شرایط اولیه شرکت های نوپا نوع 1 و 2 چیست ؟

شرایط اولیه شرکت های نوپا نوع 1 و  2چیست ؟

شرکت های نوپا به شرکت یا کسب و کاری گفته می شود که معمولاً به تازگی و در نتیجه کارآفرینی ، ایجاد شده است . سرعت رشد این نوع شرکت ها بسیار بالا است .در این مقاله می خواهیم در مورد شرایط اولیه شرکت های نوپا نوع 1 و  2 صحبت کنیم .

اطلاعات بیشتر بدانید :مهمترین نیازهای یک کسب و کار چیست ؟

شرکت های نوپا اغلب توسط چه کسانی راه اندازی می شوند ؟

شرکت های نوپا اغلب توسط  بیان گذارانی که راهی برای حل مسئله دارند راه اندازی می شوند .باید بدانید که بیانگذار یک شرکت نوپا اعتبار سنجی بازار را با مصاحبه با مشکل ،مصاحبه راه حل و ساخت حداقل محصول مناسب برای توسعه و تأیید مدل های تجاری خود آغاز خواهد کرد .

آیا همه شرکت های نوپا موفق می شوند ؟

 همه شرکت های نوپا موفق نمی شوند .با وجود اینکه مزایای زیادی برای یک شرکت نوپا وجود دارد ، اما بعضی از آن شرایط اولیه شرکت های نوپا نوع 1 و  2 را ندارند.

اگر می خواهید درشرکت خودموفق شوید باید شرایط زیر را داشته باشد :

1-  اگر دوست دارید در شرایط اولیه شرکت های نوپا نوع 1 و نوع 2 قبول شوید ، باید بتوانید برای مشکلات راه حل مناسبی پیدا کنید :

یک شرکت استارت آپ اگر واقعا می خواهد موفق شود باید بتواند برای مشکلاتی که تا به امروز کسی نتوانسته آن ها را حل کند ، راه حل مناسبی پیدا کند. این راه حل ها قطعا به محولات و کالا های شما مربروط می شود . 

2- برای تعیین راه حل با دیگران همکاری کند :

زمانی که مشکلی شناسایی شد ، می توانید با دیگران کار کنید ، و یا طوفان فکری راه بیندازید  تا یک راه حل مناسب برای این مشکل تعیین کنید .سعی کنید قبل از راه اندازی شرکت ایده های خود را چندبار بررسی کنید تا به مشکل برنخورید.

 مطالعه بیشتر  :انواع روش های تولید محصول چیست ؟

3- اگر می خواهید در شرایط اولیه شرکت های نوپا نوع 1 و نوع 2 موفق شوید حتما باید یک طرح تجاری خوب ایجاد کنید :

زمانی که مشکلی را حل کردید و همچنین یک راه حل مناسب برای حل مشکلات پیدا کردید ، می توانید یک طرح تجاری برای مشروعیت بخشیدن به مفهوم تجاری خود ایجاد کنید و دستورالعمل هایی را برای نحوه راه اندازی شرکت خود ایجاد کنید .

اطلاعات مفیدتر:ساختار سازمانی و عوامل مؤثر بر آن چیست ؟

طرح کسب وکار چیست ؟

طرح کسب و کار طرحی است که اهداف شما برای آینده و همچنین چگونگی دستیابی به اهداف را مشخص می کند .بیشتر برنامه های تجاری ، استراتژی یک شرکت نوپا را برای 3 یا 5 سال آینده شرح می دهد و جزئیات شرکت را توضیح می دهد .

شرایط اولیه شرکت های نوپا نوع 1 و 2 برای استفاده از حمایت ها چیست ؟

 یک شرکت  کالا یا خدمات  را حداقل تا مرحله آزمایشگاهی و تست رسانده و باید مشروط به دارا بودن معیارها، آیین نامه ارزیابی شرکت های دانش بنیان ساخته و ارائه نمایند ، تا به صورت شرکت نوپا نوع 1 تأیید شوند .

در صورتی که یک شرکت نوپا ، حداقل یک کالا و خدمات را به مرحله آزمایشگاهی و تست برساند و مشروط دارا بودن همه معیارها و آیین نامه ارزیابی شرکت و مؤسسات دانش بنیان ساخته و ارائه نمایند ، تا به صورت شرکت نوپا نوع 2 تأیید شوند .

بیشتر بخوانید :تست سنجش خلاقیت تورنس چیست ؟

حتی اگر شرکت متقاضی به طور هم زمان محصولاتی مندرج در هر دو فهرست کالا و خدمات دانش بنیان سطح 1 و 2 را حداقل تا حد آزمایشگاهی برساند و مشروط به دارا بودن….  به صورت شرکت نوپا نوع 1 تأیید می شود .

نتیجه گیری :

شرایط اولیه شرکت های استارت آپ بسیار ساده است و یا حتی اگر هم ساده نباشد می توان گفت موفقیت در این راه بسیار ارزشمند است .   

جهت اطلاعات بیشتر :

https://edu.gcfglobal.org/en/thenow/what-are-startups/1/

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *