منظور از کالا و خدمات دانش بنیان سطح 1 و 2 چیست ؟

منظور از کالا و خدمات دانش بنیان سطح 1 و 2 چیست ؟

همانطور که می دانید شرکت ها و کالا و خدمات دانش بنیان سطح 1 و 2 هم مانند سایر شرکت ها و محصولاتشان دغدغه های مالی ، تجاری و هدف ثروت آفرینی دارند و اکثر مردم از این شرکت ها حمایت می کنند .

اطلاعات بیشتر :تست سنجش خلاقیت تورنس چیست ؟

 زیرا آن ها اعتقاد دارند که شرکت های دانش بنیان تلاش می کنند تا از طریق توسعه علمی ، آموزشی و پژوهشی و بالا بردن سطح فناوری ، تولید ثروت کنند . اما گذشته از خوب بودن شرکت دانش بنیان در این مقاله می خواهیم در مورد کالا و خدمات دانش بنیان سطح 1و 2 صحبت کنیم .

زمانی که یک شرکت تأسیس می شود تمام محصولات شرکت مورد حمایت قانون هستند؟

این سوالی است که ذهن بیشتر افراد را به خود مشغول کرده است؛ باید عرض کنیم که خیر. تنها محصولاتی که به عنوان  کالا و خدمات دانش بنیان سطح 1 و 2 تأیید می شود ، مورد حمایت قرار می گیرد .

منظور از سوء سابقه شرکت چیست ؟

همه ما معنی سوء سابقه می دانیم ، اما سوء سابقه شرکت شامل انجام ندادن تکالیف قانونی و تعهدات در هنگام تعامل کار گروه با شرکت و سرپیچی کردن از تعهدات شرکت مانند تسهیلات مالی و حمایت ها است . زمانی شرکت دانش بنیان شما تأیید می شود که شما و شرکت هیچگونه سوء سابقه ای نداشته باشید .

چگونه می توانید یک شرکت دانش بنیان تشکیل دهیم ؟

برای اینکه بتوانیم شرکت خودتان را به عنوان شرکت دانش بنیان تأیید کنید ، باید حتما وارد سایت  http://WWWdaneshbonyan.ir شوید . سعی کنید اول از همه تمام آیین نامه ها و قوانین مربوط به شرکت ها و کالا و خدمات دانش بنیان سطح 1 و 2 را مطالعه کنید .

مطالعه بیشتر :انواع روش های تولید محصول چیست ؟

اگر با قوانین آن ها موافق بودید ، می توانید وارد سامانه ارزیابی شرکت های دانش بنیان به سایت  http://www.red.daneshbonyan شوید و ثبت نام خود را شروع کنید.

آیا شرکت های دانش بنیان با سایر شرکت ها تفاوت دارد ؟

در مورد این سوالی که خیلی از افراد در سایت های مختلف می پرسید باید گفت که خیر ، شرکت های دانش بنیان تفاوتی باسایر شرکت های تجاری ندارند و حتی تأسیس این شرکت ها مانند شرکت های تجاری است .

اما تأیید کردن این شرکت ها و تأیید کالا و خدمات دانش بنیان سطح1 و 2 کمی سخت تر است . زیرا قانون به راحتی اجازه نمی دهد که شرکت ها به عنوان شرکت دانش بنیان ثبت شود .

منظور از کالا و خدمات دانش بنیان سطح 1 و 2 چیست ؟

منظور از کالا و خدمات دانش بنیان سطح1 ،محصولاتی هستند که در حوزه فناوری برتر و با ارزش تر و پیچیدگی فنی بالاتری می باشند ، اما کالا و خدمات دانش بنیان سطح 2 از لحاظ پیچیدگی فنی کمتر هستند ، ومهم ترین تفاوت آن ها محصولات سطح 2 مشمول استفاده از معافیت مالیاتی نخواهند بود .

بیشتر بدانید :فروشنده حرفه ای چه کسی است ؟

مهمترین برنامه اقدامات قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان چیست ؟

  • ارزیابی و شناسایی شرکت های دانش بنیان
  • ارائه معافیت مالیاتی شرکت دانش بنیان
  • مشخص کردن کالا و خدمات دانش بنیان سطح 1 و 2
  • ارائه معافیت های گمرکی به شرکت
  • ارائه معافیت بیمه ای شرکت های دانش بنیان
  • تدوین و تصویب ضوابط استقرار
  • حمایت کردن از صادرات دانش بنیان

نتیجه گیری :

شرکت های دانش بنیان به علم و دانش کمک بزرگی می کنند . اما باید بدانید که حمایت کردن از کالا های دانش بنیان  بسیار مهم و ضروری است . 

زمانی که می خواهید شرکت خود را ثبت کنید، تمام قوانین و مقرارت دانش بنیان را به خوبی مطلعه کنید و ثبت نام خود را انجام دهید . در مورد موضوع در مقاله های بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد .

در جهت اطلاعات بیشتر به این سایت سر بزنید :

https://hbr.org/1994/09/the-coming-of-knowledge-based-business#:~:text=Knowledge%2Dbased%20businesses%20can%20customize%20their%20offerings.&text=For%20example%2C%20the%20telephone%20companies,call%20a%20long%2Ddistance%20operator.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *