خصوصیات فروشنده خوب و فروشنده بد چیست ؟

خصوصیات فروشنده خوب و فروشنده بد چیست ؟

قطعاً می دانید که فروشندگان باهم برابر نیستند ، این متفاوت بود هم ازلحاظ رفتاری و هم از لحاظ کاری است . خوب باید بگوییم که خیلی از فروشندگان بسیار موفق هستند و مهارت فروش بالایی دارند البته نه تنها از لحاظ کاری موفق هستند بلکه آن ها از نظر اخلاق هم افراد موفقی به حساب میایند.

اما باز در مقابل فروشندگانی وجود دارند که از لحاظ کاری و رفتاری بسیار ضعیف هستند . در این مقاله می خواهیم در مورد خصوصیات فروشنده ها صحبت کنیم .

چه چیزی باعث یک فروشنده خوب می شود ؟

یک فروشنده خوب معمولاً ترکیبی از ویژگی های خاص دارد که آن را با موفقیت همراه می کند .  بعضی از خصوصیات شخصی یک فروشنده نیاز به آموزش ندارد و آن ها کاملا طبیعی است . مانند : نگرش ، انگیزه و اخلاق اما در مقابل باید بعضی از مهارت ها را به آن ها  آموزش بدهید مانند : مهارت های فروش و دانش محصول .

بیشتر بدانید :روش های مشتری مداری :

تفاوت بین خصوصیات فروشنده خوب با فروشنده بد در چیست ؟

اگر خواسته باشیم صادقانه بگویم ، فروشندگان بد نمی توانند محصولی را بفروشند . با این حال این موضوع بسیار پیچیده تر از نداشتن مهارت فروش است . زمانی که اخلاق یک فروشنده بد باشد و یا خیلی بی احساس رفتار کند ، قطعاً مشتری تمایلی به خرید از آن ها را ندارد .

در اصل تفاوت خصوصیات فروشنده خوب و فروشنده بد در عملکرد آن ها است . فروشنده خوب قبل از  اینکه اقدام به فروش کند اول نیازهای یک مشتری را میپرسد و طبق نیازهای او و اخلاق او برخورد می کند .

خصوصیات فروشنده خوب و بد :

1- شنونده خوبی است :

یک فروشنده خوب ، باید اول از همه توانایی خوب گوش کردن را داشته باشد . اگر می خواهید که مشتری بالقوه شما به حرف شما گوش کند باید اول مایل باشید،   حرف های او را گوش کنید .

اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید:بازاریابی موفق برای یک محصول به چه عواملی بستگی دارد ؟

 یک فروشنده خوب ، توانایی خوب گوش کردن را خوب بلد است . اما در مقابل یک فروشنده بد ، نمی تواند به حرف های یک مشتری به خوب گوش کند و خود را مشتاق نشان دهد.

2-یکی دیگر از خصوصیات فروشنده خوب این است که سوال می کند :

فروشنده خوب می داند که کجا باید از مشتری سوال کند و به قول معروف از زیر زبان آن حرف بکشد . و در مورد علاقه آن ها سوالاتی بپرسد ، تا مطابق آن محصولات را معرفی کند .

اما یک فروشنده بد ، توانایی سوال کردن را ندارند و چون خجالت می کشد نمی تواند بفهمند که سلیقه مشتری چگونه است و یا از کجا باید سر صحبت را باز کند .

3- محصولات را می شناسد :

فروشنده خوب نسبت به محصولات اطلاعات کافی دارد ، و با دادن اطلاعات مورد نیاز به مشتریان محصولات را به فروش می رساند . فروشندگان خوب در این زمینه حرفه تر هستند.

اما یک فروشنده بد ، با وجود اینکه در مورد آن محصول زیاد صحبت می کند اما باز هم نمی تواند منظور خودش را برساند، و در نتیجه محصولات به فروش نمی روند .  

می توانید بیشتر اطلاعات کسب کنید :چرا CRM در کسب و کار مهم است ؟

4- مطمئن هستند :

یکی دیگر از خصوصیات فروشنده خوب ، مطمئن بودن از آن محصولی که معرفی می کند است . این نوع فروشندگان با اطمینان خاطر آن محصول را معرفی و آن را به فروش می رسانند .

فروشنده بد، اعتماد به نفس کافی در این زمینه ندارد ،و در مورد معرفی محصول به مشتریان زیاد مکث می کند . در واقع می توان گفت از محصول خود مطمئن نیست .

5- یکی دیگر از خصوصیات فروشنده ، مهارت فروش دارد :

یکی فروشنده خوب مهارت فروش بالایی در کار خود دارد ، و از تمام ابزارهایی که دارد استفاده می کند تا فروش محصولات را به بهترین قیمت بفروشد و مشتری را جذب خود کند .

اما فروشنده بد، مهارت فروش ندارد و نمی تواند یک محصول را به خوبی به مشتری معرفی و تبلیغ و به فروش برساند . در واقع این نوع فروشندگان نیاز به آموزش دارند .

6- مؤدب است :

از خصوصیات فروشنده خوب می توان به مؤدب بودن آن با مشتریان اشاره کرد. این فروشنده می داند که چگونه باید با یک مشتری برخورد کند، حتی اگر آن مشتری بد رفتاری کند اما او باز مؤدب برخورد می کند .

اما فروشنده بد در برخورد با مشتریان آن ادب و احترام را ندارد . و حتی با کوچک ترین حرفی به سمت مشتریان با پرخاشگری رفتار می کند . این نوع فروشنده ها همیشه مغرورانه برخورد می کنند .

بیشتر بخوانید :بازاریابی موفق برای یک محصول به چه عواملی بستگی دارد ؟

7- دوستانه است :

یک فروشنده خوب با مشتریان صمیمی و دوستانه برخورد می کند تا مشتریان با او احساس راحتی کنند . و در اصل روابط عمومی بالایی دارد و از هم صحبتی با مشتریان لذت می برد .

اما فروشنده بد ، حوصله جواب دادن به سوالات مشتریان را ندارد و می توان گفت روابط عمومی  آن ها ضعیف است . این نوع فروشندگان بهتر است که از این شغل صرف نظر کنند .

نتیجه گیری :

 چند مورد از خصوصیات فروشندگان خوب و بد را گفتیم ، اگر شما به عنوان یک فروشنده در یک فروشگاه می خواهید کار کنید، حتما قبل از شروع کار مهارت های فکری ، کلامی ، شنیداری و رفتاری خود را تقویت کنید .     

منبع : https://www.socoselling.com/traits-of-good-versus-bad-salesperson/

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *