انواع روش های تولید محصول چیست ؟

انواع روش های تولید محصول چیست ؟

روش های تولید محصول امروزه فعالیتی است که برای محصولات جدیدی که می خواهند وارد بازار شوند مورد بررسی قرار می گیرند . روش تولید محصول امروزه با پیشرفت فناوری جدیدتر شده است که در این مقاله به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم .

بیشتر بدانید :بازاریابی موفق برای یک محصول به چه عواملی بستگی دارد ؟

انواع روش های تولید محصول :

1- تولید ایده :

 همانطور که می دانید همه شرکت ها برای تولید یک محصول جدید ایده های زیادی را ارائه می دهند تا این ایده ها بررسی شود و چند مورد از آن ها انتخاب شود .  ایده های محصولات جدید از منابع خود شرکت شکل می گیرد.

2- غربالگری :

 شما باید اول از همه ایده هایی که واقعا ارزشمند هستند را دنبال کنید و وقت خودتان را بر روی آن ها متمرکز کنید . در این مرحله مدیر شرکت باید یک دیدکلی بر تمام مسائل ایده های محصول بیندازد ، تا این تولید محصول با موفقیت انجام شود .

اطلاعات بیشتر :مزایای داشبورد مدیریتی چیست ؟

3- توسعه مفهوم و آزمایش یکی دیگر از روش های تولید محصول است :

 یک ایده ای که ارائه می شود باید اینقدر جذاب باشد که حتی به صورت مفهومی هم توسعه پیدا کرده و آزمایش شود. مفهوم یک محصول ، یک نمونه از ایده با جزئیات کامل است . یعنی این مفهوم باید به گونه باشد که حتی شکل آن را هم تصور کرده باشند تا بتوانند به عنوان نمونه آن را به شرکت نشان دهند.

4- توسعه استراتژی بازاریابی :

استراتژی های بازاریابی از سه بخش مختلف درست شده است . بخش اول: هدف بازاریابی است ، بخش دوم : قیمت برنامه ریزی برای محصول و بخش سوم : فروش محصول با برنامه ریزی است . 

بیشتر بدانید :اصول فروش موفق در چیست؟

5- توسعه محصول یکی دیگر از روش های تولید محصول است:

این مرحله برای زمانی است که مفهوم محصول یا ایده محصول شما ، تبدیل به یک محصول واقعی شده است . البته در این مرحله شما نیاز به سرمایه گذاری زیادی دارید ، تا به موفقیت احتمالی که پیش بینی کرده بودید برسید .در این مرحله باید آزمایش های احتمالی محصول انجام شود.

6- آزمایش بازاریابی :

 در این مرحله محصول و برنامه ریزی بازاریابی شما به شکل واقعی تری انجام می شود . در این مرحله قبلا از اینکه بازاریابان ازمحصول شما در بازار تبلیغ کنند ، اول باید روند بازار را بهطور کلی بررسی کنند . 

مطالعه بیشتر:مشتری مداری برای چه نوع کسب و کاری نیاز است ؟

7- تجاری سازی :

تجاری سازی یکی از روش های تولید محصول است که مهمترین آن ها به حساب میاید. برای معرفی محصول شما در بازار باید حتماً یک برند خوب داشته باشید و علاوه بر آن باید ، شما هزینه بسیار زیادی را برای ساخت برند ، هزینه تبلیغ ،گرفتن بازاریاب باتجربه و… در بازار بکنید.

8- لانچ محصول :

در این مرحله شما باید کیفیت محصول خود را قبل از اینکه وارد بازار شود ارزیابی کنید ، و باید محصول شما بدون هیچ عیب و نقصی باشد ، تا بتوانید به مشتریان آن را معرفی کنید . البته این کار بر عهده مدیر شرکت و یا کارخانه است.

نتیجه گیری :

روش های ارائه محصول را در این مقاله برای شما عزیزان توضیح دادیم . مطمئن باشد که اکثر رقبای شما از این استراتژی ها برای تولید محصولات خود استفاده می کنند .

جهت اطلاعات بیشتر از این سایت استفاده کنید :

https://www.marketing91.com/four-types-production/

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *