بهترین کتابهای مدیریت استارتاپ چیست ؟

بهترین کتابهای مدیریت استارتاپ چیست ؟

همانطور که می دانید از هر 10 استارت آپ ،  9 نفر آن ها در اولین سال خود شکست می خورند. اجتناب از این سرنوشت ممکن است سخت باشد ، اما غیر ممکن نیست. باید بدانید که خواندن یکی از ساده ترین و سریع ترین روش های یادگیری از تجربیات دیگران است. تنها مشکل این است که تعداد زیادی کتاب منتشر می شود و شما به عنوان صاحب یک استارتاپ زمان محدودی برای تصمیم گیری در مورد بهترین کتاب های استارتاپ  برای خواندن دارید. اما ما برای اینکه کار شما راحت تر شود در این مقاله 8 مورد از بهترین کتابهای مدیریت استارتاپ را به شما معرفی کردیم .

مطلب پیشنهادی :GTD چیست ؟

کتاب های نوآوری :

1- صفر به یک:

نویسنده: پیتر تیل در کنار بلیک مسترز

طبقه بندی: نوآوری

احتمالاً باید پیتر تیل را به عنوان یکی از بنیانگذاران PayPal و یکی از اولین سرمایه گذاران فیس بوک بشناسید. پیتر تیل  بدون شک یکی از آن دسته بنیانگذاران است که به طور غیر متعارف فکر می کند ،او همیشه جسور و سرشار از ایده های جدید است . می توان گفت که او برخی از ادعاهای شایسته را مطرح می کند.  این کتاب راهنما برای بنیانگذاران که می خواهند یک شرکت فناوری ایجاد کنند ، طراحی شده است.

2- معضل مبتکر یکی از کتاب های مدیریت استارتاپ است:

نویسنده: کلیتون ام کریستنسن:

طبقه بندی: نوآوری :

معظل مبتکر یکی از بهترین کتاب ها برای کارآفرینان است زیرا این کتاب وضعیت شرکت های بزرگ آمریکا را تغییر داده است. شگفت آور است ، اینطور نیست؟این کتاب بیش از یک دهه هنوز پرفروش ترین کتاب  باقی مانده است و  این کتاب مخصوص  برای کارآفرینان ، مدیریت استارتاپ  و مدیران عامل ها نوشته شده است . نمی دانم این کتاب را خوانده اید یا نه اما قطعاً با خواندن آن ضرر نمی کنید .  

3- بنیانگذاران در محل کار یکی از بهترین کتابهای مدیریت استارتاپ است:

نویسنده: جسیکا لیوینگستون :

طبقه بندی: نوآوری

مدیران  اپل ، مایکروسافت ، گوگل و حتی واتس آپ فقط تعدادی از افرادی معمولی  مانند شما بودند.اما امروزه آنها موسس شرکت های چند میلیارد دلاری هستند. چه چیزی منجر به این تغییر شد؟ آنها چگونه توانستند سرمایه گذاران را متقاعد کنند که از ایده هایشان حمایت کنند؟ آیا آنها اشتباه کردند؟ اگر چنین است ، چگونه بهبود یافتند؟ Founders At Work  مجموعه ای از مصاحبه ها با بنیانگذاران شرکت های برتر فناوری است که به این سوالات پاسخ می دهند.این کتاب یکی از بهترین کتابهای مدیریت استارتاپ است.

4- عبور از شبه جزیره و یا عبور از دره  :

نویسنده: Geoffrey A. Moore and

کتاب عبور از دره  یا عبور از شبه جزیره ، کتابی است برای شما. این کتاب بینش جدیدی را در مورد واقعیت های بازاریابی با تکنولوژی بالا با تأکید ویژه بر اینترنت ارائه می دهد. خواندن این کتاب برای هر کسی که در هیجان انگیزترین بازارهای جهان سهمی دارد ضروری است. این کتاب مناسب مدیریت استارتاپ است .

بیشتر بخوانید:برنامه توسعه فردی idp چیست؟

5- بیا این کار را انجام دهیم :

نویسنده: ریچارد برانسون :

ریچارد برانسون مدیرعامل گروه شرکت های ویرجین است. او بیش از 400 شرکت را رهبری می کند و در این کتاب ، اسرار زندگی و تجارت خود را فاش می کند. این نویسنه معتقد است که با خواندن  Screw it Let’s do آن را بیاموزید زیرا خواندن تنها کافی نیست و او توسعه میکند که اگر معتقدید که می توانید کاری را انجام دهید  ،سعی کنید دوباره تلاش کنید تا بتوانید آن را انجام دهید. این بدون شک یکی از بهترین کتاب ها در مورد مدیریت استارتاپ و کارآفرینی است.

اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید :نکات مهم و طلایی در سخنرانی چیست؟

6- کاری را شروع کنید که اهمیت دارد یکی از بهترین کتاب های مدیریت استارتاپ است  :    

    

نویسنده: جوآن سالج بلیک :

از مردی بیاموزید که هرگز کفش نپوشیده اما سریعترین شرکت تولیدکننده کفش را تاسیس کرده است. جوآن داستان خود را در مورد چگونگی ایجاد یک شرکت چند میلیاردی در کمتر از ده سال و ارائه مدل تجاری جدیدی از موفقیت در کتاب خود به نام “چیزی را شروع کنید که اهمیت دارد” به اشتراک گذاشته است .این کتاب یکی ازبهترین کتابهای مدیریت استارتاپ است .

7- هرگز برای راه اندازی دیر نکنید یکی از کتاب هایی است که برای راه اندازی استارتاپ عالی است :

نویسنده: راب کورنبلوم :

کتاب هرگز برای راه اندازی دیر نکنید ، یکی از بهترین کتابها برای مدیریت استارتاپ وکارآفرینان است زیرا با مصاحبه با ده ها بنیانگذار میانسالی به سوالات فوق پاسخ می دهد. این یک کتاب تجاری عالی برای یک کارآفرین است که به شما می گوید چگونه می توانید یک ایده عالی پیدا کنید ، چگونه ریسک کردن را در شروع یک کسب و کار کاهش دهید و چگونه از بنیانگذاران ایده آل برای کسب و کار خود استفاده کنید.

بیشتر بدانید :تخفیف تجاری چیست؟

8- نکته سخت در مورد چیزهای سخت :

نویسنده Ben Horowitz:

بن می داند چگونه با بحران ها کنار بیاید. او به طرز فریبنده ای در مورد تجربیات خود به عنوان بنیانگذار و مدیرعامل شرکت صحبت می کند و در مورد اینکه چگونه یک شرکت را  بچرخاند به شما اطلاعات می دهد . باید بدانید او با تلاش های فوق العاده زیاد ، موفق می شود شرکت خود را از ورشکستگی نجات دهد. بر اساس این تجربه ، نکات او بر اساس آنچه در زمانهای آشفته اتفاق میافتد بسیار کارآمد و با اهمیت است .

نتیجه گیری :

در این مقاله سعی کردیم بهترین کتاب های مدیریت استارتاپ را به شما معرفی کنیم و امید واریم که با مطالعه این کتاب بخش بزرگی از مشکلات استارتاپی شما برطرف شود . مطمئن باشید که این کتابها هم به شما و هم به مدیریت استارتاپی شما کمک می کند که روز به روز پیشرفت کنید .

 منبع :

https://www.cloudways.com/blog/best-startup-books-for-new-entrepreneurs/

https://medium.com/globalluxsoft/top-10-books-every-startup-founder-should-read-f4b78c07432

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *