وظیفه مدیربرندینگ چیست ؟

وظیفه مدیربرندینگ چیست ؟

مدیربرندینگ ممکن است که یک کار پر زرق و برق باشد . کار بر روی بزرگترین نام های تجاری در جهان بسیار سخت است ، قطعا مدیران مسئلیت بزرگی دارند . برند سازی شاید از نظر خیلی از مردم کار ساده  وراحتی است ، اما انتخاب ، طراحی و معروف کردن و…. یکی از سخت ترین کارها است . اگر می خواهید یک مدیربرند شوید، باید از اول از همه هوش بالایی داشته باشید و بعد از آن باید یک فرد کاملا خلاق در این حوزه کاری باشید تا بتوانید موفق شوید .

بیشتر بخوانید:هدف از برندینگ چیست ؟

مهارت های مدیربرندینگ چیست ؟

1- از برند محافظت می کند :

مدیران برند حافظ برند هستند و مسئولیت اطمینان از طنین انداز شدن محصولات ، خدمات ویا هر مسئله ای که مربوط به برند باشد را بر عهده دارند .

2- با چندین بخش در شرکت کار می کنند :

مدبربرندینگ برای اطمینان از درست بودن هر جنبه ای از استراتژی نام تجاری و بازاریابی کار می کنند . همچنین مدیربرند با بخش هایی مانند : امورمالی ، ارتباطات ، بازاریابی ، فروش و توسعه محصول در ارتباط هستند . آن ها باید تمام استراتژی های تجاری را مورد بررسی قرار دهند .

قطعا دوس دارید بیشتر اطلاعات کسب کنید :چرا بازاریابی بدون برندینگ بی فایده است ؟

3- یکی دیگر از مهارت های مدیربرندینگ این است که باید با چنین آژانس بازاریابی هماهنگ کنند :

مدیر برند با چندین آژانس بازاریابی و تبلیغات همکاری می کند ، تا مطمئن شود محصولات و کالا ها را طبق دستور آن ها به فروش می رسانند . بازاریابان باید زیر نظر مدیر برند یک محصول جدید را تبلیغ و به بازار عرضه کنند .

4- مدیربرندینگ تحقیقات مربوط به مشتریان و روند بازار را رصد کنند :

مدیربرند درک کافی از بازار و واکنش هایی که در مورد برند می شود را کنترل می کنند . این واکنش ها شامل ، واکنش های کمپین های بازاریابی چیست ، آنچه در مورد شبکه های اجتماعی گفته می شود و یا مردم در مورد نام برند چگونه صحبت می کنند و….. می شود .

5- توانایی گرفتن تصمیم های تجاری را داشته باشد :

مدیربرندینگ می تواند هنگام ارائه بازخورد و تحلیل فعالیت های کلیدی برند ، نقش محوری را در تیم های مدیریت شرکت داشته باشد . کسی که مدیر برند است باید در جلسه های تجاری شرکت کند و در مورد مسائل برند ، یا  در مورد چه چیزی برای محصولات خاص این برند خوب است ، تصمیم گیری کند . جالب است که بعضی از شرکت ها ، مدیر برند آن ها مهمترین فرد در شرکت است .

وظایف مدیربرندینگ :

توسعه استراتژی های بازاریابی و تبلیغات سفارشی

ایجاد طرح برای رسانه ها

نوشتن مطلب ، پست های وبلاگ ها و مقالات

تصمیم گیری در مورد هزینه برند تجاری و تجزیه و تحلیل روند هزینه های مشتری

ایجاد روابط با سرمایه گذاران ، روزنامه نگاران و رسانه ها

انجام جلسات با مشتری

نظارت بر کارکنان بازاریابی

تفاوت مدیر برند با مدیر بازاریابی چیست ؟

مدیران برند و مدیران بازاریابی مسئولیت های شغلی مشابه هم دارند . یکی از راه های تمایز بین مسولیت های آن ها ، بررسی دامنه کار آن ها است . مدیران برند معمولأ بر فروش محصولات نظارت می کنند و مقایسه بین محصولات و رویه ی شرکت و هویت برند و… را انجام می دهند . اما در مقابل مدیران بازاریابی علاوه بر مسئولیت های شغلی خود ، نقش رهبری را نیز بر عهده دارند . آن ها کارمندان بازاریابی را استخدام می کنند و جلسات بازاریابی را رهبری می کنند و….

می توانید بیشتر اطلاعات داشته باشید :چه مواردی درآموزش فروشندگی اهمیت دارد ؟

چه چیزی باعث ایجاد یک مدیربرندیگ خوب می شود ؟

مدیربرند خوب کسی است که علاقه زیادی به شرکت و خدمات آن نشان می دهد . یک مدیر برند خوب باید ذهنیتی خلاقانه داشته باشد . باید توانایی دادن ایده های مفید و سودمند در تاکنیک های بازاریابی ، تبلیغات و فروش شما داشته باشد . این فرد باید کاملا متعهد و مسئولیت پذیر باشد .

حقوق مدیربرندینگ چقدر است ؟

حقوق مدیربرند بسیار متفاوت است از آن جایی که آنها ساعات کاری را خودشان انتخاب می کنند ، به همین دلیل حوق آن ها باهم فرق دارد . اما قطعا همه این افراد از درآمد خوبی برخوردار هستند .

بیشتر بدانید :بازاریابی شبکه ای چیست ؟

نتیجه گیری :

مدیربرندینگ ویا استراتژیست برند ، مسئول حفظ چهره عمومی یک شرکت یا یک فرداست که از طریق اجرای ابتکارات بازاریابی انجام وظیفه می کند. وظایف آن شامل برقراری ارتباط با مدیران شرکت ، پرسنل بازاریابی و شخصیت های عمومی و کمک به کمپین بازاریابی و تبلیغاتی برای تقویت هویت تجاری مشتری است .

منبع: https://www.thebrandingjournal.com/2016/08/brand-manager-job-description-role/

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *