برنامه توسعه فردی idp چیست؟

برنامه توسعه فردی idp چیست؟

اگر می خواهید که شرکت شما در دنیای امروز رشد و پیشرفت داشته باشد و به فعالیت خود ادامه دهد باید نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید و برنامه ای برای پیشرفت خود داشته باشید. در غیر این صورت شما پیشرفتی در شرکت و کار خود نخواهید داشت . زیرا پیشرفت شغلی مستلزم درک کامل نیازها و آرزوهای حرفه ای شما است. در اینجاست که برنامه توسعه فردی idp مطرح می شود.

برنامه توسعه فردی idpکه برای متخصصان جوان حرفه ای و مدیران مفید است، و به شما این امکان را می دهد که به طور عینی به مسیر شغلی خود نگاه کرده و آینده خود را برنامه ریزی کنید. این فقط یک برنامه پشنهادی نیست بلکه یک برنامه عملی مشخص با گام های فردی است که می توانید برای رسیدن به سطح پیشرفت حرفه ای خود بردارید.

مطلب پیشنهادی:توسعه فردی چیست و چه اهمیتی دارد؟

برنامه توسعه فردیidp  چیست؟

یک برنامه توسعه فردی یک سند ساده است که به شما کمک می کند دانش ، مهارت ها و توانایی های خود را شناسایی کرده و طرح بندی کنید و در عین حال یک مسیر مناسب برای رسیدن به توسعه حرفه ای را برای شما فراهم کند. شما می توانید آن را به عنوان یک بررسی سالانه از استعدادهای موجود خود در نظر بگیرید و از آن برای آماده سازی برای آینده خود استفاده کنید. وقتی برنامه توسعه فردیidp   خوب نوشته شود ، می تواند به شما در بهبود عملکرد ، تقویت صلاحیت های حرفه ای و تقویت نقاط ضعف کمک کند.

  • یک برنامه موفق را می توان در سه عنصر اصلی یافت: نیازهای سازمانی ، اشتیاق و شایستگی.

نحوه ایجاد یک برنامه توسعه فردیidp  :

ایجاد برنامه توسعه فردی idp کاری نیست که شما بتوانید به تنهایی انجام دهید. در واقع ، بهتر است همزمان با بررسی عملکرد سالانه مدیریت خود با کمک مدیر خود تکمیل کنید. هدف این است که یک ارزیابی صادقانه از کار خود انجام دهید ، که بهتر است با دیدگاه عینی انجام شود.

در اصل ، برنامه شما باید یک سند ساده یک تا دو صفحه ای باشد که خلاصه ای از شغل فعلی و اهداف شغلی شما نوشته شده باشد.البته این طرح می تواند برای همه متفاوت باشد، زیرا شغل ها با هم فرق می کنند .اما هر طرح شامل چند عنصر کلیدی است :

  • لیستی از مهارت ها ، دانش و توانایی های مهم شما.
  • فهرستی از ضعف های کلیدی/نیازهای توسعه ای شما.
  • لیستی از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شما.
  • خلاصه ای از اهداف توسعه ای شما ، آنچه باید برای رسیدن به اهداف خود انجام می دهید.
  • لیستی از استراتژی هایی که برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنید.

بیشتر بخوانید :چرا توسعه فردی کارکنان برای مدیران مهم است ؟

برای ایجاد یک برنامه توسعه فردی دقیق ، باید چهار مرحله را طی کنید:

1- اهداف حرفه ای خود را مشخص کنید :

اهداف حرفه ای کوتاه مدت و بلند مدت خود را مشخص کنید. برای انجام این کار ، باید تعیین کنید که چه چیزی به شما انگیزه می دهد و در کار به شما انرژی می دهد ، و از چه نوع فرصتهایی بیشتر لذت می برید . شور و اشتیاق شما ،باید بدانید آنچه شما را هیجان زده می کند ، در نهایت چیزی خواهد بود که شما را بیشتر به حرفه خود می رساند ، زیرا شما تلاش بیشتری را برای انجام کار خود می کنید .اهداف شما باید شامل برنامه هایی برای آینده در شرکت فعلی شما و موقعیت فعلی شما و همچنین خارج از آن باشد.

2- خود را بشناسید :

یک برنامه توسعه فردیidp  به همان اندازه صادق است که ارزش داشته باشد. اگر نمی دانید رهبر ، مدیر و کارمند چه کسی هستید ، نمی توانید به طور فعال برای آینده خود برنامه ریزی کنید. بسیار مهم است که بتوانید مهارت های اساسی و نیازهای توسعه ای خود را روی کاغذ بیاورید. این امر مستلزم شناخت بی طرفانه از نقاط قوت و ضعف شما است.

3- اهداف و مراحل اقدام خود را برنامه ریزی کنید :

اکثر جلسات طوفان فکری در مرحله دوم متوقف می شوند و هرگز به مرحله عمل نمی روند ، اما این یکی از ارزشمندترین عناصر برنامه توسعه فردی است.این  برنامه موارد بزرگ و هدفمندی را برای شما تهیه می کند . این بخش در مورد تعریف اظهاراتی است که برای رسیدن به اهداف خود باید انجام دهید .همانطور که در مرحله اول بیان کردیم. اکنون وقت آن است که سوالات خود را مطرح کنید: به عنوان مثال “برای رسیدن به اهدافم باید چه کار کنم؟” و “برای بهبود نقاط ضعف خود چه کاری می توانم انجام دهم؟”

به عنوان مثال ، اگر یکی از اهداف شما ارتقاء به سطح بعدی مدیریت و یا سطح اجرایی در شرکت شما باشد ، این شانس شما است که نحوه رسیدن به آن را مشخص کنید.

4- مشخص کنید :

کلید یک سند موفق این است که تا حد امکان خاص باشد. فقط ننویسید ، “من می خواهم رهبر تیم بهتری باشم” و آن را کنار بگذارید. جزئیات بیشتری در مورد برنامه توسعه رهبری خود بنویسید مانند :

اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید :نوآوری و اهمیت خلاقیت در استارتاپها چیست ؟

  • برقراری تماس ماهانه یک ساعته با تیم خود ،
  • برنامه ریزی بررسی منظم عملکرد ،
  • شرکت در دوره های توسعه رهبری

زمانی که می خواهید در مورد نحوه اجرای برنامه توسعه فردیidp  خود به طور خاص توضیح دهید. تا آنجا که ممکن است ، تاریخ ها ، زمان بندی ها ، هزینه ها و الزامات خاص را برای دستیابی به برنامه خود لیست کنید. هرچه بیشتر در مورد زمان وقوع همه چیز و هزینه آن بدانید بیشتر می توانید برنامه خود را عملی کنید.

بیشتر بدانید :۵ مورد از تکنیکهای افزایش خلاقیت چیست ؟

اجرای برنامه توسعه فردی شما:

آخرین مرحله این است که بر اساس برنامه خود عمل کنید. هنگامی که یک IDP کامل دارید باید آن را پیاده سازی کنید و از به اشتراک گذاشتن IDP خود با مدیر خود نترسید. زیرا وظیفه آنها این است که به شما در تأمین منابع و فرصتهای مورد نیاز برای پیشرفت شغلی کمک کنند.

نتیجه گیری :

برنامه توسعه فردیidp  به شما کمک مکند که در شغل خود پیشرفت کنید . البته اگر در این برنامه تمام جزئیات مهم شغلی یا شرکت خود را بنویسد و گام به گام جلو بروید ، مطمئن باشید به نتیجه دلخواهتان میرسید .

منبع :

https://www.ivyexec.com/career-advice/2018/why-you-need-individual-development-plan/

 

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *