چگونه در زندگی خود استعدادیابی کنیم ؟

چگونه در زندگی خود استعدادیابی کنیم ؟

تصور شما از خودتان بسیار پیچیده است. همانطور که نمی توانید بینی خود را ببینید ، ممکن است اغلب در مورد بهترین کارهایی که می کنید بی توجه باشید. تشخیص درخشان ترین استعدادیابی شما بسیار دشوار است و اغلب در مکانهایی هستند که انتظارش را ندارید. حتی ممکن است در کارهایی که خود را در آنها بد می دانید بسیار خوب عمل کنید. دلایل خوبی وجود دارد که بخواهید استعدادهای خود را کشف کنید .

بیشتر بدانید :متریکهای ارزیابی استارتاپ ها چیست ؟

چگونه استعدادیابی کنیم ؟

1- ذهن خود را به تمام مسیرها باز کنید :

 از آنجا که شما به احتمال زیاد در مورد برخی از استعدادهای خود بی توجه هستید ، یک مکان خوب برای شروع استعدادهای خود این است که فقط ذهن خود در مورد مسائل باز کنید. به خاطر داشته باشید که استعدادها فراتر از نوازندگی گیتار یا رقصیدن حرفه ای است. استعدادها در همه اشکال و اندازه ها وجود دارند و در بسیاری از زمینه های زندگی گسترش می یابند. این یکی از روشهای موفقیت آمیز استعدادیابی است.

2- گذشته خود را مرور کنید :

همانطور که در جستجوی استعدادهای خود به فکر خود هستید ، با نگاه به گذشته خود شروع کنید. به کارهایی که انجام داده اید نگاه کنید. به چیزهایی که از آنها لذت بردید نگاه کنید. به زمان هایی که واقعا موفق شدید نگاه کنید. از خود سوالاتی بپرسید مانند “به چه چیزی بیشتر از همه افتخار می کنم؟”  بزرگترین موفقیتم تا الان چه بوده است؟و….  

  • یک چیز خوب برای فکر کردن این است که دوران کودکی شما چگونه بوده است. در بچگی چه کار می کردید؟ از چه چیزی لذت می بردید؟ به چه چیزی معروف بودید؟ گاهی اوقات این می تواند برخی از استعدادهای عمیق شما را آشکار کند. به سرگرمی های خود فکر کنید زیرا شخصیت شما توسط آنها ساخته می شود .

3- یکی دیگر از روشهای استعدادیابی ،به این فکر کنید که از چه چیزی لذت می برید:

چیزهایی که شما را خوشحال می کند می تواند استعدادهای شما را نیز نشان دهد. به کارهایی که دوست دارید انجام دهید فکر کنید. آیا مردم تا به حال از شما در مورد چیزی تعریف کرده اند ؟آیا آنها هرگز از شما درخواست کمک کرده اند؟ شما ممکن است آن را به عنوان یک استعداد در نظر نگیرید ، اما قطعاً آن کاری را که شما انجام دهید جزء استعدادهای شما شمرده می شود.

اطلاعات بیشتر :کاربردهای خلاقیت در فروش و بازاریابی شرکتها چیست ؟

  • سعی کنید همه چیزهایی را که از آن لذت می برید بنویسید. این به شما کمک می کند ببینید چه کارهایی واقعاً از انجام آنها لذت می برید و به شما فرصتی می دهد تا در مورد اینکه چرا از این چیزها لذت می برید فکر کنید.

4- آنچه را که در آن مهارت دارید ارزیابی کنید :

تفاوت بزرگی بین آنچه از آن لذت می برید و آنچه که در آن خوب هستید ، وجود دارد. شما ممکن است استعدادهای خود را تنها در کارهایی بدانید که دوست دارید ، اما مهم است که بدانید استعدادهای شما اغلب چیزهایی هستند که از آنها لذت نمی برید یا چیزهایی هستند که حتی به آنها فکر نمی کنید. به همین دلیل مهم است که نگاهی طولانی مدت به آنچه واقعاً در آن مهارت دارید ، بیندازید.

5- یکی دیگر از روشهای استعدادیابی این است که به موفقیت های خود فکر کنید :

به زندگی خود نگاه کنید و به زمانهایی فکر کنید که واقعاً موفق شده اید ، زمانهایی که احساس می کردید از غرور موفقیت خود می ترکید. این می تواند نشان دهنده استعداد شما باشد. قطعاً در زندگی همه ما موفقیت های کوچک و بزرگی وجود دارد ، می توانید با فکر کردن به آن ها استعدادهای خود را بفهمید.

بیشتر بخوانید:تبلیغات در نقطه فروش چیست ؟

6- داستان زندگی خود را بنویسید :

این تمرین استعدادیابی می تواند به شما کمک کند سعی کنید تمام مراحل زندگی خود را بنویسید .در مورد اینکه در کودکی چگونه بودید ، قبل و بعد از مدرسه دوست داشتید چه کارکنید، موضوعات مورد علاقه شما چیست .درباره جایی که اکنون در زندگی خود هستید بنویسید. حالا ، درباره آینده خود بنویسید. درباره جایی که می خواهید بروید بنویسید.

7- یکی دیگر از روش های استعدادیابی این است که پرس و جو کنید :

دیگران ممکن است راحت تر ببینند که در چه کاری مهارت دارید. از اطرافیان خود بپرسید ،مردم معمولاً خوشحال خواهند شدکه به شما بگویند نقاط قوت شما چیست.حتماً با افرادی که شما را خوب می شناسند صحبت کنید اما همچنین با افرادی که به سختی شما را می شناسند صحبت کنید. هر دو آنها نظرهای متفاوتی می دهند ،که این مورد میتواند به شما کمک کند.

8- در دیگران به دنبال استعداد باشید :

گاهی اوقات الهام گرفتن از استعدادهای دیگران باعث میشود که بفهمیم در چه کاری مهارت داریم.اگر شما نویسنده هستید چیزی میخوانید که کاملاً با روح شما ارتباط دارد،سعی کنید آنچه را دقیقاً شما را روشن کرده است،مشخص کنید. برعکس،اگر استعداد دیگران را میبینید میتوانید از آن به نفع خود نیز استفاده کنیدو از این شخص بخواهید که شما راهنمایی کند.

نتیجه گیری :

کشف کردن استعداد خود کار بسیار سختی نیست ، زیرا برای این کار به کمی تمرکز نیاز دارید . روش های استعدادیابی می تواند به شما کمک کند تا استعدادهای پنهان خودتان را آشکار کنید .

منبع :

https://www.wikihow.com/Discover-Your-Talents

 

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *