مزایای داشبورد مدیریتی چیست ؟

مزایای داشبورد مدیریتی چیست ؟

در مقاله قبل در مورد داشبورد مدیریتی صحبت کردیم . داشبوردهای مدیریتی شامل نمودارهایی است که با استفاده از آن ها می توانید اطلاعات مربوط به شرکت و یا سازمان را کنترل کنید . داشبورد مناسب هم موفقیت و هم لذت بردن شما را از اداره امورتان متحول می کند . در این مقاله می خواهیم در مورد مزایای داشبورد مدیریتی صحبت کنید .

مزایای داشبورد مدیریتی:

1- باعث دید کامل در کسب و کارمی شود :

با این ابزار شما دقیق می دانید که چه اتفاقی در کارتان رخ می دهد . به عنوان مثال ، داشبورد شما می تواند دقیق به شما نشان دهد که آخرین انفجار ایمیل شما چگونه انجام شده است ، چند نفر ایمیل را باز کرده اند و چقدر تا الان فروش داشته اید . پاسخ همه آن ها را داشبورد مدیریتی به شما می دهد .

بیشتر بدانید :مهمترین نیازهای یک کسب و کار چیست ؟

2-  یکی از مزایای داشبورد مدیریتی ، باعث پس انداز بزرگ می شود :

شما یا کارمندتان چقدر زمان را صرف ایجاد گزارش در اکسل یا سایر برنامه های گسترده می کنید ؟ هر گزارشی که بیش از یک بار ایجادکنید باید در داشبورد شما باشد . زمانی وارد داشبورد مدیریتی می شوید ، می توانید گزارش ها هرساعت به روزرسانی کنید . این موضوع به عنوان یک پس انداز بزرگ اطلاعاتی می شود .

3-نتیجه بهتر:

 یکی دیگر از مزایای داشبورد مدیریتی نتیجه بهتر است .این داشبوردها همه موارد مهم را اندازه گیری می کنند ، هر چیزی که اندازه گیری یا بررسی شود بهبود می یابد . زمانی که برنامه های اطلاعاتی خود را در داشبورد مدیریتی قرار می دهید ، این داشبورد ها به طور خودکار شاخص های موفقیت شما را نشان می دهد .این کار باعث نتیجه بهتر می شود .

اگر دوست دارید مطالعه کنید:داشبورد مدیریتی چیست ؟

4- کاهش استرس مدیران :

یکی از مزایای داشبورد مدیریتی ، باعث کاهش استرس مدیران می شود . از آنجایی که مدیریت یک شرکت و یا سازمان کار سخت و استرس زایی است . همه مدیران درحال استرس هستند که برنامه ها و اطلاعات آن ها هروز دقیق باشد . لازم به ذکر است که با استفاده از داشبوردهای مدیریتی، حتی اگر در شرکت خود نباشید می توانید خیلی راحت همه چیز را کنترل کنید .

5- قابل تنظیم است :

این داشبوردها از نظر کاربران قابل تنظیم است . شما می توانید خیلی راحت اطلاعات با ارزش خود را در این داشبوردها قراردهید و آن ها را طبق برنامه ای که دارید تنظیم کنید . البته شاید در ابتدای کار با این داشبوردها کمی اذیت شوید اما بعد از وارد کردن اطلاعات ، کارکردن با آن ها آسان می شود .

6- یکی از مزایای داشبورد مدیریتی صرفه جویی در زمان است :

در گذشته کاربران و مدیران زمان زیادی را برای بررسی و تجزیه وتحلیل اطلاعات مختلف صرف می کردند تا به نتیجه نهایی برسند . این ابزار اجازه می دهد تا در یک نگاه ،گزارش کلی وضعیت اطلاعات مورد نظر را مشاهده کنید .

7- یکی از مزایای داشبورد مدیریتی افزایش سود است :

همانطور که گفته شد ، داشبورد شما دقیقا به شما نشان می دهد که کدام یک از حوزه های کسب و کار شما عملکرد ضعیفی دارند ، زمانی که این را می دانید و یا می فهمید ،دقیقا می دانید که وقت خود را برای کدام قسمت از کسب و کار بگذارید تا نتیجه بهتری دریافت کنید و این کار باعث سود بیشتر می شود .

بیشتر اطلاعات داشته باشید:مشتری مداری برای چه نوع کسب و کاری نیاز است ؟

8- سازگاری با دستگاه موبایل :

بیشتر نرم افزارهای داشبورد متناسب با هر دستگاه موبایل طراحی شده است ، و شما می توانید خیلی راحت برنامه ها و اطلاعات خود را در هرجا که هستید از روی تلفن همراه خود چک کنید و نقاط ضعف آن ها را بهبود ببخشید .

9- مختصر کردن اطلاعات :

یکی دیگر از مزایای داشبورد مدیریتی ، مختصر کردن اطلاعات شما است . در این داشبوردها لازم نیست که شما جزء به جزء اطلاعات شرکت را وارد کنید ، فقط کافی است یک اطلاعات مختصری از آنچه که می خواهید را وارد کنید وبا یک کلیک کردن برروی هرقسمت ، این ابزار تمام اطلاعاتی که شما به آن احتیاج دارید را به شما می دهد .

این داشبوردها شاید به نوبه خود فقط یک صفحه با چند نمودار و یا اعداد و ارقام به شما نشان دهد ، اما به طور کلی ، آن نمودارها بسیاری از اطلاعات ریز و درشت را به شما می دهد . شما به عنوان مدیر شرکت بیشترین سود و اطلاعات را از این نرم افزار می برید .

اگر دوست دارید بیشتر بدانید:آیا باشگاه مشتریان برای هر کسب و کاری مفید است؟

نتیجه گیری :

با داشتن چنین ابزاری شما می توانید خیلتان از بابت بانک اطلاعاتی تان در شرکت راحت باشد زیرا این ابزار میزان سود و زیان ، پیشرفت کارمندان و… را به شما نشان می دهد . اگر واقعا دوست دارید، که در این تورم در بازار و تجارت امروز موفق شوید ، باید اول از همه در محل کار خود موفق باشید .

منبع : https://guidingmetrics.com/benefits-of-metrics/6-benefits-to-building-your-dashboard-today/

https://ontimebi.com/blog/5-advantages-of-using-dashboards/

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *