چه مواردی درآموزش فروشندگی اهمیت دارد ؟

فروش چیست و فروشنده کیست ؟

چه مواردی درآموزش فروشندگی اهمیت دارد ؟

این روزها در بازار داغ رقابت ، همه افرادی که شغل آزاد دارند به دنبال راهی می گیردند تا فروش خود را بیشتر کنند . اما برای اینکه بتوانید فروش خود را افزایش دهید باید مراحل آموزش فروش را یاد بگیرید . آموزش فروشندگی می تواند به هزار یک دلیل برای کسب وکار شما سودمند باشد . این احتمال وجود دارد که شما کالاها و خدمات خود را با قیمت بالایی به فروش می رسانید اما تا وقتی که تکنیک های آموزش فروش را یاد نداشته باشید ، هرگز موفق نمی شوید .

چرا آموزش فروشندگی مهم است :

یک تیم فروش آموزش دیده برای شما می تواند فرصت های جدیدی ایجاد کند که این فرصت های جدید منجر به بازدهی کلان یک شرکت شود . آموزش فروش به شما مهارت های لازم را می دهد تا شما تبدیل به یک فرد قدرتمند و حرفه ای در بازار شوید . فراموش نکنید که فروشندگی فقط به خوب صحبت کردن با مشتری نیست بلکه مهم این است که چه چیزی را باقیمت مناسب ارائه می دهید .

بیشتر بدانید :روانشناسی فروش چیست ؟

برنامه های آموزش فروشندگی چیست ؟

 برنامه آموزش فروشندگی میتواند یک دوره ، سمینار و یا کارگاه مجازی باشد ، که سطح فروش را ارزیابی می کند و آن ها را در زمینه بهبود مهارت مربیگری تقویت کند  . این آموزش ، شما را از یک فرد مبتدی به یک فرد حرفه ای تبدیل می کند و به مهارت های جدید به شما ارائه می دهد.

مواردی که بر آموزش فروشندگی اهمیت دارد :

1-  بهبود مهارت ارتباطی :

شغل فروشندگی تنها شغلی است که بیشتر با مردم سر و کار دارد ، و از صحبت کردم  با مردم لذت می برند ، اما ممکن است خیلی از فروشندگان مهارت ارتباطی کاملا خوبی نداشته باشند . برای همین است که باید از آموزش فرشندگی استفاده کنند . آموزش فروش به پروش کلمات کلیدی مانند خوب رفتار کردن کمک می کند تا درک درستی از آنچه مشتری واقعا می خواهد، به شما بفماند . آموش فروشندگی شامل یادگیری نحوه برقراری ارتباط موثر با انواع شخصیت ها است .

اگر دوست دارید بیشتر خوانید :گام های اصلی برای فریلنسرشدن :

2- یادگیری روش فروش در آموزش فروشندگی:

یادگیری روش فروش یکی دیگر از تکنیک های آموزش فروش است . آموزش فروش به شما روش و نوع فروش را یاد می دهد و به شما می گوید که چگونه باید یک محصول و خدمات را به بهترین قیمت به مشتریان بفرشید . روش فروختن کالا و خدمات برای هریک  ازمشتریان متفاوت است . برای فروختن محصولات به مشتری باید اول از همه به اخلاق و رفتار آن ها توجه کنید و مطابق با رفتار آن محصولات را معرفی کنید . مطمئن باشید که این تکنیک هادر آموزش فروش یاد می گیرید.

بیشتر بدانید :تفاوت فروش و بازاریابی در چیست ؟ 

3- گوش کردن :

این ضرب المثل آمریکایی را نمی دانم شنیده اید که می گوید ، گوش کن وگرنه زبان تو ، تو را کر خواهد کرد . قبل از شروع صحبت کردن ، چه مدت به حرف شخص دیگری گوش می دهیم؟ بسیاری از افراد به ویژه فروشندگان برای شنیدن موثر آموزش دیده اند . در زمینه کسب و کار خوب گوش کردن قدرتمندترین ابزار ارتباطی است . یک فروشنده خوب باید مهارت صبر ، تحمل ، تمایل به توجه و درک شخص دیگری را داشته باشد . حتی اگر با او مخالف باشد .

قطعا دوست دارید بیشتر مطالعه کنید :فروش چیست و فروشنده کیست ؟

4- مهارت فروش :

مهارت فروش داشتن، یکی از مهمترین ابزار آموزش فروش است . یکی از این ابزار مهارت فروش توانایی مذاکره کردن است . مذاکره می تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد . البته نمی دانم چرا در بعضی از اوقات بعضی از مردم منظور از مذاکره را مبنی بر درگیری می دانند. اما در صورتی که منظور از مذاکره کردن، این است که شما توانایی این را داشته باشید ، با حرف هایتان ذهن مشتریان را بهم بریزید تا آن ها متقاعد شوند از شما خرید کنند . بهتر است بدانید که مذاکره یک فرآیند و مهارتی است که می تواند توسعه یابد.

مزیت های آموزش فروش :

  • بالا بردن اعتماد به نفس
  • فروش بیشتر
  • درآمد بالاتر
  • شناخت بیشتر بازار و اصول اخلاقی مشتریان

نتیجه گیری :

برنامه های آموزش فروشندگی به شما کمک می کند تا تکنیک ها  ، مهارت ها و فرآیندهای فروش خوب را یادبگیرید و آن ها را بهبود ببخشید .

منبع: https://www.salesessentials.com/sales-training/sales-training-importance/

https://www.klozers.com/why-sales-training-is-important/

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *