرکت ها بزرگ
  •  مدیران موسسه های خریه
  • افرادی که درآمد بالایی دارند
  •  سرمایه گذاران اقتصادی

چند مورد از تکنیک های بازاریابی حمایتی :

  • جذب کمک های مالی با خرید
  • کمک مالی غیر مستقیم مشتری
  • روش یکی بخر و یکی هدیه ببر 

نتیجه گیری:

 این نوع بازاریابی امروزه خیلی معروف شده است و در کنار این معروفیت سود بسیار زیادی برده می شود . یکی از دلایل خوب این نوع بازاریابی این است که باعث می شود که جامعه بهتری ایجاد شود .  

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *