خدمات شتابدهنده استارتاپ چیست ؟

خدمات شتابدهنده استارتاپ چیست ؟

شتابدهنده استارتاپ یا شتاب دهنده هسته ای،منبع مالی و خدمات شتابدهنده است که به کسب وکارهای جدید کمک می کند تا تأسیس شوندوبرخی ازهزینه های اولیه خود را که بنیانگذاران استارتاپ نمیتوانندخودشان تأمین کنند،تأمین کنند.برای کارآفرینان تازه کار، دانستن نحوه دسترسی به شتاب دهنده های استارتاپ می تواند یک چالش باشد،اما مزایای این کار می تواند قابل توجه باشد.

مطالعه بیشتر :روشهای موفق هدفگذاری در استارتاپ ها چیست ؟

مدل کسب و کار در شتاب دهنده استارتاپ چگونه است؟

مدل کسب و کار شتابدهنده استارتاپی برسرمایه گذاری های مبتنی بررشد درمراحل اولیه متمرکز است وهدف آن دستیابی به بازدهی خوب سرمایه گذاری در یک دوره نسبتاً کوتاه است.شرکتهای شتابدهنده باشرکتهای دیگر تفاوت دارد واز همه مهمتر موفق شدن دراین شرکتها خیلی سخت است.

برنامه های شتابدهنده استارتاپ فقط به شرکتهای اولیه کمک مالی نمیکند.آنها اغلب حمایت مالی راباآموزش وراهنمایی ترکیب می کنند و همچنین ممکن است راه هایی را برای کارآفرینان ایجادکنندتابا مشاغل دیگر وارد شبکه های جهانی شوند و راهی برای ورود به بازار هدف خود پیدا کنند.

استارتاپ چیست؟

استارتاپ یک شرکت جوان است که توسط یک یا چند کارآفرین تأسیس شده است تا محصول یا خدمات شتابدهنده منحصر به فردی راتوسعه دادهوبه بازارعرضه کند.بر اساس ماهیت خود،یک استارتاپ معمولی،معمولاً با تأمین بودجه اولیه بنیانگذاران یا دوستان و خانواده های آنها ، راه اندازی میشود.

ویژگی های یک استارتاپ :

  • یک استارتاپ یک سرمایه گذاری کارآفرینی است که به دنبال پشتوانه مالی کافی برای خروج از بازار است.
  • اولین چالش برای یک استارتاپ،اثبات اعتبار مفهوم به وام دهندگان و سرمایه گذاران بالقوه است.
  • استارتاپ ها همیشه پیشنهادات خطرناکی هستند،اما سرمایه گذاران بالقوه روشهای مختلفی برای تعیین ارزش خود دارند.
  • اما ارائه خدمات شتابدهنده بسیار سودمند است

بیشتر بخوانید :نوآوری و اهمیت خلاقیت در استارتاپها چیست ؟

یکی از اولین کارهای این استارتاپ ،جمع آوری مقدار قابل توجهی پول برای توسعه بیشتر محصول است.برای انجام این کار ، آنها باید یک استدلال قوی و نمونه اولیه،ارائه دهند که ادعای آنها را مبنی براینکه ایده آنها واقعاً جدید است یاپیشرفت بزرگی تا الان داشته است را قبول کنند.

  • اگرچه اکثریت رقبای استارتاپ ها شکست می خورند ، اما برخی از موفق ترین کارآفرینان تاریخ ،استارتاپ هایی مانند مایکروسافت (بنیانگذار بیل گیتس) ،فورد موتورز (تأسیس هنری فورد) و مک دونالد (تأسیس ری کروک) را ایجاد کردند و در این شغل بسیار موفق شدند.اما ناگفته نماند که خدمات شتابدهنده آنها بسیار با ارزش است.

آشنایی با استارتاپها و خدمات شتابدهنده آنها:

در مراحل اولیه،شرکتهای نوپا درآمدکمی دارند یاهیچ درآمدی ندارند.آنها ایده ای دارند که باید توسعه دهند،آزمایش کنند و به بازار عرضه کنند.این امر هزینه قابل توجهی را می طلبد و صاحبان استارتاپ ها منبع بالقوه برای استفاده دارند:

  • منابع مالی سنتی شامل وام های مشاغل کوچک از بانک ها یا اتحادیه های اعتباری، وام های اداره مشاغل کوچک تحت حمایت دولت از بانکهای محلی و کمک های مالی سازمانهای غیر انتفاعی و دولتهای ایالتی است.

اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید :مدیریت شبکه اجتماعی به چه معنا است ؟

خدمات شتابدهنده :

1-فضای مناسب برای استارتاپها :

مدیران شتابدهنده برای موفقیت در کار خود باید حتماً در اول کار یک محل مناسبی برای کارمندان خود ایجاد کنند .تا همه بتوانند در آرامش و اطمینان شروع به کار کنند. فضای مناسب برای کارمندان باعث میشودکه انگیزه آنها بیشتر شود.

2-گذاشتن برنامه های آموزشی برای کارمندان :

مدیر استارتاپ باید درهفته دو یا سه ساعت برای کارمندان خودوقدرتمند کردن آنها برنامه های آموزشی را طراحی و ارائه دهد .این شرکتها میتوانند با استفاده از برنامه های آموزشی که میدهند بسیار ازکارمندان خود را به صورت دورکاری استخدام کنند.

3-تأمین مالی و پیدا کردن سرمایه گذار:

برای راه اندازی یک شرکت استارتاپ وهدایت کردن آن به سمت موفقیت وجذب مشتری و ….. نیاز به یک منبع مالی معتبر دارد،و اگر یک شرکت میخواهد دراین زمینه موفق شود بایدحتماً از نظر مالی هیچ مشکلی نداشته باشد.پس همان ابتدا به دنبال یک سرمایه گذار باشید.

مطلب پیشنهادی :تیپ شخصیتی رهبراستارتاپ باید چگونه باشد؟

4-ارائه خدمات شتابدهنده برای جذب مشتری :

یکی ازدغدغه همه شرکتهای استارتاپی جذب مشتری و به درآمدزایی رساندن شرکت است. اما باید بدانید که برای این کار شما باید از کانالهای جذب مشتری استفاده کنید و دوره های آموزشی را ببینید و از همه مهم تر باید خدمات استارتاپ شما بسیار با ارزش باشدتا مشتریان به سمت شما جذب شوند .

نتیجه گیری :

خدمات استارتاپ ارائه میدهند بسیار زیاد است که ما در اینجا مهمترین آنها را به شما معرفی کردیم.شرکتهای نوپا ، شرکت های بسیار خوبی هستند که محصولات با ارزشی ارائه میدهند و موفقیت در این شرکتها بسیار با ارزش است .

منبع :

https://www.brex.com/blog/what-is-startup-accelerator/

https://blog.hubspot.com/sales/accelerators

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *