انواع روش های فروش چیست ؟

انواع روش های فروش چیست ؟

همانطور که می دانید ایجاد فروش یک چیز است ، اما یافتن لیستی که بتواند مقیاس پذیر ، قابل اندازه گیری و  تکرار فروش را ارائه دهد ،کاملا چیز دیگری است . در این مرحله شرکت ها روش های فروش را در سازمان های خود پیاده سازی می کنند ،تا قابلیت پیش بینی را ایجاد کنند و هرج و مرج نامطمئن را به موفقیت تضمینی تبدیل کنند .

بیشتر بخوانید :چه مواردی درآموزش فروشندگی اهمیت دارد ؟

انواع روش های فروش :

1- فروش حساب هدفمند :

  فروش حساب هدفمند، برای تنظیم معاملات بزرگ  مورد استفاده قرار می گیرد . در اصل این روش نیاز به هماهنگی قوی در بازاریابی ،فروش و موفقیت مشتری دارد . برای این روش باید اول از همه مشتریان واجد شرایط را شناسایی کنید و بعد از آن،کالاهای مورد نیاز را به آن ها معرفی کنید.

2- روش های فروش با استفاده از فروش داخلی :

در این روش معمولا یک فروشنده به عنوان نماینده فروش نیز شناخته می شود که مسئول حفظ روابط با مشتریان موجود و ایجاد سفارشات جدید فروش است . در روش های فروش داخلی فروشنده باید با مشتری تماس بگیرید و با استفاده از روابط عمومی قوی و ابزارهایی که دارد آن محصول را به فروش برساند .  

 اطلاعات بیشتر کسب کنید :اصول فروش موفق در چیست؟

3- فروش مستقیم :

ااین روش به عنوان فروش سنتی در نظر گرفته می شود. در این روش فروش فروشنده اکثر اوقات برای فروش محصولات به مکان هایی غیر از فروشگاه قرار می گذارند . این روش فروش مانند بازاریابی است ، که محصولات را می توان در منزل ، محل کار  فروش رساند . 

4- فروش آنلاین :

این روش یکی از رایج ترین راه های فروش است ،که اخیرأ بسیار گسترده شده است و در آن مشتریان به صورت اینترنتی با فروشنده ها ارتباط برقرار می کنند و محصولی را که می خواهند به صورت آنلاینی سفارش می دهند . فروش های آنلاینی انواع مختلفی دارد: فروش از طریق سایت ، شبکه های اجتماعی ،ایمیل مارکتینگ و …. است .

5- روش های فروش از طریق فروش شخصی :

در این روش فروش ،افراد کالا و خدمات خود را به صورت کاملا شخصی و بدون واسطه به فروش می رسانند . فروش شخصی تا الان یکی از بهترین راه های فروش شناخته شده است زیرا در آن سود خوبی برای خود شخص فروشنده دارد . از این روش حتی افرادی که تجربه زیادی در بازار فروش ندارند، می توانند استفاده کنند

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری داشته باشید: :تبلیغات در نقطه فروش چیست ؟

6-فروش بازاریابی :

این روش بسیار شناخته شده بین همه مردم جهان است . همانطور که در مورد بازاریابی اطلاعات دارید ، فروش از طریق بازاریابی انواع مختلفی دارد ، که یکی از معروف ترین آن بازاریابی چند سطحی است که یک گروه از افراد بازاریاب ، محصولات و یا  یک شرکت را از طریق تبلیغ کردن به مردم می فروشند. 

اما بازایابی واسطه ای چیست ؟

بازاریابی واسطه ای یک نوع بازاریابی است که شما کالا و خدمات ومحصولات یک فرد را در قبال گرفتن پورسانت یا کمیسیون به فروش می رسانید . اما یکی از مزایای خوب این نوع بازاریابی این است که نیاز به سرمایه زیادی نمی خواهد  

بیشتر بدانید :وظیفه مدیربرندینگ چیست ؟

نتیجه گیری :

همانطور که می دانید در زندگی ،تقریبأ برای هر چیزی یک نقطه شیرین وجود دارد ، و در مسئله فروش یافتن آن نقطه شیرین همان شناسایی روش های فروش است.   

منبع : https://mailshake.com/blog/sales-methodologies/

https://www.marketing91.com/10-types-of-sales/

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *