گام های اصلی برای فریلنسرشدن :

آیا فضای کار اشتراکی برای فریلنسرها مفید است؟

گام های اصلی برای فریلنسرشدن :

اگر دقت کرده باشید امروزه در سراسر جهان ، شرکت های کوچک و بزرگ و کوچک به طور قابل توجهی از فریلنسرها استفاده می کنند . اگر تصمیم گرفته اید که فریلنسر شوید ، اعداد و ارقان نشان می دهد که تصمیم درستی گرفته اید . اینکه شما تصمیم گرفته اید که کار آزاد را به عنوان شغل خود انتخاب کنید ، یعنی فردی هستید که دوست دارید خودتان برای خودتان تصمیم بگیرید و به قول معروف آقای خودتان باشید . در این مقاله می خواهیم در مورد گام های اصلی فریلنسرشدن را به شما معرفی کنیم .

بیشتر بخوانید:پردرآمدترین مشاغل اینترنتی در سال ۱۴۰۰

گام های اصلی فریلنسرشدن :

1- از خودتان سوال کنید ، آیا فریلنسرشدن خوب است ؟

فریلنسربودن، هم مانند شغل های دیگر مخالفان و موافقان خودش را دارد ، اما به طور کلی باید در این زمینه، یک فکر خواص داشته باشید تا بتوانید فریلنسر باشید . البته به نظر من زمانی که که در زمینه کاری نظم ، اعتماد و اطمینان داشته باشید و بدانید که رئیس خودتان هستید ، با علاقه بیشتری کار می کنید . در واقع فریلنسرینگ شما را قادر می سازد تا برنامه های خودتان را بسازید .

2- اهداف خود را برای فریلنسرشدن مشخص کنید :

بدون هدف داشتن در این زمینه و رسیدن به آن بسیار کار دشواری است . قبل از اینکه ،این کار را شروع کنید به این سوالات پاسخ دهید : که آیا این شغل درآمد خوبی دارد؟ ، آینده این شغل چه می شود ؟، آیا موفق میشوم یا نه؟ ، و آیا سرمایه من برای راه اندازی این شغل کافی است یا نه ؟ ، پس اول از همه اهداف خود را درنظر بگیرید .

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری داشته باشید :تبلیغات در نقطه فروش چیست ؟

3- مشتریان خود را شناسایی کنید ؟

فراموش نکنید که همانقدر که یافتن یک جایگاه و رسیدن به موفقیت سود آوراست ، جذب مشتری مناسب برای شغل آزاد هم بسیار مسئله مهمی است . اگر شما در زمینه شغل آزاد مشتری داشته باشید ، درآمد شما روز به روز پیشرفت می کند ، حتی می توانید برای جذب مشتری از افرادی بخواهید که برایتان چند مشتری درنظر بگیرند.

4- آنچه را لازم دارید تهیه کنید :

سعی کنید وسایلی که لازم دارید را تهیه کنید، تا در وسط راه به مشکل بر نخورید . یکی از وسایل برای فریلنسرشدن داشتن سرمایه کافی است.  حتما سرمایه تان را برای شروع کار درنظر بگیرید و طبق آن برنامه ریزی کنید ، و اینکه باید برای این شغل حساب دار مالی خوبی باشد و بتوانید سرمایه خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید .

5- بر روی روابط مشتری تمرکز کنید :

رابطه خوب با مشتریان مهمترین مسئله فریلنسرشدن است . زمانی که شما رابطه خوبی با مشتریان برقرارمی کنید، قطعا آن ها نسبت به شما احساس خوبی پیدا می کنند. سعی کنید که تحت هر شرایطی در دسترس مشتریان باشید این امکان وجود دارد که آن ها از شما سوالی در زمینه کاری  داشته باشند و اگر شما در دسترس نباشید شاید مشتریان شما به سمت رقبا کشیده شوند . اطلاعات بیشتری داشته باشید :فریلنسر کیست؟ | فریلنسر چیست و به چه کسانی اطلاق می‌شود؟

6- یک وب سایت با کیفیت بسازید:

حضور آنلاین در شبکه های اجتماعی تاثیری بسیار زیادی دارد .  سعی کنید در همان مرحله اول کاریتان یک وب سایت برای خود درست کنید و کارهای خود را به عنوان نمونه کار در آن قرار دهید . زیرا مشتریان برای اینکه جذب شما شوند اول باید نمونه کارهای شما را ببینند. فریلنسر شدن بسیار کار سختی است ، اما درآمد خوبی دارد .

بیشتربدانید :مهمترین مهارت یک کسب و کار چیست ؟

7- از یک مشاور کمک بگیرید :

برای شروع کار سعی کنید که خودسرانه عمل نکنید ، و در همان ابتدا یک مشاور استخدام کنید تا در این زمینه به شما کمک کند . فراموش نکنید که اگر می خواهید در این شغل موفق شوید باید آگاهانه و با احتیاط گام بردارید ، و هرگز رقیب های خود را دست کم نگیرید .

مزایای فریلنسرشدن :

  • کار مستقل
  • ساعت کاری دست خودتان است
  • درآمد خوب
  • رئیس خودتان هستید
  • همان اندازه که دوست دارید کار می کنید
  • این شما هستید که برای انجام کاری دستور می دهید

نتیجه گیری :

فریلنسرشدن کار آسانی نیست ، اما اگر بتوانید در این کار موفق شوید، قطعا درآمد خوبی دارد . سعی کنید که در همان ابتدا برای کار خود برنامه داشته باشید البته نه تنها برنامه کاری بلکه باید برنامه زمانی هم برای خودتان درست کنید تا به موفقیت برسید . 

منبع : https://www.business.com/articles/advice-on-becoming-a-freelancer/

https://www.ryrob.com/why-freelance-while-working-full-time-and-how-to-do-it/

 

 

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *