بازاریابی دیجیتال چیست ؟

بازاریابی دیجیتال چیست ؟

بازاریابی دیجیتال نوعی فروش از طریق کانال هایی مانند : شبکه های اجتماعی ، سئو ، ایمیل و برنامه های تلفن همراه است . در اصل دیجیتال مارکتینگ یک نوع بازاریابی است که شامل دستگاه های الکترونیکی می شود .

بیشتر بدانید :بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری :

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است ؟

از آنجایی که کاربران اینترنت در سرتاسر جهان هر سال افزایش می یابد ، و اگر خواسته باشیم که مقایسه کنیم از سال 2000تا سال 2020 بیشتر از 65% جمعیت در سراسر جهان از اینترنت استفاده می کنند . دلیل اصلی افزایش کاربران اینترنت در چند سال گذشته، به دلیل استفاده از زیاد از تلفن ، تبلت و سایر دستگاه های هوشمند بوده است . به دلیل استقبال خوب مردم از اینترنت ، بازاریابی آنلاین روز به روز کار خود را در عرصه اینترنت گسترش داد ، و تا چند سال آینده تمام کارهای مردم از طریق همین اینترنت انجام می شود . به همین دلیل بازاریابی دیجیتال بسیار مهم شده است .

معرفی دیجیتال مارکتینگ :

دیجیتا مارکتینگ به 4 دسته تقسیم می شود .

بازاریابی آفلاین پیشرفته

بازاریابی رادیویی

بازاریابی تلویزیونی

بازاریابی تلفنی

می توانید اطلاعات بیشتر داشته باشید :انواع روش های فروش چیست ؟

بازاریابی آفلاین پیشرفته :

بازاریابی آفلاین پیشرفته نوعی بازاریابی است که کاملا آفلاین است ، اما با دستگاه های الکترونیکی تقویت می شود .

بازاریابی رادیویی :

این نوع بازاریابی مربوط به تبلیغات رادیویی است . اکثر شرکت ها برای این که برند آن ها معروف تر شود هزینه می دهند تا برند و محصولات آن ها در رادیو تبلیغ شود .

اگر علاقه به مطاله بیشتری دارید :تفاوت فروش و بازاریابی در چیست ؟

بازاریابی تلویزیونی :

احتمالا همه شما تا به حال تبلیغات تلویزیونی را دیده اید که از یک برند یا محصول در مدل های گوناگون تبلیغ می کنند . برای این نوع تبلیغات اسپانسرهای آن ها هزینه های زیادی را برای تبلیغ کردن به تلویزیون می دهند تا برندشان معروف شود .

بازاریابی دیجیتال از نوع تلفنی :

این نوع بازاریابی را می توان به بازاریابی مستقیم ارتباط داد ،و از طریق تلفن انواع تبلیغات و فروش محصولات انجام می شود . از این نوع بازاریابی بیشتر در شرکت های بازرگانی استفاده می شود .

بازاریابی دیجیتال B2B در مقابل B2C :

دیجیتال مارکتینگ برای B2B و همچنین شرکت های B2C کار می کند .

  • در روش B2B مشتریان تمایل دارند که فرآیندهای تصمیم گیری طولانی تری داشته باشند و در نتیجه قیف های فروش آن ها طولانی تر باشد . در حالی که مشتریان B2C  تمایل دارند به پیشنهادات و پیام های کوتاه پاسخ بهتری بدهند .
  • معملات B2B معمولأ بر اساس منطق و شاهد انجام می شود . در حالی که محتوای B2C به احتمال زیاد مبتنی بر احساسات است و بیشتر بر روی احساس خوب مشتری تمرکز می کند .

البته نمی توان به طور کلی گفت که کدام استراتژی بر دیگری برتری دارد . اما چیزی که بسیار مهم است ، استراتژی شما باید همیشه برای مشتری باشد . فراموش نکنید که مشتری اولویت اول را دارد .

انواع دیجیتال مارکتینک:

1- بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO ) :

SEO  از لحاظ فنی یک ابزار بازاریابی است . سئو یک علم است و شما برای دستیابی به بالاترین رتبه ممکن نیاز به تحقیق و اندازه گیری عوامل مختلف دارید. از سئو برای ساختن و بهینه کردن صفحات وب استفاده می شود . سئو یکی از مهم ترین عامل های صفحات وب محسوب میشود. 

2- بازاریابی دیجیتال از طریق محتوا :

سئو عامل اصلی در بازاریابی محتوا است ، و همچنین استراتژی مبتنی بر توزیع محتوا مرتبط و ارزشمند برای سایت است . هدف بازاریابی محتوا جذب سرنخ هایی است که در نهایت بر مشتری تبدیل می شود . البته محتوا در صورتی ارزشمند است که کیفیت بالایی داشته باشد.

بیشتر بخوانید :مدیریت شبکه اجتماعی به چه معنا است ؟

3- بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی:

این نوع بازاریابی یکی دیگر از بازاریابی دیجیتال است . بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی به معنای ترافیک و آگاهی از برند و درگیرکردن افراد در بحث های آنلاین است . محبوب ترین شبکه های اجتماعی از نظر مردم فیس بوک، توییتر و اینستاگرام است .

4- بازاریابی دیجیتال از طریق ایمیل :

مفهوم بازاریابی از طریق ایمیل ساده است، شما یک پیام تبلیغاتی ارسال می کنید و امیدوارید که مشتری شما روی آن کلیک کند . بازاریابی از طریق پست الکترونیکی یک روش اثبات شده و موثر است . امروزه بیشتر شرکت ها از بازاریابی ایمیلی برای گسترش کار خود استفاده می کنند . 

اگر دوست دارید بیشتر بخوانید :هک افزایش درآمد چیست؟

نتیجه گیری :

همانطور که در این مقاله گفتیم ، بازاریابی دیجیتال خیلی سریع بین مردم رشد کرد. طبق گزارشات که داریم در چند سال آینده پیشرفت اینترنت به گونه خواهد بود که حتی برای کوچک ترین کارها از اینترنت کمک می گیریم .

منبع: https://neilpatel.com/what-is-digital-marketing/

https://ezinearticles.com/?Why-Is-Digital-Marketing-So-Important&id=9934666

https://mailchimp.com/marketing-glossary/digital-marketing/

 

 

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *