چرا CRM در کسب و کار مهم است ؟

چرا CRM در کسب و کار مهم است ؟

یکی از جنبه های تجارت در طول تاریخ ارتباط با مشتری بوده است . البته فقط در عصر دیجیتال نیست که ارتباط با مشتری مهم است . دلایل زیادی وجود دارد که ما از نرم افزار CRM استفاده می کنیم . از آنجایی که CRM در کسب و کار مهم است ، مردم می خواهند بهترین راه را برای انجام دادن آن دریابند . البته تمام شرکت ها به احتمال زیاد از این نرم افزار قدرتمند استفاده می کنند .

اصول اولیه :

تا حالا برای شما هم سوال شده است که چرا باید از CRM  استفاده کنیم ؟ قطعا این سوال برای شما و تمام شرکت ها رخ داده است . CRM  به ابزارها و سیستم هایی گفته می شود که برای انجام مدیریت با ارتباط با مشتری استفاده می شود . همانطور که می دانید CRM  در کسب و کار ، مخفف مدیریت ارتباط با مشتری است .

بیشتر بدانید :انواع کسب و کار چیست ؟

بعضی اوقات کارآفرینان اهمیت CRM  را از سخت افزارها می گیرند ، اما شما مجبور نیستید این کار را انجام دهید ، زیرا در عصر دیجیتال ، سیستم های CRM  وجود دارد که کار شما را به راحتی انجام دهد . فقط کافی است که روند آن را بشناسید و سیستم را متناسب با نیازهای مشتریان فعلی و بالقوه خود شخصی سازی کنید .

اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری :

اگر یادتان باشد ، در گذشته هر شرکتی وقت زیادی را صرف پاسخ دادن به ایمیل ها می کند . اما با کمک CRM این کار به آسانی انجام می شود. مدیریت ارتباط با مشتری بسیار مهم است زیرا :

  • ایجاد پیوند با مشتریان فعلی را تضمین می کند و دیگر مجبور نیستید مانند ترافیک جدید دوباره آن ها را جذب کنید .
  • داشتن پیوند با مشتری ، شانس خرید بیشمار را افزایش می دهد .
  • باعث می شود مشتریان شما بعداز خرید ، به برند شما وفادار شوند .
  • زمانی که شما یک پیوند قوی حفظ می کنید و به مشتریان اجازه می دهید ارزش خود را بدانند ، مشتریان دوست شما می شوند .

اهمیت سیستم های CRM در کسب و کار:

اگر تمایل به خواند دارید:مشتری مداری برای چه نوع کسب و کاری نیاز است ؟

  • این نرم افزار داده ها را جمع آوری می کند .
  • داده ها تقسیم بندی و ذخیره می شوند
  • داده ها برای افراد مجاز در دسترس است
  • داده ها به تحلیل رفتار مشتری کمک می کند .
  • این سیستم با توجه به روندهایی که از داده ها می گیرد ، راه حل هایی برای بازاریابی دیجیتال ارائه می دهد .
  • این سیستم پیشنهادهایی را برای ارتقاء تجربه مشتری ارائه می دهد تا بتواند تجارت شما را تحت تأثیر قرار دهد .

چراCRM در کسب و کار استفاده می کنیم ؟

همانطور که می دانید مشتری و فروش یکی از مهمترین بخش های هر شغلی به حساب میاید و CRM در کسب و کار حرف اول را می زند، و به نوبه خود این نرم افزار قدرتمند می تواند در پیداکردن مشتریان جدید و حفظ کردن یا نگه داشتن مشتریان قبلی کمک فراوانی به شما بکند . حتی این نرم افزار می تواند اطلاعات جمع شده سال های اخیر را به شما نشان دهد . به همین دلیل CRM در کسب و کار بسیار مهم است .

اتحاد CRM با ابزارهای دیگر :

1- ایمیل مارکتینگ با CRM :

CRM  ، هنگامی که با ابزارهای مختلف از طریق ایمیل ادغام می شود ، تماس بازاریابی شخصی و مستقیم را برای مشتریان احتمالی فراهم می کند .CRM در کسب و کار بسیار مهم است .

با کمک CRM  در کسب و کار ، همه سازمان ها و شرکت ها می توانند اطلاعات را در یک مکان جمع کنند و در مواقع ضروری از آن ها استفاده کنند . هدف اصلی این نرم افزار این است که در در ذهن مشتری باشد .

2- CRM در کسب و کاربا رسانه های اجتماعی

ترکیب داده های  اجتماعی با داده های CRM  به افزایش وجه مشتری به اطلاعات متمرکز کمک می کند . با این کار می توانید تعامل مشتری با نام تجاری خود را در هر کانال مشاهده کرده و به شما اطلاعاتی در مورد اینکه چه کسی هستید می دهد .

شما می توانید از طریق رسانه های اجتماعی به راحتی با مشتریان بالقوه خود دسترسی داشته باشید . رسانه های اجتماعی با CRM  نه تنها مشتری جدید را متمرکز می کند ، بلکه روابط با مشتریان را تقویت می کند .

پیام رسانی با CRM  :

سرویس پیام رسانی با CRM به ارتباط با مخاطبان کمک می کند و خدمات مربوط به آن ها را ارائه می دهد. شما می توانید از طریق این نرم افزار برای مشتریان در مورد محصولات و یا پیام های وفاداری برای مشتریان دائمی و…. متنی ارسال کنید و ارتباط خود را با آن ها افزایش دهید.

بیشتر بدانید :اصول فروش موفق در چیست؟

نتیجه گیری :

اهمیت CRM درکار بسیار مهم و ضروری است . قطعا کسانی که رئیس شرکت هستند می دانند که امروزه از این نرم افزار مهم استفاده می کنند تا کسب و کار خود را پیشرفت کند. 

منبع: https://technians.com/blog/why-crm-is-important/

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *