مهمترین تفاوت کارآفرین و کارمند در چیست ؟

مهمترین تفاوت کارآفرین و کارمند در چیست ؟

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که از کار کارمندی به کارآفرین تبدیل شوید ، و حقوق خودتان را بیشتر کنید ، یا اینکه اصلاً می توانید این کار را انجام دهید .کار کارمندی یک مزایای دارد و کار کارآفرین هم مزایای خودش را دارد که  در این مقاله می خواهیم در مورد تفاوت کارآفرین و کارمند صحبت کنیم .

اطلاعات بیشتر را در سایت ما بخوانید :روش مهندسی معکوس محصولات دانش بنیان چیست و کاربرد آن چیست؟

تفاوت کارآفرین و کارمند چیست ؟

1- کارآفرینان به دنبال حل مشکلات می گردند :

کارمندان وقتی مشکلی در محل کار بوجود می آیند تمایل دارند که کمک بگیرند. اما کارآفرینان راه حل هایی ایجاد می کنند که سازمان را به جلو هدایت کنند . در اصل کار آفرینان متفکرانه یک مشکل را حل می کنند، اما کارمندان به دنبال این هستند که دیگران مشکلات آن ها را درست کنند.

2-کارآفرینان سریع تصمیم می گیرند:

یکی از تفاوت کارآفرین و کارمند در این است که کارآفرینان به محض اینکه ایده ای به ذهنشان خطور می کند آن را عملی می کنند و یا به دنبال انجام آن می روند و از چیزی نمی ترسند ، اما از طرف دیگر ، فردی با طرز فکر کارمند مدت ها در در فکر این است که کاری انجام دهد ، اما بازهم در آخر از تصمیم خود پشیمان می شود و آن ایده از دست می دهد.

مطالعه بیشتر :منظور از کالا و خدمات دانش بنیان سطح ۱ و ۲ چیست ؟

3-کارآفرینان بر بهبود تمرکز می کنند:

کارمندان برای غلبه بر نقاط ضعف خود سخت تلاش می کنند زیرا نقاط ضعف بد به آنها یاد داده می شود و باید بر آنها غلبه کنند. این طرز تفکر است که اجازه رشد کارمند را نمی دهد. آنها همیشه به دنبال راهی آسان هستند. اما کارآفرینان همیشه آماده آزمایش شدن هستند ، زیرا شکست آخرین نکته در ذهن آنهاست.

4-کارآفرینان کار خود را برون سپاری می کنند:

کارآفرینان بیش از هر چیز در دنیا به وقت خود اهمیت می دهند و تمرکز خود را روی کارهایی قرار می دهند که فقط آنها می توانند انجام دهند.کارافرینان فقط بر روی چیزهایی که برایشان مهم تر است تمرکز کنند.کارمندان دقیقاً برعکس هستند. آنها برون سپاری کار را نشانه ای از ضعف و تلاش برای دست کاری در همه کارها می دانند.

5-کارآفرینان تک کار هستند این یکی دیگر از تفاوت کارآفرین و کارمنداست :

کارآفرینان چند وظیفه کاری را خوب می دانند ، بنابراین ترجیح می دهند “تک وظیفه” باشند. از طرف دیگر ،کارمندان آموزش دیده اند که مانند روبات ها کار کنند ، به آنها چند وظیفه آموخته می شود تا یک کارمند ماهر باشند و هنگامی که قادر به چند وظیفه نیستند ، در نهایت ناامید می شوند و آن را نقطه ضعف خود می دانند.

6-کارآفرینان در چالش ها و خطرات رشد می کنند:

تفاوت کارآفرین و کارمندان در این است که ،اگر از هرکدام از کارمندان بپرسید که چرا انجام کار را به جای تجارت ترجیح می دهند ، می گویند که آنها به امنیت یک کار روزانه نیاز دارند که هر ماه مبلغ مشخصی به آنها پرداخت می کند. نداشتن اطمینان از حقوق بازنشستگی ، فیش حقوقی ثابت یا بیمه درمانی بسیار خطرناک است.

اما کارآفرینان در معرض خطر رشد می کنند. آنها باور دارند ، هیچ کاری بدون خطر نیست و این دانش در واقع به جای ترساندن ، آنها را هیجان زده می کند. آنها منتظر چالش ها هستند و با آغوش باز از آنها استقبال می کنند، و سعی می کنند که تمام چالش ها و مشکلات را با فکر کردن درست حل کنند .

اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید :اصول بازاریابی در اینستاگرام

8-کارآفرینان برای استخدام افراد باهوش تر هوشمند هستند:

کارآفرینان افراد باهوش را استخدام می کنند. آنها می دانند که بدون یک فرد باهوش نمی توانند یک تیم عالی ایجاد کنند ، تجارت آنها با افراد باهوش رشد خواهد کرد ، بنابراین آنها همیشه آماده استخدام آنها هستند. اما کارمندان کسی را نمی توانند استخدام کنند و خودشان جزء دسته از افراد استخدامی هستند.

9-کارمندان سخت کار می کنند، کارآفرینان هوشمند کار می کنند:

 تفاوت کارآفرین و کارمند در این است که کارمندان برای بالا بردن رویای تجاری شخص دیگری کار می کنند. و در واقعه تمام کارهای سخت را کارمندان انجام دهند.اما کارآفرینان هوشمندانه کار می کنند ، نه سخت ، آنها می دانند که انرژی خود را در کجا و برای چه چیزی خرج کنند ، آنها مسیر درست را می دانند، و بر مبنای آن تلاش می کنند .

بیشتر بخوانید :وظیفه مدیربرندینگ چیست ؟

10-کارآفرینان از اشتباهات یاد می گیرند:

برای رسیدن به موفقیت در زندگی ، باید شهامت پذیرش اشتباهات خود را داشته باشید. افرادی که ذهنیت کارمندانی دارند هرگز مسئولیت اشتباه خود را بر عهده نمی گیرند ، در حالی که افراد با ذهنیت کارآفرین می دانند که مسئول تمام تصمیمات خود در زندگی هستند. آنها به جای دفاع ، اشتباهات خود را قبول و سعی می كنند آن ها برطرف کنند .

11-کارآفرینان پس از شکست قویتر می شوند ، این اصلی ترین تفاوت کارآفرین و کارمند است:

شکست بخشی از زندگی است. شما همیشه نمی توانید برنده شوید. گاهی باید در زندگی با شکست هایی روبرو شوید. کارمندان اعتماد به نفس خود را در زمان مبارزه از دست می دهند. آنها به شکست به عنوان یک تونل مرده نگاه می کنند. اماکارآفرین در هر شکست فرصتی پیدا می کنند.آنها دلسرد نمی شوند و اعتماد به نفس خود را از دست نمی دهند.

نتیجه گیری :

در اینجا 11 مورد از تفاوت کارآفرین و کارمند را به شما توضیح دادیم . در واقع کارآفرینان خوش بین ، خلاق ، نوآور و فرصت طلب هستند ، اما کارمند به شخصی گفته می شود که در ازای خدمات خود مزد دریافت می کند ، و در واقع وظیفه اصلی آنها این است که کار را به موقع انجام دهند .

منبع:

https://spencerinstitute.com/12-differences-between-entrepreneurs-and-employees/

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *