نکات مهم و طلایی در سخنرانی چیست؟

نکات مهم و طلایی در سخنرانی چیست؟

سخنرانی عمومی یک هنر است و واقعاً دشوار! فقط کسانی که از اعتماد به نفس سخنرانی در برابر تعداد زیادی از مخاطبان برخوردارند ، می توانند بدون عیب و تردید در جمع صحبت کنند. اگر شما از جمله سخنرانانی که عاشق صحبت کردن با مردم هستند ، قطعاً می توانید با تقویت کردن مهارت خود یکی از بهترین سخنران های دنیا شوید . در این مقاله می خواهیم در مورد نکات مهم سخنرانی صحبت کنیم .

 بیشتر بخوانید :شرکت هلدینگ چیست وچه تفاوتی با شرکت های سرمایه گذاری دارد؟

8 قانون طلایی در سخنرانی :

1- خودتان باشید منحصر به فرد باشید :

ضروری است که ابتدا خود را بشناسید. تنها در این صورت است که می توانید بهترین سخنرانی خود را به نمایش بگذارید. نقاط قوت خود را تجزیه و تحلیل کرده و آنها را به خوبی نشان دهید. نقاط ضعف خود را مطالعه کرده و بر روی آنها کار کنید. فقط وقتی خودتان را بشناسید می توانید خودتان باشید و این اولین قدم برای تبدیل شدن به یک سخنران عمومی خوب است.

2- ارتباط واضح یکی از نکات مهم سخنرانی است :

روشن ، واضح و درست ارتباط برقرار کنید. وقتی صحبت می کنید ، محتوای شما باید واضح و ارائه شما واضح تر باشد. برای رسیدن به این هدف ، آمادگی و تمرین زیادی لازم است. هیچ چیز نمی تواند جایگزین آماده سازی شود. بزرگترین سخنرانان، حقایق و ارقام خود را آماده می کنند و آنها را اجرا می کنند . حتی بهترین سخنرانان در این زمانه در مقابل آینه یا خانواده یا دوستان تمرین می کنند تا بتوانند بهترین سخنرانی را در مقابل مردم داشته باشند .

مطلب پیشنهادی :چطور می توانیم مشتریان را جذب خود کنیم ؟

3- مخاطبان خود را بشناسید :

همه ما می دانیم که سخنرانی کردن کار بسیار دشواری است مگر اینکه افرادی را که با آنها صحبت می کنید بشناسید ،اما بازهم به نظرمن نحوه ارتباط با آنها دشوار است. سعی کنید گروه سنی ، سلیقه و طرز فکر مخاطبان خود را بشناسید تا بتوانید مطابق با رفتار و سلیقه آن ها سخنرانی کنید . این یکی از نکات مهم سخنرانی است .

4- زمان صحبت خود را تعیین کنید :

بدانید که چگونه مخاطبان خود را با مدت زمان مناسب به خود جذب کنید. یک سخنرانی بسیار طولانی اغلب مخاطب شما را کم می کند و باعث می شود که تعداد کمی از مخاطبان به شما توجه کنند . در حالت ایده آل ، سخنرانی نباید بیش از 15-20 دقیقه باشد. سخنرانی های کوتاه نیز می تواند این تصور را به وجود آورد که اطلاعات زیادی در مورد موضوع ندارید و نمی توانید بیان خود را منتقل کنید .

5-یکی از نکات مهم سخنرانی این است که با یک عنوان خوب شروع کنید:

عنوان خوب باعث می شود مخاطبان منتظر سخنرانی شما باشند. همچنین حال و هوای گفتار را ایجاد می کند. در واقع مخاطب با این عنوان تصمیم می گیرد که چقدر دوست دارد سخنرانی شما را بشنود و آیا آن جذابیت کلی را دارد یا نه . به عنوان مثال ، در میان گروهی از جوانان/ نوجوانان به عنوان مخاطب ، متن یک آهنگ محبوب می تواند برای شروع خوب باشد و این چیزی است که دوست دارند.

اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید :محدویت سنی افزایش خلاقیت چیست؟

6- یکی از نکات مهم سخنرانی این است که ذهنشان را باز کنید :

همانطور که یک عنوان بزرگ و خوب مهم است ،قطعاً نوع صحبت شما  و موضوع سخنرانی نیز باید دارای ارزش باشد. سعی کنید مخاطب خود را وادار به تفکر ، تجزیه و تحلیل و شرکت در سخنرانی خود کنید. با مخاطبان خود رابطه خوبی برقرار کنید. سعی کنید آن ها را به موضوع سخنرانی خود علاقه مند کنید .

7- جریان اطلاعات را حفظ کنید :

مطمئن شوید که مخاطبان شما به بیراهه نمی روند. آنها را با اطلاعات مناسب و آمار، به روز نگه دارید. فراموش نکنید که سخنرانی شما باید به گونه باشد که در آن اطلاعات درست و مناسب  به مخاطبان بدهد . این مورد یکی از نکات مهم سخنرانی است .

 بیشتر بدانید :تست سنجش خلاقیت تورنس چیست ؟

8- 3  پیش نویس برای یک سخنرانی ایجاد کنید :

این یک حقیقت اثبات شده است که ایجاد سه پیش نویس در نسخه نهایی بهترین سخنرانی را ایجاد می کند. اینقدر بنویسید و بازنویسی کنید تا سخنرانی نهایی شما از همه نظر کامل شود. هنگامی که از این قوانین طلایی پیروی می کنید ، قرار است با مهارت های بیان عمومی خود ، قلب و ذهن مخاطبان خود را تسخیر کنید. این روش را امتحان کنید.

نتیجه گیری :

در این مقاله نکات مهم سخنرانی را به شما گفتیم ، امیدواریم که با تمرین کردن این نکات طلایی بتوانید بهترین سخنرانی را در بین مخاطبان خود داشته باشید . فراموش نکنیدکه همه چیز به میزان اعتماد به نفس شما برمی گردد .

منبع :

https://www.asiapacific.edu/blog/8-golden-rules-of-public-speaking/

 

 

عضویت در خبرنامه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *