مهمترین آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپها چیست ؟

مهمترین آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپها چیست ؟

وقتی صحبت از موفقیت عملیاتی میشود،درک شخصیت فردی کارکنان بسیار مهم است. زیرا این امر به مدیران استارتاپ کمک میکندتا نیروی کار خود را بهتر بشناسد.شناخت شخصیتهای کارکنان به مدیران اجازه میدهد تا نقاط قوت خود را بهتر بشناسندودر تصمیم گیری عجله نکنند.آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپها این روزها بسیار معروف شده است.

مطالعه بیشتر :مهمترین مهارت یک کسب و کار چیست ؟

آزمونهای روانشناسی استارتاپ ها چیست؟

آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپها ، آزمونهایی است که ارزیابی شخصیت کارکنان را انجام می دهد این آزمون ها از نظر رفتاری هستند و ویژگی های مختلف مورد نیاز برای یک شغل را بررسی می کنند. آنها توسط متخصصان طراحی شده اند و رفتار افراد را برای تعیین شخصیت آنها مطالعه می کنند.

·       نکته :این آزمون ها پنج ویژگی مختلف مانند سازگاری ، ثبات عاطفی ، گشودگی ،برون گرایی و وظیفه شناسی  بررسی می کنند.

 فهمیدن این مسائل برای مدیران استارتاپ بسیار حیاتی است زیرا هرکس منحصر به فرد است ، و همانطور که می دانید هر فردی خصوصیات و توانایی های خاص خودش را دارد و برای انجام یک کار خوب باید شایستگی های لازم را داشته باشند تست های شخصیتی این واقعیت را تشخیص داده و به شرکت ها کمک می کند تا کارکنان خود را بهتر بشناسند.

مطلب پیشنهادی:۵ مورد از دلایل استفاده از آزمونهای روانشناسی در استخدام چیست ؟

اهمیت آزمونهای روانشناسی برای استارتاپها چیست ؟

یک شرکت استارتاپی زمانی به حداکثر بهره وری می رسد که کارکنان را با بهترین شغل خود مطابقت دهد. این تنها با درک اولیه کارکنان امکان پذیر است. این آزمونها ها با ارائه نمای کلی از شخصیت آنها به تعیین این امر کمک می کند.

انجام این کار به عملکرد بهتر کارمندان شرکت استارتاپ ، مشارکت کارمندان و انگیزه کارمندان کمک می کند. البته آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپها برای شناخت بیشتر کارمندان شرکت بسیار مناسب است . و امروزه بیشتر مدیران استارتاپها از این آزمونها استفاده می کنند .

مهمترین آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپها :

1-آزمون کالپیر:

آزمونهای  Caliper ویژگی مختلف شخصیت را برای کارکنان شما تجزیه و تحلیل می کند.این ویژگی ها شامل :انگیزه خودخواهانه ، پرخاشگری ، ریسک پذیری ، رهبری ، مدیریت زمان و غیره هستند. این آزمون به شرکت کنندگان خود نمره می دهد. تعداد نمرات بالاتر نشان دهنده نتایج بهتر است.

اگر تمایل به اطلاعات بیشتر دارید:کاربردهای خلاقیت در فروش و بازاریابی شرکتها چیست ؟

2- آزمون شاخص رفتاری (PI) ارزیابی رفتار :

ارزیابی رفتاری شاخص پیش بینی کننده (PI) یکی از مهمترین آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپ ها است . این آزمون بیش از 12 دقیقه طول می کشد و چهار جنبه از شخصیت کارکنان را تجزیه و تحلیل می کند. این 4 جنبه شامل  تسلط، برون گرایی ، صبر و رسمی بودن هستند.

·       این آزمون دو جنبه ثانویه را بررسی می کند،این دو جنبه “سطح تصمیم گیری”و “سطح پاسخ” هستند. این آزمون به ویژه در تصمیم گیری برای استخدام مفیداست. زیرا به تعیین نحوه رفتار افراد کمک می کند.

  3- آزمون MBTI)) :

این یکی دیگر از آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپها است  . این آزمون تنظیمات ترجیحی کارکنان را بررسی می کند. این به این معنی است که آنها چگونه ترجیح می دهند از قدرت درک و قضاوت خود استفاده کنند.  این آزمون درون گرایی، برون گرایی ، حس شهود ، تفکر ،احساس و قضاوت و درک طرف مقابل را ارزیابی می کند .

4- ارزیابی DISC یکی از آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپها است:

این آزمون نشان میدهد که چگونه ممکن است یک کارمند به موقعیت های خاص محل کار واکنش نشان دهد. قالب این آزمون سوالات مربوط به شرایط بحرانی کار است. این آزمون بر مدیریت تعارض، مهارتهای بین فردی،حل مشکلات، مذاکره ،کار گروهی و حساسیت فرهنگی تمرکز دارد. امروزه این آزمون در پیش بینی عملکرد شغلی استاندارد است.

جهت اطلاعات بیشتر:نوآوری و اهمیت خلاقیت در استارتاپها چیست ؟

 

5- پرسشنامه شخصیت شغلی SHL یکی دیگر از آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپها است:

این آزمون در 104 سوالات مختلف مبتنی بر  MCQ  است که به کارکنان نمره می دهد. این آزمون روانشناسی چند ویژگی مختلف دیگر را ارزیابی می کند این ویژگی ها عبارتند از : رابطه با مردم، سبک تفکر و احساسات و مسئولیت پذیری و…. است .بر اساس نتایج ، این آزمون نقاط قوت و ضعف شرکت کنندگان را نشان می دهد.

·       بر اساس  نتایج آزمونهای روانشناسی برای استخدام استارتاپها ، شما باید نقش های شغلی کارکنان مختلف را در شرکت تعیین کنید.

نتیجه گیری :

هر شغلی به غیر از شایستگی به شخصیت خاصی نیاز دارد. لازم به ذکر است که هر دو نقش مهمی در بهره وری دارند. همچنین ،کارکنان با شخصیت خوب ، محیطی مثبت را برای کار به ارمغان می آورند.علاوه بر این ، یک آزمون روانشناسی برای استخدام استارتاپها به شما کمک می کند تا نیروی کار خود را بهتر بشناسید.

منبع :

https://blog.vantagecircle.com/employment-personality-test/

 

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *