روش های مشتری مداری :

روش های مشتری مداری :

روش های مشتری مداری در کسب و کار امروزی بسیار مهم است .  در واقع مهم این نیست که محصول شما چقدر عالی است : اگر خدمات مشتری شما ضعیف باشد ، مردم از آن شکایت می کنند و شما مشتریان خود را از دست می دهید .البته چرخاندن این اوضاع غیر ممکن نیست ، برای اینکه بتوانید مشتریان را جذب خود کنید وآن ها را نسبت به خودتان  وفادار کنید بایداین روش ها را یاد بگیرید .

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد مشتری مداری داشته باشید :وظیفه مدیربرندینگ چیست ؟

روش های مشتری مداری :

1- صبر:  

 این یکی از مهمترین روش های مشتری مداری است .صبر برای متخصصین مشتری مداری بسیار مهم است . به هرحال مشتریانی که با شما تماس می گیرند و در خواست محصول می کنند و سوالاتی می پرسند ، باید شما بتوانید با صبر و حوصله پاسخ درست به آن ها بدهید . 

2- یکی از روش های مشتری مداری توجه کردن است :

به دلایل مختلف ، توانایی گوش دادن واقعی به مشتریان برای ارائه خدمت عالی بسیار مهم است . البته نه تنها توجه به تجربیات تک تک مشتریان مهم است ، بلکه توجه کردن به آنچه آن ها نیاز دارند در زمینه محصولات شما و خدمات شما بسیار حائز اهمیت است .اجازه ندهید رقبا مشتریان شما را بدزدند.

الاعات بیشتر را از ما بخواهید :مشتری مداری برای چه نوع کسب و کاری نیاز است ؟

3-   روش های مشتری مداری هوش هیجانی است:

از هوش خود در معرفی محصولات به مشتریان استفاده کنید . گاهی اوقات مشتریان در انتخاب محصولات یا کالاها گیج می شوند و نمی دانند که کدام محصول مناسب تر است ، در چنین مواقعی شما خیلی راحت می توانید با استفاده از هوش هیجانی و گفتن چند جمله در مورد محصولات ،آن ها را قانع به خرید کنید . این یکی دیگر از روش های خدمت به مشتری  است .

4- روش های مشتری مداری با لبخند زدن :

زمانی که شما با روی باز از مشتریان خود استقبال می کنید ، قطعا نتیجه بهتری از آن ها می گیرید . فرض کنید که برای خرید یک محصول وارد یک مغازه ای میشوید که فروشندگان آن ها بسیار بداخلاق هستند، حتی اگربه کالاهای آن ها علاقه مند شوید باز هم از آن ها خرید نمی کنید و به سمت مغازه ی دیگری می روید .

قطعا دوست داری به مطلعه بیشتر بکنید :چه مواردی درآموزش فروشندگی اهمیت دارد ؟

5-   مهارت حل مشکلات :

  در نظر داشته باشید که همیشه مشتریان به درستی انتخاب نمی کنند و یا اکثر آن ها محصول اشتباهی انتخاب می کنند . البته این اشتباهات بیشتر در محصولات آرایشی و بهداشتی پیش می آید. شما باید به عنوان فروشنده اینقدر توانایی داشته باشید که آن ها را از اشتباهی که می کنند آگاه کنید.

6-  روش های مشتری مداری خلاقیت و تدبیر :

حل کردن مسائل قطعا خیلی خوب است ، اما مهمتر از آن پیدا کردن راه حل مسئله است . قطعا برای شما هم پیش آمده است که مشتریان شما دچار مشکل یا مسئله ای شده اند که مربوط به محصولات است، در چنین موقعیت هایی شما باید با استفاده از خلاقیت خود راه حل های مناسبی پیشنهاد دهید.

7-  روش های مشتری مداری یعنی به ظاهر خود بسیار اهمیت دهید :

 مشتریان به ظاهر فروشنده بسیار اهمیت می دهند و برای آن ها مهم است که شما چطور لباس می پوشید . البته اگر دقت کرده باشید امروزه همه مردم در جامعه به این موضوع اهمیت می دهند . مشتریان زمانی که ظاهر شما را آراسته و رفتار شما را مؤدب می بیند ، ناخودآگاه از محصولات شما خوششان می آید.

8-  روش های مشتری مداری با مهارت مدیریت زمان :

از یک طرف، خوب است که صبور باشید و کمی بیشتر وقت خودرا با مشتریان بگذرانید تا مشکلات و نیازهای آنها را برطرف کنید، اما از طرف دیگر مدت زمانی که می توانید به هر مشتری بدهید محدودیت دارد . پس بهترین متخصص خدمت به مشتری در چنین مواقعی سریعا تشخیص می دهد ، که می تواند به مشتری کمک کند یا خیر ؟.

بشتر اطلاعات کسب کنید :چگونه نام برند را انتخاب کنیم ؟

نتیجه گیری :

اگر میخواهید در زمینه کسب و کار خود موفق شوید حتما باید روش های خدمت به مشتری را یاد بگیرید .مطمئن باشید که هر چقدر تمایل بیشتری برای یادگیری داشته باشید همانقدر هم موفق می شوید .      

منبع : https://www.helpscout.com/blog/customer-service-skills/

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *