آیا شغل کارمندی برای همه افراد مناسب است ؟

آیا شغل کارمندی برای همه افراد مناسب است ؟

شغل کارمندی مزایای مناسبی دارد که اکثر مردم آن را انتخاب می کنند . مهمترین مزایای آن می توان به حقوق ثابت ، بیمه ، مزایای بازنشستگی ، مرخصی با حقوق و… اشاره کرد.اما با وجوداین مزایا باید بدانید که امروزه این شغل برای همه افراد مناسب نیست .

اطلاعات بیشتر :مدیریت ارتباط با مشتری چه تاثیری در بازاریابی دارد ؟

چرا شغل کارمندی برای همه افراد جامعه مناسب نیست ؟

همانطور که گفتیم شغل اداری  امروزه طرفداران زیادی ندارد.زیرا امروزه خیلی از افراد مخصوصاً جوانان دوست دارند که برای افراد دیگری کارکنند و هرروز از یک فرد دستور کاری بگیرند.این گونه افراد دوست دارند که آقا بالاسر خودشان باشند و حقوق بیشتری داشته باشند .

چرا شغل کارمندی کسل کننده شده است ؟

این شغل باعث میشود که افرادهیچگونه خلاقیت و نوآوری درکار خودنداشته باشند،فرض کنید که هر روز بایدسر یک ساعت مشخص به محل کار خود بروید و سریک ساعت مشخص از محل کارخودخارج شوید، سر ماه حقوق مشخصی بگیرید ، البته این مدل کارکردن درگذشته بسیار ایده آل بوداما بسیار کسل کننده شده است.

حقوق کم باعث فرارکردن از این شغل می شود :

امروزه با وجود تورم های بسیارزیادی که به وجودآمده است و حقوق های پایین که رئیس های شرکتها به کارمندان خود می دهند ، نمی توانند خرج زندگی خود را بگذرانند و جالب این است که جامعه و رئیس ها از این مشکلات خبر دارند اما هنوز هیچ اقدامی برای رفع اینگونه مشکلات و تورم نکرده اند.

چرا افراد شغل کارمندی خود را ترک میکنند ؟

1-فرصت نداشتن:

وقتی افراد می توانند مهارت ها و توانایی های خود را برای استفاده در مشاغلی که انجام میدهنداستفاده کنند ، احساس مفید بودن ، اعتماد به نفس و موفقیت را احساس می کنند.اگر کارکنان درانجام فعالیتهایی که در آنهامهارت دارند و مهارت ها و تواناییهای خودراحتی بیشتر کنند،از شغل خود استفاء می دهند.

مطالعه بیشتر در این سایت :گام های اصلی برای فریلنسرشدن :

افراد می خواهند مهارت های خود را توسعه دهند و اگر شغلی توانایی انجام آن را به آنها ندهد ، شروع به جستجوی کارهایی میکنند که آن را ارائه دهد.همین مورد درمورد فرصتها صدق میکند. اگریک محل کار فرصتهای رشد و پیشرفت را فراهم نکند ، کارمندان به جایی می روند که می توانند آنها را پیدا کنند.

2- مدیریت بد دلیل فرار کردن شغل کارمندی است :

در مقاله سال 2005 ، مدیران به عنوان عامل اصلی ترک کارمندان ذکر شده است. زمانی که یک فرد بی تجربه و ناکارآمد را  به عنوان مدیر انتخاب می کنندباعث میشود که بسیاری از کارمندان به این کار اعتراض کنند به این دلیل که این مدیران توانایی مدیریت خوب را ندارد و با کارمندان خود درست رفتار نمی کند .

3- یک محل کار سمی یا فرهنگ شرکت:

در یک محل کار ایده آل ، همه با ادب رفتار میکنندوهمکاران مکمل یکدیگر هستند. رئیسان حتی گاهی اوقات کارمندان را چک می کنند و به آنچه در زندگی شخصی آنها می گذرد علاقه مند هستند.اما همه ما می دانیم، که امروزه محل کار ایده آل وجود ندارد و شخصیت ها همیشه به این شکل یکپارچه نیستند.

در ادامه بخوانید :مهم‌ترین شاخص سنجش موفقیت کسب‌وکار چیست؟

 در هر سازمانی ، برخی برخوردهای گاه به گاه ، درگیری های بین فردی، شایعات اداری، کارگران حیله گر، رئیس های حیله گر ، همکاران جویای توجه و همکاران بی ملاحظه ممکن است ظاهر شود ، و هر یک از این موارد میتواند به دلیلی تبدیل شود که کارمندا کار خود را ترک کنند.

4- پیشرفت شغلی و تبلیغات:

وقتی بیشتر مردم متوجه میشوندکه حقوق آنها مناسب نیست ، آنجا را ترک می کنند.زیرا همه ما می دانیم شغل کارمندی باید 8 ساعت تا 10 ساعت کار کرد که این به نوبه خود باید حقوق مکفی داشته باشدامامتأسفانه درایران این شغلها با حقوق پایین است، که می تواند از بی عرضه بودن افرادی باشد که جامعه را اداره می کنند.

5- کار زیاد یا کار خیلی کم یکی ازدلایلی است که نشان میدهد شغل کارمندی مناسب نیست:

معمولاً از کارمندان خوب خواسته می شود که بسیاری از وظایف را به عهده بگیرند.کارهای اضافی باعث می شود که یک کارمند خوب ساعتها کار کند و وحقوق کمی دریافت کند،وحتی افرادی هستندکه در ابتدای کاردرمورد درآمدبه کارمندشان یک مبلغی رامیگوینداما در زمان حقوق دادن کلاً زیرحرفشان می زنند .

6- حقوق بهتروثبات مالی:

پول برای همه افراد مهم است ، زمانی که این شغل حقوق کمی داشته باشد ، و مردم نتوانندکه زندگی خودشان را اداره کنند ، تنها راه این است که از شغل خود خارج شوند ، و به دنبال شغلی باشند که درآمد آن بیشتر است. البته پول ایران بی ارزش است،اما قیمت کالا و محصولات در ایران بسیار بالا است .

بیشتر بخوانید :انواع روش های تولید محصول چیست ؟

7- کمبود پاداش ومزایادرشغل کارمندی:

هیچ کارمندی نمی خواهد هشت ساعت در روز کار کند بدون اینکه پول خوبی دریافت کند. وقتی سازمانی پاداش و مزایایی ندارد و کارمندان شناخته نمی شوند ، وفاداری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.در ایران ما فقط افرادی که مجبورند شغل اداری را قبول می کنند. 

نتیجه گیری :

  زمانی که این شغلها حقوق کمی دارد قطعاً مردم هم نمی توانند کارکنند.البته این مشکل ازرئیس شرکتها نیست بلکه ازافراد مهم جامعه مانند رئیس جمهور ،رهبر و نمایندگان مجلس است که به این موضوع رسیدگی نمی کنند،زیرا بی توجهی این افراد بخاطر پولدار بودن خودشان است.

منبع :

https://recruitingdaily.com/7-big-reasons-people-change-jobs/

.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *