ویژگی های CRM موفق چیست ؟

ویژگی های CRM موفق چیست ؟

  در این مقاله می خواهیم در مورد ویژگی های CRM صحبت کنیم .  CRM مخفف کلمه مدیریت ارتباط با مشتری است . کار با مشتری می تواند یک کار چالش برانگیز باشد.هماهنگ بودن با مخاطبین ، تشخیص سریع مشکلات و اطمینان از رضایت مشتریان می تواند سنگینی جهان را بر دوش تیم ارتباط با مشتری شما بگذارد.

مزایای اولیه :

طبق گزارشات  این نرم افزار ،  crm  تا سال 2025 به بیش از 80 میلیار دلار به درآمد می رسد .  این معنی است که، این ابزار یکی از مهمترین  ابزار برای جذب و نگهداری مشتریان انتخاب شده است .

بیشتر بدانید :اخلاق کسب و کار چیست ؟

ویژگی های CRM موفق چیست ؟

1- ادغام آسان :

با استفاده از نرم افرار CRM شما نیازی نیست خیلی از کارها را انجام دهید ، زیرا این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا به سرعت و به آسانی داده ها را در پایگاه داده موجود وارد کنید. 

2- یکی دیگر از ویژگی های CRM استفاده راحت :

سعی کنید از راه حل هایی برای کارکردن CRM استفاده کنید ، که کارکردن با آن  راحت باشد . اما اگر کارمندان شما کارکردن با آن را بلد نباشند ، حتی بهترین سیستم CRM   هم برای آن ها باشد باز هم بی فایده است . 

3-به راحتی با شبکه های اجتماعی ادغام و یا هماهنگ می شود :

در مورد این ویژگی های CRM  فقط افرادی که بازاریاب هستند ، می دانند که می توانند به راحتی از این نرم افزار استفاده کنند . این نرم افزار به بازاریابان این امکان را می دهند تا به راحتی به کانال های خود متصل شوند.

بیشتر مطالعه کنید :یک مدیر موفق در سازمان چه وظایفی دارد ؟

4- یکی دیگر از ویژگی های CRM مدیریت زمان :

این نرم افزار هشدارها ، اطلاعیه های یادآوری ،دارایی های ضروری، را به شما نشان می دهد تا شما از تاریخ آن ها باخبر شوید . فراموش نکنید که داشتن یک راه  آسان برای دیدن داده های موجود می تواند به روند پیشرفت شما کمک کند .

5- فروش خدمات و کالا را بهبود می بخشد :

یکی دیگر از ویژگی های CRM  موجب فروش بیشترمی شود. زمانی که شما اطلاعات مشتریان خود را جمع آوری کرده اید و با خصوصی سازی اطلاعات مشتریان خود ، تیم شما به سرعت می تواند به آن مشتریان دسترسی پیدا کند .

6- به ایمیل شما متصل یا پیوند می شود :

این یکی دیگر از ویژگی های CRM به طور خودکار به هر نامه نگاری ایمیلی که با مخاطبان خود داشته اید پیوند می خورد و شما می توانید هر مکالمه ای را که می خواهید به راحتی پیداکنید و یا بفرستید. 

 بیشتر بخوانید :چرا CRM در کسب و کار مهم است ؟

7- توجه به مخاطبان در CRM 

اگر دقت کرده باشید پیگیری تمام مشتریان بسیار کار سختی است ،امااین نرم افزار این امکان را به شما می دهد تا مخاطبین خود را تقسم بندی کنید .

نتیجه گیری :

ویژگی های این نرم افزار- بسیار بیشتر از آن چیزی است که ما برای شما در این مقاله گفتیم ، این نرم افزار بسیار قدرتمند است ، و روز به روز در حال پیشرفت کردن است . 

منبع: https://www.business2community.com/customer-experience/10-qualities-look-great-crm-01012799

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *