مراحل شکل گیری استارت آپ از ابتدا تا انتها چیست ؟

مراحل شکل گیری استارت آپ از ابتدا تا انتها چیست ؟

 همه افراد حداقل یک ایده بزرگ برای کسب و کاردارند. اماآنچه بنیانگذاران استارتاپ رامتفاوت میکند ، تمایل آنها به اقدامی برای تحقق بخشیدن به یکی از ایده ها است. اگر فکر میکنید ممکن است بخواهید شغل روزانه خودرارها کنید و به عنوان یک بنیانگذار خود شروع به کار کنید ،باید بدانید که مراحل شکل گیری استارت آپ چگونه است .

بیشتر بدانید :انواع کارآفرینی چیست ؟

نحوه راه اندازی استارت آپ:

در زمان راه اندازی کسب و کار خود ممکن است کمی گیج شوید که باید از کجا شروع کنید، و حتی به جای اینکه به اول راه فکرکنید از استرس زیاد به مراحل آخر فکر می کنید ، این کاملاً قابل درک است اما برای اینکه یک استارآپ موفق شوید قطعاً باید فرد صبوری باشید و سرمایه کافی در این زمینه را داشته باشید .

مراحل شکل گیری استارت آپ :

1- ایده پردازی کنید :

اگر به فکر راه اندازی کسب و کار جدید هستید ، پس احتمالاً قبلاً در مورد آنچه می خواهید به صورت آنلاین بفروشید یا حداقل بازاری که می خواهید وارد آن شوید ،فکر کرده اید .در این مرحله باید اول از همه  به جستجوی سریع شرکتهای رقباتی خود بپردازید، و ببینید که آنها برای ایده های خود از چه امکاناتی استفاده میکنند و بازارمحصولات آنها چگونه است.

اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید :بازاریابی موفق برای یک محصول به چه عواملی بستگی دارد ؟

تحقیقات خودرا به گونه ای انجام دهید که ببنید که ایده شما چقدر با آنها فرق دارد و یاطرح انتخابی برای تجارت شما چقدر سودمنداست واز خودتان سوال کنید که آیا طرح من وایده من از ایده و طرح رقبا بهتر است یا نه ؟ و قبل از اینکه ایده خودتان را به واقعیت تبدیل کنید همیشه سوال کنید که هدف من از این کسب و کار چیست و چرا باید این کار پر ریسک و خطر را انتخاب کنم ؟

2- تحقیقات بازارخودرا انجام دهید:

انجام تحقیقات بازار اولین قدم برای تعیین اینکه آیا واقعاً ایده ای دارید که ارزش پیگیری آن را داشته باشد. تحقیقات خود را با نوشتن برروی یک سر رسید و و نوشتن راه حل مشکلات کسب و کار خود تکمیل کنید.بفهمید که چه تعداد از افراد با این مشکل روبرو هستند و با آنها صحبت کنید و زمانی که تحقیقات شما تمام شود تمام راه حل ها و مصاحبه هایی که کردید را بررسی کنید.

3-امنیت مالکیت معنوی یکی دیگر از مراحل شکل گیری استار آپ است :

مالکیت معنوی (IP) به فرآیندی گفته می شود که طی آن یک شخص یا شرکت می تواند حقوق یک محصول ایجاد شده را داشته باشد. به عنوان مثال می توان از حق ثبت اختراع ، حق چاپ و علائم تجاری نام برد . با ایمن سازی( IP) در ابتدا ، از خود در برابر کپی برداری محافظت میکنید. پس از اطلاع از شفاف سازی ، حق ثبت اختراع خود را ثبت کنید یا برای برند تجاری یا حق چاپ خود اقدام کنید.

اطلاعات بیشتر را در سایت ما مطالعه کنید :مهمترین نیازهای یک کسب و کار چیست ؟

4- یک طرح تجاری بنویسید:

هنگامی که ایده خود را عملی کردید ، باید چند سوال مهم از خود بپرسید: هدف تجارت شما چیست؟ به کی می فروشی؟ اهداف نهایی شما چیست؟ هزینه های راه اندازی خود را چگونه تأمین میکنید؟ بسیاری از اشتباهات باعث شده است که مشاغل جدید بدون در نظر گرفتن چنین سوالات سرعت واردبازار کار شوند.شما بایداول از همه پایگاه مشتری خود را پیدا کنید. چه کسی قصد خرید محصول یا خدمات شما را دارد؟  

5-  ارزیابی امور مالی یکی دیگر از مراحل شکل گیری استارت آپ است :

شروع هر مشاغل دارای قیمت است ،بنابراین باید تعیین کنید که چگونه این هزینه ها را تأمین میکنید. آیا ابزار لازم برای تأمین مراحل شکل گیری استارت آپ خود را دارید یا خیر؟اگر قصد دارید شغل خود برای همیشه ترک کنید آیا پول لازم برای تأمین هزینه های خود را تا زمان کسب سود کنار گذاشته اید؟ بهتر است بدانید که هزینه راه اندازی شما چقدر خواهد بود و بر طبق آن برنامه ریزی های لازم را انجام دهید .

بسیاری از استارت آپها شکست می خورند زیرا قبل از اینکه سود خود را بدست آورند ،کمبود پول پیدا میکنند.در مراحل شکل گیری استارت آپ ،یکی از راه هایی که میتوانید تعیین کنید چه مقدار پول نیاز دارید این است که یک تحلیل تجزیه و تحلیل انجام دهید. این یک عنصر اساسی برنامه ریزی مالی است که به صاحبان مشاغل کمک میکند تا تعیین کنند چه زمانی شرکت ، به سودآوری میرسد.

  • فرمول ساده است:
  • هزینه های ثابت ÷ (قیمت متوسط – هزینه های متغیر) = نقطه مساوی

6- یکی دیگراز مراحل شکل گیری استارت آپ این است که درمورد برندخود تصمیم بگیرید:

برند تجاری چیزی فراتر از انتخاب یک نام است ، بلکه تصمیم گیری در مورد هویت ایده شمااست. البته شاید از نظر شما این فقط یک نام برند باشد اما در اصل این برند باید انقدر اصیل و پر معنی باشد که مشتریان را به سمت خود بکشاند .نام برند نه تنها در بازار معروف می شود بلکه به محض اینکه برند شما شروع به کار کند تمام وب سایت ها  و بازاریابان برند شما را تبلیغ می کنند . 

7-یک بنیانگذار را انتخاب کنید:

نداشتن پشتیبانی مناسب حتی برای بهترین ایده ها می تواندکسب و کار شما را شکست دهد .زیرا همه استارت آپها باید همیشه یک بیناگذار و یا شریک داشته باشند که اگر در زمان عملی کردن ایده ها به مشکل مالی برخورد کردند بتوانند از طریق این شریک یا بنیانگذار مشکلات احتمالی را برطرف کنند . فراموش نکنید ،فردی را انتخاب کنید که از همه لحاظ درست و با انگیزه باشد .

می توانیداطلاعات مفیدتری بدانید :ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها چیست و چه فایده‌ای دارد؟

8-محل کار را انتخاب کنید:

 زمانی که ایده های شما به واقعیت تبدیل میشود،شما باید یک مکان مناسبی برای معرفی آن محصول و معرفی شرکت خود داشته باشید .پس چه بهتر است که قبل از هرچیزی یک مکان مناسب برای کسب و کار خود پیدا کنید. زمانی که کسب و کار شما رشد کرد میتوانید کارمندان بیشتری را استخدام کنید . مکان مناسب برای مراحل راه اندازی استارت آپ مهم است .

نتیجه گیری :

مراحل شکل گیری استارت آپ بسیار پیچیده و سخت است که ما جزئی ترین آنها را دراین مقاله معرفی کردیم . امیدواریم که در این مقاله اطلاعات مورد نیاز شما عزیزان بوده باشد . 

منبع:https://www.businessnewsdaily.com/4686-how-to-start-a-business.htmlhttps://www.techrepublic.com/article/10-steps-to-starting-your-startup/    

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *