مدیریت شبکه اجتماعی به چه معنا است ؟

مدیریت شبکه اجتماعی به چه معنا است ؟

مدیریت شبکه اجتماعی سیستم های عامل های خود را برای یک کارفرما حفظ می کند . یک مدیریت شبکه اجتماعی به طور کلی در فرآیند تولید ، تنظیم ، ویرایش ، ارسال و مدیریت پست ها در رسانه های اجتماعی فعالیت می کند . در شرکت های بزرگ اغلب مدیر رسانه های اجتماعی را ( صدای شرکت ) می نامند . این شغل قبل از ظهور اینترنت بیشتر شبیه نماینده روابط عمومی بود.

بیشتر بخوانید :بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری :

مدیرشبکه اجتماعی چه کاری انجام می دهند ؟

مدیران این شبکه تبلیغات تجاری ، اطلاعات شرکت و کمپین های بازاریابی در چند شبکه مجازی مجازی راه اندازی و حفظ می کنند . آن ها با استفاده از ابزارهای رایگان یا پولی ، تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی را کنترل می کنند و مطابق با دستورات شرکت  به به سوالات و نظرات پاسخ می دهند . این مدیران فعال دائما در حال نوآوری هستند تا ایده ها و قالب های جدید را ارائه بدهند .

مدیریت شبکه اجتماعی با چه حوزه هایی همکاری می کنند ؟

مدیر رسانه اجتماعی ممکن است در سازمان های بزرگتر، مسئول محتوای برندهای تجاری بزرگ باشند . البته این مدیران با گروه های خلاق دیگر مانند : بازاریابی ، روابط عمومی و بخش حقوقی همکاری می کنند تا کمپین های بازاریابی را با استفاده از رئیس شرکت گسترش دهند . در کل یک مدیریت شبکه اجتماعی باید در جریان روند جدید و اخبار شرکت و صنعت باشد .

اگر دوست دارید بیشتر اطلاعات کسب کنید :مهمترین مهارت یک کسب و کار چیست ؟

وظیفه مدیریت شبکه اجتماعی چیست ؟

وظیفه مدیر رسانه اجتماعی  به طور معمول شامل، مسئول تنظیم استراتژی برای راه اندازی محصول آینده ، ایجاد ویدئو ، طراحی GIF ، هماهنگی پیام رسانی با تیم های ارتباطات داخلی و اجرای تبلیغات پولی و …. است . البته این وظایف از نظر خیلی ها کار آسان و راحتی به نظر می رسد اما هماهنگ کردن این همه کار در یک روز بسیار سنگین است. درآمد مدیران رسانه اجتماعی به طور معمول در ایلات متحده 47000 دلار در ماه است .

مهارت هایی که یک مدیررسانه ای باید داشته باشد :

1-  مهارت مدیریت شبکه اجتماعی شامل نوشتن متن ( copy writing )  است.

مدیر رسانه اجتماعی هر روز نوشته های زیادی را انجام می دهند ، گاهی اوقات روزی 10 پست ارسال می کنند . همانطور که می دانید هر شبکه اجتماعی سبک نوشتاری و موضوع آن متفاوت است . زیرا پیام ها و نوشته ها باید طوری باشد که توسط مخاطبان شما قابل درک باشدو احساسات مثبتی را برای برند و شرکت ایجاد کند . یک مدیریت شبکه اجتماعی باید بر روی نوشته ها خیلی دقت کند. 

 می توانید بیشتر بدانید :کوچینگ کسب‌وکار به چه معناست?

2- پژوهش (Research ) :

مدیریت رسانه های اجتماعی باید همیشه در حال آپدیت شدن باشد . زیرا در دنیای دیجیتال امروزی که روز به روز همه چیز در حال پیشرفت است ، پس یک مدیر باید مدام در حال تحقیق کردن و به روز کردن اطلاعات خود باشد تا از رقبا دیگرعقب نماند .

3-  مدیریت شبکه اجتماعی مهارت دانش سئو ( SEO Knowledge ) لازم است :

گرچه SEO اغلب در سازمان ها به عنوان یک بخش جداگانه در نظر گرفته می شود . اما تأثیر زیادی در سایر مناطق سازمان ، به ویژه محتوا و رسانه های اجتماعی دارد . طبق گفته Hoot suite ، سئو تاثیر زیادی در استراتژی شبکه های اجتماعی شما دارد . یک مدیر رسانه  اجتماعی این مسئله را می داند و تلاش می کند تا محتواها را با در نظر گرفتن سئو بهینه کند .

4- تخصص مدیریت شبکه اجتماعی :

یک مدیر شبکه اجتماعی باید مهارت های کافی داشته باشد . اگر چه این کار را می توان به مرور زمان از طریق تحقیق و آزمایش آموخت . اما اگر شما در یک شرکت بزرگ شغل خود را دنبال می کنید، قطعا به چند سال سابقه کار نیاز دارید.  مدیر این شبکه ها باید مهارت های زیرا داشته باشد :

  • دانستن اینکه چه نوع محتوایی بهتر کار می کند .
  • درک نحوه بهینه سازی محتوا بر اساس پلت فرم
  • امکانجذب مخاطب از طریق پست های اجتماعی

5- یکی دیگر از مهارت هایی که باید مدیریت شبکه اجتماعی داشته باشد هوش بصری است:

شاید محتوایی که در شبکه های اجتماعی انتشار داده باشید خوب باشد اما عکس می تواند جذابیت خاصی ایجاد کند . زمانی که در محتوا خود از عکس و گرافیک استفاده می کنید ، قطعا تعداد افرادی که که از سایت شما بازدید می کنند بیشتر می شود . 

می توانید برای اطلاعات بیشتر ب این سایت سر بزنید :چه مواردی درآموزش فروشندگی اهمیت دارد ؟

نتیجه گیری :

انعطاف پذیری در هر نقش بازاریابی بسیار مهم است ، حتی در مدیررسانه اجتماعی این امر بسیار حائز اهمیت است . شما باید بتوانید ویژگی های جدید را امتحان کنید و آن ها را بر روی پست های خود اجرا کند.

منبع : https://digitalmarketinginstitute.com/blog/what-skills-do-i-need-to-be-a-social-media-manager

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *