فروشنده حرفه ای چه کسی است ؟

فروشنده حرفه ای چه کسی است ؟

فروشنده حرفه ای کسی است که در چه ، چرا و چگونه محصول یا خدمات خود مهارت تبحر را داشته باشد . آن ها اعتبار و احترام مشتری و کارفرمای خود را کسب  می کنند، و همچنین آن ها به عنوان یک فروشنده اول از همه عزت نفس و عزت خود را در مقابل مشتریان حفظ می کنند .

بیشتر بدانید :خصوصیات فروشنده خوب و فروشنده بد چیست ؟

زمانی می توانید به یک فرد لقب متخصص فروش را بدهید که او در تمام کارهای خود حرفه ای عمل کند . زیرا حرفه ای عمل کردن در بازار امروزی کار هر کسی نیست .

ارزش های اصلی یک فروشنده حرفه ای چیست ؟

1- صداقت :

یک متخصص فروش با صداقت عمل می کند . آن چیزی که می گوید و آن کاری را که انجام می دهد با هم ارتباط مستقیم دارد .

آن ها به نفع مشتری و کارفرمای خود عمل می کنند ، و به ضرر کسی کاری انجام نمی دهد . به طور واضح بگیم که آن ها به قول خود عمل می کنند و آنچه را که می گویند رو انجام می دهندو اعتماد مردم را به دست میاورند.

 اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید:چرا CRM در کسب و کار مهم است ؟

2- اعتبار :

فروشنده حرفه ای یک نوع متخصص است . آن ها از طریق تجربه ، آموزش و یادگیری دائم نشان می دهند که وظیفه خود را به طور تمام و کمال می دانند.

آنها محصولات و خدمات خود را بهتر از مشتریان می شناسند . باید بدانید که یک متخصص فروش ، در کمک به مشتریان خود و حل مشکلات آن ها خلاق ، نوآور و مدبر است .

3- پر از اعتماد به نفس است :

یک متخصص فروش نسبت به خودش و محصولاتی که ارائه می دهد ، پر از اعتماد به نفس است . در واقع همه مردم دوست دارند با چنین فروشنده ای رو به رو شوند .

زمانی که یک فروشنده از همه چیز سر دربیاورد و اصول فروش را به خوبی یاد داشته باشد .، همه مدیران شرکت به او احتیاج پیدا می کنند .

4- به کار خود افتخار می کند :

بعضی از فروشندگان دوست ندارند که شغل خود را بیان کنند ، و اکثر اوقات آن را از دیگران پنهان می کنند .اما یک فروشنده حرفه ای ، افتخار می کند که در کار فروش است .

زیرا فروشندگان همه مانند مدیران ، معلمان و پزشکان به دیگران خدمت می کنند . و هر روز با ده یا صد ها نفر صحبت می کنند تا نظر آن ها را جلب کنند .  

5- در مورد محصول و مزایای آن می دانند :

یک متخصص فروش قبل از اینکه چیزی را به مشتریان ارائه دهد ، اول از همه محصول را می شناسد ، و در مورد مزایای آن خوب اطلاعات به دست می آورد بعد معرفی می کند تا در مقابل مشتریان اشتباهی صورت نگیرد . یک متخصص فروش در زمان ارائه محصول به مشتریان مکث نمی کند.

6- یک فروشنده حرفه ای خوش بین است :

متخصص فروش کسی است که نسبت به مشتریان خود خوش بین است ، و سعی می کند همه چیز را از دید آن ها ببیند . این شخص می داند که به چه کسی ، چه چیزی را معرفی کند .

این فروشنده حتی اگر از چیزی هم ناراحت باشد باز هم می تواند خودش را درمقابل مشتریان خوشحال نشان دهد .

 بیشتر اطلاعات کسب کنید :چه مواردی درآموزش فروشندگی اهمیت دارد ؟

7-یک متخصص فروش به طور مداوم در کار خود سرمایه گذاری می کند :

یک متخصص فروش همیشه به دنبال راه است که در آن پیشرفت کند و در کار خود سرمایه گذاری کند . خیلی از متخصصان فروش هستند، که کار خود را از یک خرده فروشی شروع کرده اند و الان به عنوان سرمایه گذار شرکت و مدیران شرکت مشغول به کار هستند . قطعا هرچقدر سرمایه گذاری کنید همان اندازه بهره مند می شوید .

8- یک فروشنده حرفه ای روابط عمومی بالایی دارد :

یک متخصص فروش از روابط عمومی بالایی برخوردار است . زیرا این فرد از قدرت بیان خود به بهترین شکل ممکن استفاده می کند و با استفاده از قدرت اراده مشتریان را به سمت خود جلب می کند.

 اگر خواسته باشیم واضح صحبت کنیم ، این فرد با استفاده از زبان چرب و نرم خود و اطلاعات کافی توانسته است به این شغل دست پیدا کند ، البته نا گفته نماند که در شغل و حرفه خود زحمت زیادی کشیده است .

اطلاعات بیشتر :روانشناسی فروش چیست ؟

نتیجه گیری :

نمی توان به همه فروشندگان لقب حرفه بودن را داد ، زیرا حرفه ای بودن به معنای سطح خاصی از توانایی است که هر کسی نمی تواند ادعا کند.

کسی ادعا حرفه ای بودن را می کند ،که در همه چیز مانند روابط عمومی، فروش ، جذب مشتری ، ارائه پیشنهادات درست به شرکت ، اخلاق ، درک مشتری و… حرفه ای باشد .

منبع : https://www.tacresults.com/article/what-is-a-professional-salesperson/

https://www.thebalancecareers.com/how-to-become-a-professional-salesperson-2917020

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *