تبلیغات در نقطه فروش چیست ؟

تبلیغات در نقطه فروش چیست

تبلیغات در نقطه فروش چیست ؟

قطعأ همه ما تا به امروز روش های مختلف تبلیغات را دیده ایم ، که هر کدام به نوبه خود تاثیر مستقیمی بر روی مشتریان دارند . اما یکی از روش های مهم و تاثیر گذار تبلیغات که امروزه خیلی ها از آن استفاده می کنند ، تبلیغات در نقطه فروش است .

تبلیغات در نقطه فروش یکی از روش های تبلیغاتی است که به کلیه تلاش هایی که باعث افزایش فروش در نقطه واقعی خرید می شود اشاره دارد . یکی از متداول ترین روش های این نوع تبلیغات  ، فروش کالا است.

می توانید اطلاعات بیشتری داشته باشید :اصول فروش موفق در چیست؟

چه کسانی از تبلیغات در نقطه فروش را استفاده می کنند ؟

1-  رستوران ها و خرده فروش ها :

اغلب رستوران ها و خرده فروش ها از این روش تبلیغات ، برای تشویق مشتریان به خریدهای لحظه آخری استفاده می کنند . تا بتوانند محصولات را به فروش برسانند . 

2-فروشگاه های مواد غذایی :

این فروشگاه ها معمولا با استفاده از کالاهایی که دارند و تبلیغ آن ها ،فروش آن محصولات را سریعتر انجام می دهند .در فروشگاه های مواد غذایی در بین قفسه ها از کالاهای دیگرو برندهای دیگری استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید :هک افزایش درآمد چیست؟

3- رستوران های فست فودی :

این نوع رستوران ها با تبلیغ از دسرها و کارت های تخفیف خود و معرفی آن ها به مردم باعث می شوند که مشتریان جذب رستوران آن ها شوند .

تبلیغات در نقطه فروش برای چه نوع مشتریانی موثر است ؟

این نوع تبلیغات برای مشتریانی که نسبت به یک کالا یا برند وفادار نیستند مناسب و موثر است . همچنین این نوع تبلیغات برای مشتریانی که بر روی قیمت خیلی حساس هستند، بسیار جذابیت دارد . 

اگر دوست داشته باشید می توانید اطلاعات بیشتری داشته باشید :تفاوت فروش و بازاریابی در چیست ؟

چگونه یک کمپین بازاریابی در نقطه فروش ایجاد می شود ؟

معمولا این کمپین ها از طریق خرده فروش ها ایجاد می شود . خرده فروش ها گزینه های زیادی را در زمینه بازاریابی و فروش می شناسند و با استفاده از آن ها این کمپین ها را ایجاد می کنند تا بتوانند کالاهای مورد نظر را تبلیغ کنند.

چرا بعضی از شرکت ها از این نوع تبلیغات استفاده می کنند ؟

بسیاری از شرکت ها برای افزایش آگاهی از برند و به حداکثر رساندن درآمد خود از این نوع تبلیغات استفاده می کنند . 

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری تری را کسب کنید:روانشناسی فروش چیست ؟

برای این که تبلیغات در نقطه فروش بیشتر تاثیر داشته باشد، چه کاری باید انجام دهیم ؟

1- تبلیغات را یادآوری کنید :

می توانید در فروشگاه خود تبلیغاتی را که در مورد یک محصول با برند خاص انجام داده اید را به مشتریان یادآوری کنید .

2- محصولات جدید آن برند را معرفی کنید ؟

زمانی که یک محصول جدید از آن شرکت می آورید ، سعی کنید که خیلی زیرکانه آن را به مشتریان خود تبلیغ کنید و آن ها به فروش برسانید .

3- اطلاع رسانی کنید :

با هر روشی که می توانید محصولات و تخفیف های هر برند را به مشتریان قدیمی و جدید اطلاع رسانی کنید . این اطلاع رسانی یکی از روش های رایج تبلیغات در نقطه فروش است .

4- حراج کردن :

زمانی که یک محصول را حراج کنید ، باعث می شود که آن محصول زودتر به فروش برسد . با استفاده از حراج کردن بعضی از محصولات ، برند های دیگر هم در کنار آن ها فروخته می شود.

نتیجه گیری :

 این نوع تبلیغات یکی از بهترین نوع تبلیغات شده است ، و اکثر شرکت ها و یا رستوران ها یا فروشگاه های مواد غذایی از این نوع تبلیغات استفاده می کنند تا بتوانند فروش خود را چند برابر کنند .

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *