مشتری مداری برای چه نوع کسب و کاری نیاز است ؟

 مشتری مداری برای چه نوع کسب و کاری نیاز است ؟

مشتری مداری برای همه مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد و کماکان همه شغل ها به آن نیاز دارند . همانطور که می دانید بیشتر شغل های امروزی آزاد هستند و همه آن ها در طول روز با چندین مشتری ارتباط برقرار می کنند . اگر این افراد اصول خدمت به مشتریرا یاد نداشته باشند ، قطعا در زمینه کسب و کار شکست می خورند .

بیشتر بدانید :بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری :

کسب و کارهایی که نیاز بیشتری به مشتری مداری دارند :

1- مسئول پذیرش :

مسئولان پذیرش در سازمان ها و شرکت های مختلف کار می کنند ، این افراد در طول روز با مشتریان  بیشتری سرو کار دارند و باید بتوانند روابط درست با آن را برقرار کنند . کار مسولان پذیرش ، از مشتریان استقبال کردن ، به سوالات آن ها پاسخ درست دادن و به شکایت آن ها رسیدگی کردن است . اگر در این شغل رفتار درستی با مشتری نداشته باشند قطعا در هیچ سازمان و یا شرکتی استخدام نمی شوید .

2-  یکی دیگر از شفل هایی که به مشتری مداری نیاز دارد کارمندان بانک است هستند:

کار کردن در بانک یکی از شغل های پر استرس است ، کار آن ها کمک کردن به سپرده مشتریان ، برداشت پول و نقل و انتقال  پول و نقد کردن چک ها و .. است . این افراد هر روز با تعداد زیادی از مردم در ارتباط هستند . نحوه برخورد با مردم در این شغل بسیار مهم و حائز اهمیت است .

 اطلاعات بیشتری کسب کنید :گام های اصلی برای فریلنسرشدن :

3-مهمانداران هواپیما :

مهمانداران هواپیما یکی دیگر از شغل هایی است که به مشتری مداری نیاز دارد . مهماداران هواپیما به دلیل اینکه با مسافران بیشتری کار می کنند ، باید نحوه رفتار آن ها بسیار خوب باشد . در این شغل باید با مسافران بسیار خوش برخورد ، مودب و با حوصله رفتار کرد.

4- شرکت های بازاریابی :

این شرکت ها از رئیس تا کارمندان شرکت باید روش های خدمت به مشتری را یاد بگیرند . زیرا کار اصلی آنها فروش کالا و خدمات به مشتریان است . بازاریابان باید بتوانند مشتری را درک کننده ، و به آن ها احترام بگذارند و تمام خواسته آن ها را برآورده کنند. شرکت های بازاریابی باید طوری با مشتریان برخورد کنند که مشتریان جذب آن ها شوند از آن خرید کنند . 

5- یکی دیگر از شغل هایی که به مشتری مداری نیاز دارند، فروشندگان هستند:

فروشندگان به خاطر شغلی که دارند با افراد بیشتری کار می کنند . این گونه افراد باید مهارت بالا و  و روابط عمومی بالایی داشته باشند . این نوع شغل ها باید حتما اصول مشتری مداری را یادبگیرند تا در کارشان موفق شوند .

آموزش های خدمت به مشتری چه تاثیری بر روی کسب و کار دارد ؟

آموزش های مشتری مداری به شما یاد می دهد که چگونه باید با مشتری برخورد کنید ، چگونه آن ها را درک کنید . این آموزش ها باعث می شود که سطح رضایت مشتریان با استفاده از شما روز به روز بیشتر شود . قطعا این روند به نفع شما است ، زیرا هرچقدر که مشتریان از شما راضی تر باشند، درآمد شما بیشتر می شود. قطعا شنیده اید که می گویند مشتری مداری لازمه حفظ مشتری است .

می توانید مطلعه بیشتر کنید :روانشناسی فروش چیست ؟

چگونه می توانیم یک مشتری را جلب کنیم ؟

 زمانی می توانید یک مشتری را جلب خود کنید که تمام آموزش های خدمت به مشتری را یاد گرفته باشید . برای جلب مشتری باید به او توجه کنید ، رفتار و ظاهر خوب و آراسته ای داشته باشید ، از مشتریان خود استقبال کنید ، باید روشی را پیاده کنید که مشتریان رضایت داشته باشند و باید شکایت های آن ها را قبول کنید و برای برطرف کردن آن شکایت ها تلاش کنید .

استراتژی های مشتری مداری چیست ؟

باید مشتریان خود را تا حد ممکن بشناسید و مطابق رفتار آن برخورد کنید .

با ارائه دادن خدمات فوق العاده مشتریان خود را غافلگیر کنید .

در تحویل محصول و خدمات به بهترین نحوه ممکن عمل کنید .

 از مشتریان خود در مورد انتظاراتشان بپرسید

از آن ها بخواهید که در مورد شما و عمکردتان نظر بدهند و یا امتیاز بدهند

به کارکنان خود آموزش طرز برخورد با مشتری را بدهید .

 شرکت هایی که تا الان در اصول مشتری مداری موفق بوده اند :

شرکت های APPLE ،Amazon ، Zappos  تا الان بیشترین موفقیت را داشته اند . با وجود اینکه خدمات آن ها از دیگر برندهای دیگر گران تر است اما بازهم مشتریان جذب آن ها می شود . و تا الان بهترین و با کیفیت ترین محصولات و خدمات را ارائه داده اند .

بیشتر بخوانید :بازاریابی حمایتی چیست ؟

نتیجه گیری :

همانطور که گفته شد خدمت به مشتری برای همه کسب و کارها مفید است . اگر می خواهید که مشتریان شما جذب شما شوند و به شما احترام بگذارند ، قطعا باید اصول و روش های خدمت به مشتری را یاد بگیرید .

منبع : https://www.indeed.com/career-advice/finding-a-job/customer-service-jobs-that-pay-well

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *