چطور می توانیم مشتریان را جذب خود کنیم ؟

چطور می توانیم مشتریان را جذب خود کنیم ؟

کاملاً واضح است که اگر مشتری نداشته باشید پس قطعاً شغل هم ندارید. اما جذب مشتریان جدید به طور خودکار اتفاق نمی افتد. شما باید راه هایی برای رسیدن به آنها پیدا کنید ،و آنها را به سمت خودتان بکشانید .کسب و کار شما به یک برنامه بازاریابی نیاز دارد که به نحوه جذب مشتری و افزایش فروش بپردازد.البته بعضی اوقات هم نیاز به تیکنیکهای بازاریابی ندارید و می توانید با انجام دادن چند کار ساده مشتریان را به خود جذب کنید .

مطلب پیشنهادی :شرکت هلدینگ چیست وچه تفاوتی با شرکت های سرمایه گذاری دارد؟

راه های جذب مشتریان :

1- مشتریان جدید خود را شناسایی کنید :

یکی از رایج ترین اصول هر کمپین بازاریابی جذب مشتری، شناخت کامل مشتری است. اولین سوال این است که “مشتری جدید ایده آل شما کیست؟” سوال دوم این است که “مشتری جدید ایده آل شما از کسب و کار شما چه می خواهد؟”

ایجاد یک استراتژی بازاریابی مؤثر برای یک نفر بسیار راحت تر از هر شخص است. زیرا همه افراد یک محصول شبیه هم را نمی خواهند ،پس اگر می خواهید مشتریان را به خود جلب کنید باید یک شبکه بزرگ بسازید. کاری که بیشتر برند های بزرگ انجام می دهدند مانند : آمازون و… آنها زیرساخت ها و قدرت بازار را در دست دارند تا بتوانند مشتریان را تقریباً از هر جمعیتی جذب کنند.

مرحله  بعد مستلزم انجام برخی تحقیقات اینترنتی ، بیرون آمدن و صحبت کردن با جمعیت های مختلف  است ، و حتی  طوفان فکری  می تواند راه حل خوبی باشد . شما باید در مورد انواع افرادی که جذب محصول یا خدمات شما می شوند فکر کنید. شما می توانید با دسته بندی های کلی شروع کنید به عنوان مثال مشاغل شما به مردان ، زنان یا هر دو مربوط می شود. همچنین می توانید بر اساس سن ، درآمد و موقعیت مکانی ، چند مورد را نام ببرید. ترفند این است که به هدفی برسید که آنقدر مشخص باشد که ارزش هدف گذاری را داشته باشد .

2- از بازاریابی پاسخ مستقیم برای جذب مشتریان استفاده کنید :

بازاریابی پاسخ مستقیم یک تاکتیک محبوب است که در آن شما از مشتریان خود می خواهید که درگیر فراخوان عمل شوند. معمولاً ، این شامل پاسخ به یک ایمیل یا انتخاب گروه بازاریابی ایمیل شما می شود. مزیت این نوع بازاریابی این است که شما فهرستی از مشتریان علاقه مند ایجاد می کنید که می توانید با فروش ، رویدادها ، خبرنامه ها و سایر یادآوری ها به آنها دسترسی داشته باشید تا نام تجاری خود را در ذهن آنها نگه دارید.

بیشتر بخوانید :بازاریابی شبکه ای چیست ؟

  • بازاریابی مستقیم زمانی عملی می شود که پیام های جذاب برای جذب مشتریان و جلب توجه جمعی از آنها طراحی کنید.

البته ، برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش ، باید خبرهای تازه در ممورد محصولات جدید ، تبلیغات ، اخبار مربوط به کسب و کار خود و سایر مواردی که مشتریان شما دوست دارند در مورد شما و محصولاتتان بدانند ارسال کنید .  

3- چیزی را برای جلب مشتریان جدید فراهم کنید:

 اگر می خواهید کسب و کار خود را به بودجه کمی شروع کنید ،پس به احتمال زیاد توزیع کالای رایگان به عنوان تبلیغ کسب و کار خود و جذب مشتریان کارغیر منطقی است .

اما می توانید به مشتریانی که اولین بار از محصولات شما استفاده می کنند تخفیف دهید مثلاً 10 % تخفیف بگیرند. یا می توانید تخفیفاتی را برای مشتریان فعلی که مشتریان جدید را به شما معرفی می کنند در نظر بگیرید . به عنوان مثال : ارائه 5 دلار تخفیف به ازای هر مشتری جدید در نظر بگیرید . به این ترتیب هم مشتریان جدید را جذب خود کرده اید و هم مشتریان فعلی را به خود وفادار کرده اید .

4- برای افزایش فروش به کسب و کار خود لیفت بدهید :

شما می خواهید کسب و کار شما از همان ابتدا بهترین قدم را برداشته باشد. پس به جای غفلت از ویترین مغازه ، به آن نگاهی انتقادی بدهید و مغازه خود را طوری ارزیابی کنید که گویی مشتری جدیدی هستید. آیا تمیز و روشن است؟ آیا تابلوهای شما در وضعیت خوبی هستند؟ آیا از جاده قابل مشاهده است؟ به همین ترتیب ، داخل مغازه شما باید تمیز ، سالم باشد و طوری طراحی شده باشد که متناسب با تصویر برند شما و سلیقه مشتریان هدف شما باشد. سعی کنید خودتان را جای مشتری بگذارید .

 

  • ظاهر خوب کسب و کار شما یک راه عالی برای افزایش فروش است.

 5- در مورد کسب و کار خود زیاد صحبت کنید :

مهمتر از همه ، بهترین کاری که می توانید برای جذب مشتریان جدید انجام دهید این است که تا حد ممکن در مورد کسب و کار خود صحبت کنید. می توانید برای این کار از تبلیغات آنلاین ، روزنامه ها یا حتی در بیلبوردها  استفاده کنید .اگر بودجه شما برای این نوع هزینه ها بسیار محدود است ، رسانه های اجتماعی راهی عالی برای دسترسی رایگان به تعداد زیادی از مشتریان ارائه می دهد.

این روزها تبلیغات دهان به دهان واقعا اینترنتی است. با شبکه های اجتماعی شخصی خود تماس بگیرید و آنها را از کسب و کار خود مطلع کنید. از آنها بخواهید که تجارت شما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنند و این خبر را به دوستان خود و فراتر از آن نیز برسانند. حضور فعالی در رسانه های اجتماعی داشته باشید و از آن برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کنید.

بیشتر بدانید :اصول فروش موفق در چیست؟

نکته پایانی: جذب مشتریان جدید :

پی بردن به چگونگی جذب مشتریان ،کمی مربوط به روابط عمومی ، فکر و یادداشتن تکنیک های تجاری می شود . شما می توانید با استفاده از رسانه های اجتماعی و سایت های که دارید خیلی راحت محصولاتتان را تبلیغ کنید و مشتریان خود را افزایش دهید . سعی کنید از مواردی استفاده کنید که برای تجارت شما مفید و سودمند است . 

منبع :

https://aofund.org/resource/5-tips-attracting-new-customers/

 

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *